„Kiedy nas nazywają banderowcami, jesteśmy z tego dumni”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Głowa kościoła niekanonicznego, metropolita Epifaniusz (Siergiej Dumenko), nazwał Stepana Banderę „geniuszem ukraińskiego ducha narodowego”. Rosyjski portal Lenta informuje, że złożył on stosowne oświadczenie podczas wizyty na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Agrarnym.

 

Lider ukraińskich schizmatyków odwiedził 11 kwietnia br. ww. uczelnię wyższą. Podkreślił, że wielu Ukraińców ukończyło uniwersytet, wyrażając miłość do ziemi i ludzi „nie słowem, ale czynem”, w tym Stepan Bandera.

 

Według metropolity nazwa „banderowiec” brzmi dumnie. „Dla niektórych jest to nadużycie, ale dla nas to zaszczyt” – powiedział duchowny, dodając, że Ukraińcy powinni docenić dziedzictwo bohaterów i kontynuować swoją pracę.

„Nasza ziemia urodziła tak wspaniałych bohaterów, którzy kiedyś powiedzieli, że nadejdzie czas i mówi się:„ Chwała Ukrainie! „i miliony odpowiadają:„ Chwała bohaterom! ”Czekaliśmy na ten czas, więc powinniśmy się cieszyć, że jesteśmy spadkobiercami naszych bohaterów i mamy możliwość zrozumienia i kontynuowania tego, co oni nakreślili”.

W grudniu 2018 r. w Kijowie odbyła się jednocząca rada struktur kościelnych, zainicjowana przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę i patriarchę ekumenicznego Bartłomieja.

 

Postanowiono stworzyć nową lokalną cerkiew prawosławną na Ukrainie. Składa się głównie z przedstawicieli schizmatyckiego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego i Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

 

Stepan Bandera urodził się 1 stycznia 1909 r. W 1959 r. został zabity przez agenta KGB. Podczas drugiej wojny światowej Bandera kierował organizacją ukraińskich nacjonalistów, która została zakazana w Rosji i aktywnie współpracowała z nazistami. Brał udział w masowej zagładzie ludności polskiej i żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

czytam komentarze i sie

czytam komentarze i sie dziwię że ludziom się jeszcze oczy nie otworzyły i że nie rozumieją że nie mamy żadnych przyjaciół... wojna wyciąga z ludzi najgorsze cechy i zachowania, gwałty popełniali nasi zapewne też a nawet napewno, miałem kiedyś możliwość rozmawiać z kobietą która wojnę przeżyła jako dziecko i opowiadała jak to wyglądało, prawda zszokowała by nie jednego bo nie tego uczy historia...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

 

 

Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Lepiej napiszcie kto nauczył

Lepiej napiszcie kto nauczył fachu brudną armię. Pierwszy i nadal najlepszy podręcznik dla terrorystów napisał Otto Skorzeny dla swoich żołnierzy. Jak się skończyła wojna to cała jego dywersyjna jednostka wyparowała. Każdy zabrał swój podręcznik i pojechał uczyć do Turcji Algieru Libii Syrii Egiptu Pakistanu, dosłownie rozpełzli się po całym świecie. Teraz rezultaty tych nauk wracają do Europy. Nagłe odrodzenie banderyzmu, jest tego kolejnym dowodem. Stefan B. przed rozpoczęciem działalności politycznej na ukrainie był na półrocznym szkoleniu w Krakowie. Historia nie jest dzieckiem przypadku.

Portret użytkownika GOŁOTA

Taki pewien to bym nie był

Taki pewien to bym nie był Armia rozwalona ludzie rozbrojeni, za sterami Polski siedzą  hazarzy i ukropy (mocna V kolumna) A za banderowcami stoji faszystowska Ameryka która będzie dozbrajać ukropów przeciwko Polakom jak ma to w zwyczaju robić

Portret użytkownika MiamiVibe

Japierd*** ten banderland

Japierd*** ten banderland powinien być w końcu zaorany i podzielony między Polskę i Rosję, a naziści czczący banderę pod mur i strzał ze śrutówki w łeb, jedynie zostawić w spokoju normalnych Ukraińców, którzy jedynie chcą żyć w spokoju nie wadząc nikomu. Poza tym ten ukrowy patriarcha ma typowy ryj degenerata, sprzedawczyka, świniołaka i pasożyta. Przepraszam, że tak ostro, ale to już dawno wymknęło się spod kontroli.

Portret użytkownika Medium

Patrzę na to wszystko i

Patrzę na to wszystko i nasuwa mi się refleksja. Czyż ongiś katolicy nie zostali takimi samymi separatystami i sektantami, którzy jak teraz na Ukrainie obniżali morale narodu?

No i druga rzecz, czyż polskich katolików i schizmatyczną ukraińską cerkiew nie łączy przypadkiem niechęć do Moskwy? Taka to jedność w negatywie...

Ach, czy Bandera zostanie uznany za świętego męczennika?

Portret użytkownika Kangur.

Patrzę na to wszystko i

Patrzę na to wszystko i nasuwa mi się refleksja.  Czyż ongiś katolicy nie zostali takimi samymi separatystami i sektantami, którzy jak teraz na Ukrainie obniżali morale narodu?

Aż tak Cię zabolały słowa metropolity, że musiałaś odreagować na katolikach Biggrin

Jak czytam takie wpisy, nasuwa mi się pytanie ... czy autorka ma już demencję, czy to tylko nienawiść tak zmąciła jej myśli.

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj