Kilka milionów ludzi protestowało w Brazylii, domagając się odejścia prezydent Dilmy Rousseff

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Agencia de Noticias ANDES/CC BY-SA 2.0

Demonstracje o niespotykanej dotąd skali przetoczyły się wczoraj przez Brazylię. Uczestnicy protestów domagali się odejścia prezydent Dilmy Rousseff i aresztowania byłego prezydenta, Luiza Inácio Lula da Silva. Uważa się że była to największa manifestacja w historii Brazylii.

 

Niektóre szacunki wskazują, że na ulicę wyszło ponad 3 miliony ludzi w kilkuset miastach. W samym mieście São Paulo zjawiło się prawie 1,5 miliona osób. Na szczęście, mimo ogromnej liczby uczestników, demonstracje były pokojowe i nie doszło do żadnych walk.

Głównym celem tego bezprecedensowego wydarzenia było potępienie i domaganie się odejścia obecnej prezydent Dilmy Rousseff, którą oskarża się o korupcję (afera z udziałem koncernu naftowego Petrobras) i recesję, oraz aresztowanie byłego prezydenta Luiza Inácio Lula da Silva. Jest on podejrzewany o udział w praniu brudnych pieniędzy. Prokuratura w stanie São Paulo wystąpiła o jego areszt prewencyjny.

 

Rousseff zapowiada że nie opuści swojego stanowiska, choć poparcie dla niej jest obecnie rekordowo niskie. Nawet Partia Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego, która jest w koalicji z rządową Partią Pracujących, rozważa rozwiązanie sojuszu. Jeśli prezydent Brazylii nie zrezygnuje, może zostać usunięta siłą.

 

Warto nadmienić, że masowe protesty dotyczą nie tylko Brazylii, sojusznika Rosji i członka grupy BRICS, ale także Wenezueli - tamtejsza opozycja chce usunąć prezydenta Nicolása Maduro. To samo w najbliższej przyszłości może spotkać Boliwię, której prezydent Evo Morales oskarżany jest między innymi o korupcję.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-brazil-rousseff-protests-idUSKCN0WF0IX

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika klaster

A bo to lem porobić zapasy

A bo to lem porobić zapasy wody w bunkrach a potem zatruć wodę pitną jakimś odczynnikiem po ktorym zgina miliony ludzi? Zwali sie wszystko na terrorystow i bedzie spokoj. Tyle sie tutaj mowi o depopulacji a ludzi na swiecie przybywa a nie ubywa jak na zlosc wszystkim teoriom spiskowym. Śmieszne to troche.

Portret użytkownika Arya

Przybywa w krajach mało

Przybywa w krajach mało rozwiniętych. Pierwszym celem jest biała rasa, potem pewnie żółta. Rasa czarna to dla nich nie problem. A teraz poszukaj informacji na temat ujemnej zmiany procentowej rasy białej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Jery

Ta manifestacja odbyła sie na

Ta manifestacja odbyła sie na Avenida Atlantica biegnacej wzdłuż plazy Copacabana. Ludu było sporo, to i po za autostradą zajęli część plazy. Duze spotkania Brazylijczyków czesto odbywaja sie na plażach i ulicach wzdłuz nich biegnacych, np Nowy Rok W Rio w tym miejscu (plaża Copacabana i plaza Ipanema) to tak około, 3ml ludzi wita. Tam się wyczuwa wiezy miedzy ludzkie, rodzinne, ludzie rozmawiaja ze sobą i jak juz ustala kto ich okrada to protestują. U nas puki co protestuje oderwane od koryta 3-cie/4-te pokolenie stalinowców, potomkowie tych co zmieniali nazwiska na polsko brzmiace i tubylcze stadko uzytecznych idiotów...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ziom1

Bo ludzie zaczynaja sie

Bo ludzie zaczynaja sie budzic i zwycieza prawica tak jak i w Niemczech partie prawicowe zyskuja znaczna czesc,jak i w Polsce Pis a ateraz w Brazyli ludzie maja dosc sciemy i zadni Kodziarze nie sa wstanie nic zrobic..to sa sekty ktore działaja na szkode PL i innych krajow chrzescijanskich  co chyba kazdy widzi i nie tzreba byc zadnym ekspertem.

Portret użytkownika Niezłomna

No akurat Niemiec bym nie

No akurat Niemiec bym nie przywoływała. Tak kochali Angelę.... a jak sie pogorszył socjal to juz nie i zwrot w druga stronę. Ostatnim razem jak prawica w Niemczech doszłą do władzy nie wyszło z tego nic dobrego - maja ciągoty do radykalnych rozwiązań, nie zawsze cywilizowanych.
A poza tym niech spijaja śmietankę z tego co robili od lat czyli zyli konsumpcyjnie, tu i teraz. 
W Polsce na szczęście skończyło się tu i teraz na polecenie Angrli. 
 Chwała Wielkiej Polsce!

Portret użytkownika Artis

U nas to już sie przetoczylo

U nas to już sie przetoczylo przy okazji wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
Teraz kolej na Brazylię żeby wyrzuciła oszustów.
Wolę "oszołomów" z PIS-Kukiz niż zlodzieji z PO/Nowoczesna/KOD...;
Swoją drogą to zabawne jakim zależy na obronie Polski, bo przez wiele latka sprzedawali mapy hajac kieszenie ioddajac w niemieckie ręce...

Strony

Skomentuj