Kierunek Afryka, rekolonizacja trwa i jest konieczna aby ocalić ten kontynent

Kategorie: 

Dzieci z Somalii proszą o pomoc - Foto: homeros / 123RF Zdjęcie Seryjne

Sytuacja w Afryce od dłuższego czasu nie wygląda dobrze. Wielki głód trapiący okresowo duże obszary, zwłaszcza środkowej części kontynentu, jest cześciowo wynikiem braku zdolności gospodarowania zasobami naturalnymi, a także zupełnej anarchii, jaka zapanowała na tym kontynencie po wyjściu stamtąd białego człowieka. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi czas kolonializmu nowego typu.

 

Choćby nie wiem jak maskowano polityczną poprawnością to, co widzimy na kontynencie afrykańskim, jest to klasyczna rekolonizacja. Różnica w stosunku do sytuacji z XIX wieku jest taka, że do panowania nad Czarnym Lądem wybierają się nie tylko Europejczycy, ale przede wszystkim Chińczycy.

 

Czasy, kiedy wystarczyła jedna dywizja wojska i można było odbywać tournée po krajach afrykańskich, anektując niektóre z nich jako terytoria zamorskie, wcale nie minęły. Tak jak kiedyś stosowano głównie argument siłowy, tak teraz stosuje się raczej naciski ekonomiczne. Chińczycy Afrykę po prostu wykupują i Europa widząc to, stara się coś z tym zrobić.

 

Oczywiście oficjalnie nikt nie najeżdża obecnie innych krajów po to, aby je zdominować, skolonizować i wyzyskać, a wszelkie interwencje w Afryce czy na Bliskim Wschodzie to pomoc oferowana dawnym koloniom lub rzekomo uciskanym narodom. Francuzi nie mają jednak już żadnych skrupułów i po prostu wracają z wojskiem tam, gdzie przez wiele lat stanowili prawo i utrzymywali porządek. Po Mali, wojska francuskie pojawiły się także w Republice Środkowoafrykańskiej. Zapewne na tym się nie skończy, bo cały Maghreb płonie, głównie ze względu na anarchię, jaka panuje tam po wyjściu z czarnego lądu nadzorcy, w postaci białego człowieka.

 

Dobrym przykładem tego, do czego prowadzi oddanie władzy w ręce czarnoskórych Afrykańczyków jest sytuacja w RPA. Trudno pochwalać rasistowskie pomysły, takie jak Apartheid, gdyż za bardzo przypomina to podejście Niemców do Polaków podczas II wojny światowej, ze słynnymi warszawskimi tramwajami z napisem "nur fur Deutsche". Gdy jednak zakopie się głęboko aksjomaty politycznej poprawności warto się zastanowić, do czego doprowadziło zepchnięcie ze sceny politycznej białych obywateli RPA. Skutkiem jest dramatyczny wzrost przestępczości i emigracja dużej części wykształconych obywateli tego kraju. Pozostały parytety dla czarnych, aby mogli znaleźć pracę w lokalnych urzędach. Co jednak zrobić, gdy większość z nich nie ma żadnych kwalifikacji?

 

Problem czarnego lądu stanowi pogoda jaka tam panuje. Biali ludzie zostali po prostu zmuszeni do tego, aby w bardziej zoptymalizowany sposób organizować swoje życie. Zimno jest dobrym motywatorem do działania, a skoro w Afryce jest ciepło, to potrzeby maleją i społeczeństwa mogą pozostawać na poziomie plemiennym, bez potrzeby zmiany tego stanu rzeczy. To właśnie dlatego granice w Afryce są raczej rzeczą umowną i nie ma żadnego kraju rządzonego przez czarnoskórych, który funkcjonowałby normalnie i na poziomie przynajmniej zbliżonym do, uważanej za zacofaną - Europy Wschodniej.

 

Pozostaje pytanie, co zrobić z Afryką. Wielkie korporacje intensywnie pracują, aby przejąć tamtejsze rynki zbytu, ale aby robienie tam interesów miało jakiś sens, trzeba pomóc zaprowadzić tam jako taki porządek. Pozostawienie kolonii przez Europejczyków skończyło się nie wolnością dla wyzwolonych krajów, ale ich degradacją. Kwitnące niegdyś Zimbabwe, zwane spichlerzem Afryki, po wypędzeniu stamtąd białych farmerów od razu pogrążyło się w wielkiej biedzie i zapanował tam głód oraz hiperinflacja.

 

Przykładem kraju w Afryce, który funkcjonuje całkiem dobrze jest Namibia i kto wie czy normalność, jaka tam panuje nie jest w jakiś sposób spowodowana faktem, że w całkowitej koegzystencji mieszkają tam rdzenni mieszkańcy wraz z potomkami niemieckich kolonistów.

 

Wydaje się, ze nie ma innej możliwości, niż powrót białego człowieka do Afryki. W przeciwnym razie będziemy świadkami postępującego upadku tego kontynentu, który od kilkudziesięciu lat zamiast się rozwijać, popadł w dramatyczny regres cywilizacyjny, spowodowany nieodpowiedzialnym porzuceniem narodów niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika biały murzyn

trzy kwestie mi się

trzy kwestie mi się nasuwają
1. niezwykłe jest to, że ten kontynent wogóle dostał tych kilkadziesiąt lat "niezależności" co wynikło z niedoprecyzowania po 2 wojnie, takie bogactwa które zachodnia Europa musiała zostawić bo nie wiadomo co kto zrobi. Oczywiście nie dano tym ludziom żadnych podstaw do rozwoju w krajach niszconych niewolnictwem, gdzie autochtonów traktowano jak zwierzęta nie dając jednocześnie możliwości uczenia się i normalnego rozwoju. Niby te kilkadziesiąt lat zmarnowali- ale jak by spojrzeć na Polskę to te 20 lat które śmy dostali w podobnej sytuacji chwilowego niedoprecyzowania strefy wpływów też za dużo nie osiągneliśmy. Sił zbrojnych praktycznie nie mamy, gospodarka leży, pare milionów ludzi w wieku produkcyjnym pracuje dla innych, bo we własnym kraju by musieli sie powiesić. Kto mógł by nas zrekolonizować dla poprawy naszego losu?
2. Kilka tych krajów jest które chcą stworzyć "alternatywę" dla Afryki- niepamietam wszystkich, ale napewno jest tam Rosja i Chiny. O tyle te 2 kraje mnie zastanawiają, że teraz przebąkują coś o nowym zlodowaceniu, nawet jeśli to będzie nieznaczne ochłodzenie to dla północnych krajów może to oznaczać głód, więc poza diamentami i innymi tego typu rzeczami to głównie o zdobycie nowych pastwisk chodzi i pól do wyżywienia 2 miliardów ludzi.
3. no i po trzecie- pamiętam że przed wojną popularny był pomysł kolonizacji przez Polskę Madagaskaru. W związku z punktem 2. może powinniśmy się zastanowić nad powrotem do tego pomysłu i zacząć go realizować, najlepiej przez wysłanie im Tuska trojańskiego, działa w Polsce to i może w Afryce będzie skuteczny?

Portret użytkownika papin

Chyba ciut upraszczacie. Bo

Chyba ciut upraszczacie. Bo w/g waszych założeń, to  rekolonizacja Polski też by się przydała. Jak tylko ruskie wojska wyszły z PL cała gospodarka pierdo...neła. Te polskie leniuchy z niczym sobie nie radzą. Rosjanie powinni wrócić i znowu przynieść nam swoją organizację i swój dobrobyt. A jeszcze lepiej jakby niemiaszki wróciły tu porządzić, bo mieli o wiele lepszy od ruskich ordunk.

Portret użytkownika Zapluty Karzeł Reakcji

@mOOhozol Proszę nas tu nie

@mOOhozol

Proszę nas tu nie epatować swoją poprawnością polityczną wyciętą wprost z Onetu czy GW a zdobyć się na jakieś argumenty. Przecież autor nigdzie nie twierdzi, że kolor skóry ma jakieś znaczenie.

Admin stawia tezę - która jest dobrą okazją do polemiki - jakoby klimat "rozpieścił" Afrykańczyków i uczynił ich niezdolnymi do zorganizowania się. Jakże więc ma się to do potężnej niegdyś cywilizacji Egiptu, Indii, Inków, Azteków, Majów a nawet europejskich krajów basenu Morza Śródziemnego?

Sporo racji wydaje się mieć użytkownik qwerty, ale też w ograniczonym stopniu. Przecież Grecja czy Rzym to cywilizacja białego człowieka i śmiem twierdzić, że to właśnie one stworzyły fundamenty pod silną cywilizację europejską. Z artykułu wynika zaś, że teraz to znowu człowiek "żółty" próbuje dorwać się do koryta kosztem mieszkańców Afryki.

Ostatecznie twierdzę, że nie tyle biały człowiek niszczy Afrykę, ile robi to podły, chciwy i głupi człowiek. Tego człowieka upatruję w obecnej cywilizacji "zachodniej", w "amerykańskim stylu życia" i w wyrzeczeniu się przez to "coś", swojego własnego dziedzictwa kulturowego.

Spójrzmy, czy do tej rekolonizacji nie palą się te same gremia co i nas chcą uczyć "tolerancji" i "demokracji"? Mimo, że kiedy my już słynęliśmy z obu, to ów "Zachód" śmiał się z nas i to właśnie z tej naszej demokracji. Czy to nie ci sami co spowodowali nasze uwstecznienie, niosą do Afryki swoje pokraczne i ohydne ideologie po raz kolejny? Czy to nie ta sama zaraza o różnych odcieniach czerwieni, od kilku wieków jest sprawcą tylu tragedii? Weźmy na ten przykład Rewolucję Francuską - od której to się z grubsza zaczęło. Spójrzmy na Narodowy Socjalizm - przez idiotów określany skrajną prawicą i odwrotnie, jednocześnie nie traćmy z oczu Marksa, Lenina, Stalina itd. A teraz kółko się zamyka konstytucją UE, która w preambule powołuje się na "dziedzictwo Rewolucji Francuskiej".

Przy okazji pozwolę sobie zasugerować Adminowi, wstawienie artykułu choćby o słynnej rzezi w Wandei, skrupulatnie przemilczanej przez podręczniki historii. Albo bardziej szczegółowe opisy z oblężenia i "zdobycia" Bastylii. Powinny wielu osobom otworzyć oczy.

Można by tak jeszcze dosyć długo, ale to miał być tylko komentarz. Pozdrawiam myślących!

Portret użytkownika tombombadil

Przeczytałem kilka pierwszych

Przeczytałem kilka pierwszych słów tego tekstu i nie trzeba więcej aby zrozumieć, że całość to jedno wielkie kłamstwo. Widać jak system edukacji uczynił co poniektórych ślepymi na to co faktycznie wydarzyło się i wciąż dzieje na tym kontynencie (i nie tylko). Autorowi chyba ciężko przychodzi połączenie pewnych faktów, że tam gdzie jest największe bogactwo złóż stabilizacja nie ma prawa bytu. Tzw. rozwinięta gospodarczo północ zawdzięcza swoją dzisiejszą pozycję jedynie temu, że pod płaszczem rozwoju własnych społeczności potrafiła ukryć fakt grabieży, niewolniczej pracy, celowemu destabilizowaniu oraz wszelakim innym technikom, które to mają za zadanie uniemożliwić społecznościom południa jakikolwiek rozwój. Nasz rodak pewien Zbigniew B. pewnie nie tak dosadnie by wam to wytłumaczył ale chodzi o coś takiego: I co wy białasy myślicie, że co? Chcecie dalej bawić się tymi nowymi zabaweczkami typu smartfony i publikować fotki z waszych wakacji z ciepłych krajów na fakebooku to musicie zrozumieć, że musimy mieć tani dostęp do złóż! A co że, bieda i że umierają? Ech tam Jasiu oj naiwny ty naiwny. Zrozum wreszcie ty też masz ich krew na swoich rękach!
Proponuję zmienić obrazek do tego tekstu:

Zrozumieć to trzeba mieć odrobinę empatii! I tych jedynie pozdrawiam, reszte odsyłam do dokumentu:
THE END OF POVERTY? / Koniec nędzy?
http://www.youtube.com/watch?v=I4aKb-fAyuw&list=PL0E29AAAF642590F0

Portret użytkownika b3

Owszem, biały człowiek

Owszem, biały człowiek powinien wrócić do Afryki ale po to, żeby naprawić to, co złego zrobił.
Biały człowiek, który wyzyskuje biednych mieszkańców Afryki, wielkie koncerny farmaceutyczne, które testuja leki na nieświadomych ludziach (polecam film "Wierny ogrodnik"), które dostarczają szczepionek będących tragicznymi w skutkach (Bill Gates i jego kampania szczepienia dzieci), biały człowiek, który stworzył wirus HIV pustoszący w największym stopniu Czarny Ląd (warunki sanitarne są tam najgorsze), biały człowiek, który wkracza do krajów z wojskiem nie pyatjąc ich o zgodę pod pretekstem koncyljacji i ochrony terytorium, i wreszcie biały człowiek, który łapie Murzynów w siatkę i czyni z nich niewolników ku chwale rozwojowi potęg takich jak USA.
Nie czyńmy Afrykanów ludźmi ułomnymi. Może zapytalibyśmy ich o zgodę zanim zrobimy znowu coś strasznie głupiego i złego w skutkach? To, co pod pozorem jest dobre i płynie do Afryki ze strony wielkich graczy, czy to prywatnych czy rządowych, ma przynieść wymierne zyski dla białego człowieka (może oprócz działań księżnej Diany i jeszcze kilku innych osób). Więksoszść degeneracji w Afryce została spowodowana przez nas białych.
Afryka to piękny lad i wspaniali. Dajmy jej oddychać własnymi płucami.

Portret użytkownika b3

Owszem, biały człowiek

Owszem, biały człowiek powinien wrócić do Afryki ale po to, żeby naprawić to, co złego zrobił.
Biały człowiek, który wyzyskuje biednych mieszkańców Afryki, wielkie koncerny farmaceutyczne, które testuja leki na nieświadomych ludziach (polecam film "Wierny ogrodnik"), które dostarczają szczepionek będących tragicznymi w skutkach (Bill Gates i jego kampania szczepienia dzieci), biały człowiek, który stworzył wirus HIV pustoszący w największym stopniu Czarny Ląd (warunki sanitarne są tam najgorsze), biały człowiek, który wkracza do krajów z wojskiem nie pyatjąc ich o zgodę pod pretekstem koncyljacji i ochrony terytorium, i wreszcie biały człowiek, który łapie Murzynów w siatkę i czyni z nich niewolników ku chwale rozwojowi potęg takich jak USA.
Nie czyńmy Afrykanów ludźmi ułomnymi. Może zapytalibyśmy ich o zgodę zanim zrobimy znowu coś strasznie głupiego i złego w skutkach? To, co pod pozorem jest dobre i płynie do Afryki ze strony wielkich graczy, czy to prywatnych czy rządowych, ma przynieść wymierne zyski dla białego człowieka (może oprócz działań księżnej Diany i jeszcze kilku innych osób). Więksoszść degeneracji w Afryce została spowodowana przez nas białych.
Afryka to piękny lad i wspaniali. Dajmy jej oddychać własnymi płucami.

Portret użytkownika mdf

A co to za problem zeby sobie

A co to za problem zeby sobie zyli jak chcą? Moga zyc i w plemieniach, lasach i co? Cos w tym zlego? Nie potrafia zorganizowac panstwa? Od zawsze zyli zgodnie z natura i maja w dupie nasze wojska, demokraje, globalizacje i inne jakies tam cywilizacje. Sa szczesliwi, a nwo staraja sie narzucic nam taki negatywny obraz afrykanczykow. Biednych, glodnych i chorych na aids a do tego w ogole nieporadnych. Niech lepiej sie przyznaja kto tego aidsa wychodowal i tam rozsial. Komus zalezy na bogactwach naturalnyh afryki. Na zlodziejstwie po prostu. Kosztem niewinnych ludzi.

Strony

Skomentuj