Kilka milionów ludzi protestowało w Brazylii, domagając się odejścia prezydent Dilmy Rousseff

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Agencia de Noticias ANDES/CC BY-SA 2.0

Demonstracje o niespotykanej dotąd skali przetoczyły się wczoraj przez Brazylię. Uczestnicy protestów domagali się odejścia prezydent Dilmy Rousseff i aresztowania byłego prezydenta, Luiza Inácio Lula da Silva. Uważa się że była to największa manifestacja w historii Brazylii.

 

Niektóre szacunki wskazują, że na ulicę wyszło ponad 3 miliony ludzi w kilkuset miastach. W samym mieście São Paulo zjawiło się prawie 1,5 miliona osób. Na szczęście, mimo ogromnej liczby uczestników, demonstracje były pokojowe i nie doszło do żadnych walk.

Głównym celem tego bezprecedensowego wydarzenia było potępienie i domaganie się odejścia obecnej prezydent Dilmy Rousseff, którą oskarża się o korupcję (afera z udziałem koncernu naftowego Petrobras) i recesję, oraz aresztowanie byłego prezydenta Luiza Inácio Lula da Silva. Jest on podejrzewany o udział w praniu brudnych pieniędzy. Prokuratura w stanie São Paulo wystąpiła o jego areszt prewencyjny.

 

Rousseff zapowiada że nie opuści swojego stanowiska, choć poparcie dla niej jest obecnie rekordowo niskie. Nawet Partia Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego, która jest w koalicji z rządową Partią Pracujących, rozważa rozwiązanie sojuszu. Jeśli prezydent Brazylii nie zrezygnuje, może zostać usunięta siłą.

 

Warto nadmienić, że masowe protesty dotyczą nie tylko Brazylii, sojusznika Rosji i członka grupy BRICS, ale także Wenezueli - tamtejsza opozycja chce usunąć prezydenta Nicolása Maduro. To samo w najbliższej przyszłości może spotkać Boliwię, której prezydent Evo Morales oskarżany jest między innymi o korupcję.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-brazil-rousseff-protests-idUSKCN0WF0IX

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika klaster

A bo to lem porobić zapasy

A bo to lem porobić zapasy wody w bunkrach a potem zatruć wodę pitną jakimś odczynnikiem po ktorym zgina miliony ludzi? Zwali sie wszystko na terrorystow i bedzie spokoj. Tyle sie tutaj mowi o depopulacji a ludzi na swiecie przybywa a nie ubywa jak na zlosc wszystkim teoriom spiskowym. Śmieszne to troche.

Portret użytkownika Arya

Przybywa w krajach mało

Przybywa w krajach mało rozwiniętych. Pierwszym celem jest biała rasa, potem pewnie żółta. Rasa czarna to dla nich nie problem. A teraz poszukaj informacji na temat ujemnej zmiany procentowej rasy białej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Jery

Ta manifestacja odbyła sie na

Ta manifestacja odbyła sie na Avenida Atlantica biegnacej wzdłuż plazy Copacabana. Ludu było sporo, to i po za autostradą zajęli część plazy. Duze spotkania Brazylijczyków czesto odbywaja sie na plażach i ulicach wzdłuz nich biegnacych, np Nowy Rok W Rio w tym miejscu (plaża Copacabana i plaza Ipanema) to tak około, 3ml ludzi wita. Tam się wyczuwa wiezy miedzy ludzkie, rodzinne, ludzie rozmawiaja ze sobą i jak juz ustala kto ich okrada to protestują. U nas puki co protestuje oderwane od koryta 3-cie/4-te pokolenie stalinowców, potomkowie tych co zmieniali nazwiska na polsko brzmiace i tubylcze stadko uzytecznych idiotów...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ziom1

Bo ludzie zaczynaja sie

Bo ludzie zaczynaja sie budzic i zwycieza prawica tak jak i w Niemczech partie prawicowe zyskuja znaczna czesc,jak i w Polsce Pis a ateraz w Brazyli ludzie maja dosc sciemy i zadni Kodziarze nie sa wstanie nic zrobic..to sa sekty ktore działaja na szkode PL i innych krajow chrzescijanskich  co chyba kazdy widzi i nie tzreba byc zadnym ekspertem.

Portret użytkownika Niezłomna

No akurat Niemiec bym nie

No akurat Niemiec bym nie przywoływała. Tak kochali Angelę.... a jak sie pogorszył socjal to juz nie i zwrot w druga stronę. Ostatnim razem jak prawica w Niemczech doszłą do władzy nie wyszło z tego nic dobrego - maja ciągoty do radykalnych rozwiązań, nie zawsze cywilizowanych.
A poza tym niech spijaja śmietankę z tego co robili od lat czyli zyli konsumpcyjnie, tu i teraz. 
W Polsce na szczęście skończyło się tu i teraz na polecenie Angrli. 
 Chwała Wielkiej Polsce!

Portret użytkownika Artis

U nas to już sie przetoczylo

U nas to już sie przetoczylo przy okazji wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
Teraz kolej na Brazylię żeby wyrzuciła oszustów.
Wolę "oszołomów" z PIS-Kukiz niż zlodzieji z PO/Nowoczesna/KOD...;
Swoją drogą to zabawne jakim zależy na obronie Polski, bo przez wiele latka sprzedawali mapy hajac kieszenie ioddajac w niemieckie ręce...

Portret użytkownika Akamai

No nie. Oni nie odpuszczą

No nie. Oni nie odpuszczą żadnemu krajowi. Uważałem jakiś czas temu Amerykę Południową za ostoję suwerenności i samostanowienia. Marzyłem nawet o wyjeździe na "stare lata" do Kolumbii. To taki piękny kraj. Ale Prezydent Santos już dawno rozdał wszystkie bogactwa tej ziemi amerykańskim korporacjom. Złoto, ropę, szmaragdy.
Wystarczy zrobić prezydentem jakiegoś spolegliwego pajaca i sprawa załatwiona. A jak pojawia się ktoś taki jak Chavez, Maduro, Morales czy Dilma Rousseff, którzy nie chcą oddać kraju pod dominację zaborców, to wkraczają do akcjii ekonomiczni zabójcy. Najpierw negatywny PR. Potem sankcje. A w końcu poddburzenie tłumu i sprawa załatwiona.
Dilma Rousseff walczyła o wolność tego kraju z bronią w ręku. Okradała banki, by finansować swoją walkę z reżimem. A teraz, na dodatek, oskarżają o korupcję Lulę da Silvę. Paranoja. Ci, którzy korupcją zdobywają świat.
Evo Morales, który "pogonił" z Boliwii amerykańską organizację do walki z narkotykami DEA, i przyjął prezydencką nominacje na liściach kokainy, też im oczywiscie przeszkadza. Bo przecież to oni handlują narkotykami i zarabiają na tym krocie. 
Czy da się to jakoś zatrzymać. Tak. Tylko to nie ma być praca od podstaw. Społeczeństwo ma tak sprane mózgi, że nic z tego. Kogoś kto stanąłby do walki o ich wolność gotowi są zlinczować albo ukamienować.
Mamy więc czekać na ingerencję Boga ? Niekoniecznie. Ale o tym nie można mówić na publicznym forum.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Dilma Rousseff była przez

Dilma Rousseff była przez trzy lata więziona i torturowana. I nie wydała nikogo. Więc jej ufam.
A Niesiołowski już na pierwszym przesłuchaniu, i to bez tortur, wydał swoją narzeczoną i przyznał się do wszystkiego. Za to do dzisiaj wyciera talerz po zjedzeniu obiadu kromką chleba. Co tłumaczy nawykiem z pobytu w więzieniu Smile
Mam kolegę, który przesiedział 10 lat "od dzwonka do dzwonka" i tak nie robi. 
Pajaców ci u nas dostatek. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Wojox

Społeczeństwo ma tak sprane

Społeczeństwo ma tak sprane mózgi,....
To widać wszędzie w każdym kraju.
Im lepiej chołotą rządzić. Jak ludzie są "zaprogramowani" to im w graj. Każdego policzą, dadzą tyle abyś płacił rachunki i troszkę ponad to abyś miał zajęcie. Ale niestety ingerencja Boża będzie. A powód jest może prozaiczny, niszczą Ziemię na każdej lini. Ludzie mają spożywać pokarm dosłownie żywy. Pełen prozdrowotnych bakterii, tak jest zorganizowane życie na Ziemi. Oni niszczą glebę gdzie się da. Herbicydy zabijają ziemię i ludzie jedzą jałowy pokarm i chorują... i końca nie widać...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj