Każdy Polak za realizację pakietu „Fit for 55”, zapłaci do 2030 roku aż 64 tysiące złotych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wyliczenia dotyczące polskich kosztów transformacji energetycznej, zgodnej z założeniami unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego „Fit for 55”, szokują. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, nasz kraj znowu znajdzie się w ogonie Europy, a każdy Polak straci bardzo duże pieniądze.

Wicepremier i minister aktywów państwowych - Jacek Sasin - tłumaczy, że 67% ceny za prąd, wynika z podatków unijnych. 59% to koszty emisji CO2, a 8% to pozostałe opłaty narzucone przez UE. Zatem tylko jedna trzecia rachunków, to cena wytworzenia energii przez polskie firmy energetyczne.

Koszt wprowadzenia wszystkich zmian w sektorze tak, aby do 2030 roku zredukować emisję gazów cieplarnianych o 55%, to 2 biliony 400 miliardów złotych.

Tak więc koszt realizacji „Fit for 55” do 2030, wyniesie przeciętnego Polaka około 64 tysięcy złotych.

Komisja Europejska nawet specjalnie nie kryje się z tym, jakie przyświecają jej intencje. W dokumentach dotyczących tego pakietu, wyraźnie jest podkreślone, że mechanizmy „Fit for 55”, uderzą najmocniej w najbiedniejsze kraje i najbiedniejszych obywateli, a zwłaszcza kraje głównie oparte o węgiel. Takim państwem jest Polska.

Zdaniem Sasina, to właśnie Polska ucierpi najmocniej, bo ta polityka klimatyczna UE, po prostu cofnie nas, jako kraj, w rozwoju.

Komisja Europejska dąży do podzielenia Wspólnoty, aby łatwiej było nią zarządzać.

Wiele wskazuje na to, że pod płaszczykiem troski o klimat, Niemcy, Francja i inne bogate kraje, chcą nieuczciwymi metodami wygrać wyścig rozwojowy z Polską, która rozwija się szybciej od nich i sukcesywnie zmniejsza dystans do europejskiej czołówki gospodarczej.

Prawdziwy cel pakietu „Fit for 55”, to ponowne sprowadzenie Europy Środkowo-Wschodniej  do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i rynku zbytu dla niemieckich i francuskich produktów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Państwo to giga-korporacja z

Państwo to giga-korporacja z monopolem na najbardziej lukratywne sektory usług. W przeciwieństwie do firm "prywatnych" ma możliwość legalnego stosowania, tortur, rozbojów i kradzieży i to jedyna różnica. Poza tym zatrudnia takich samych ludzi jak firmy prywante, tylko może trochę mniej moralnych, bardziej chciwych i głupszych.

Portret użytkownika Lommo

Wejście do Chujni

Wejście do Chujni Europejskiej było mega pułapką na naiwnych debili, którzy uroili sobie że to dobroczyńcy i nic innego nie robią tylko rozdają pieniądze z miłości do innych krajów i ludzi. Przed referendum rozklejałem plakaty antyunijne (bo przeczuwałem że tylko z cenami doszlusujemy do unii ) to byłem obsobaczany " o unia mu się nie podoba". Tymczasem krach gospodarczy w Polsce to dopiero nastąpi, wypowiedzenie unijnej polityki klimatycznej jest niemożliwe formalnie. A Polexit jest niemożliwy bo większość ludzi w Polsce wierzy w cudowności spływające na nas z UE tak samo jak 2 szczepionki , choć fakty mówią zupełnie co innego. Największymi zwolennikami uni w Polsce jest ludność wielkomiejska która teraz się nie pozbiera od kosztów i bankructw (ot taki paradoks). Na balkonie da się wcisnąć ze 2 panele fotowoltaiczne a i to pod warunkiem że wspólnota czy spółdzielnia się zgodzi, a balkon idzie na południe. Teraz jest dramatyczny wzrost cen prądu i gazu , nawozów sztucznych co spowoduje już za momencik że zbankrutują lub szybciej zaprzestaną produkcji dostawcy wielkich firm gdzie pracują mieszczanie . Te wszystkie pasożytnicze korporacje z miast z rzeszami pasożytów od przybijania 100 - 200% marży nie będą miały czym handlować. Obecnie dostawcy usiłują aneksować umowy ze względu na dramatyczne wzrosty nośników energii, i spotykają się z murem że nie bo nie. Więc po prostu rolnicy , zakłady spożywcze i inne najnormalniej zaprzestaną dostaw poniżej kosztów produkcji. Narobiło się przed 30 lat pasożytów w miastach, oprócz rozrostu sfer urzędniczych, to narobiło się tych pazernych dyktujących warunki złodziejskich pośredników. Za PRL warzywa do miasta to albo się sprzedawało na tzw. rynkach czyli płacach targowych, albo bezpośrednio do stołówek zakładowych i akademickich gdzie jak przyjechało się z towarem to nie wiedzieli gdzie cię całować. A później zrobiło się nowe polegające na tym że trzeba było dawać łapówki żeby jakiś złodziej pośrednik raczył wziąć towar po śmiesznej cenie. A bez pośredników nie dało rady. I skończy się wielkomiejskie złodziejskie eldorado , bo nie będzie czym handlować. Ceny z wliczonymi nowymi kosztami nawozów, i że strony przetwórców z wliczonymi nowymi cenami gazu i prądu już będą szokujące. I nawet nie będzie mowy o doliczeniu do tego marż pośredników. A dodatkowo mieszkańcy miast gwałtownie zubożeją z powodu drastycznego wzrostu rachunków za media i jeszcze rat hipotecznych. Tak że chcielista miastowe uni to teraz trzeba będzie wyjść na trawniczek i posilać się trawą jak krowa czy koza. To nic takiego , to znana metoda z czasów głodowych z Irlandii , z Niemiec.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Za PRL 

Za PRL 

Do tego momentu szło ci dobrze... Za PRL urzędnik-komuch wiedział wszystko najlepiej, dlatego Polska nie wyprodukowała niczego sensownego czym mogłaby konkurować na świecie. A teraz? A teraz wraca "nowe". Niestety spi..a mentalność ludzi, którzy nie pojmują, że kradzież cudzych owoców pracy jest niemoralna prowadzi do rozbudowy socjalu, a to paśnik dla mafii wszelakiej. PRLowskie kulfony mają się w obecnym systemie wyśmienicie, bo nie tylko nikt ich nigdy nie rozliczył, ale jeszcze odziedziczyli państwowy majątek. No i k..a k..ie łba nie urwie stoją ponad patologicznymi wynurzeniami psychopatów zwanymi w tym kraju "prawem".

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Po co Mateusz "pinokio"

Po co Mateusz "pinokio" Morawiecki to podpisał i dlaczego nie jest jeszcze pociągnięty do odpowiedzialności? Dlaczego nie są pociągnięte do odpowiedzialności wszystkie partie pookrągłostołowe i ich przybudówki?

Portret użytkownika kojak

to nie zadna Unia Europejska

to nie zadna Unia Europejska tylko ordynarni kryminaisci zydowscy ktorzy objeli wLAdze nad Polska w 89 roku ! Najpierw zydowski smiec Tusk  zgodzil sie na to podpisujac  pakiet klimatyczny a pozniej nastepny smierdzcy zydwski gnoj MorawiEcki ktory to przyklasnal i zgodzil sie na dalsze  debilne wprost warunki UNi w zakrsie klimatu  Nie zwalajmy w na Unie bo to niprawdziwe i wrecz glukowate !

Portret użytkownika inzynier magister

fit for ze sroł to jest

fit for ze sroł to jest gwóźdz do trumny pisowców przygotowany przez mateuszka i jarka enwuowców, którzy cały czas zachwalają agendę 2030 satanistów ! pisowcy mają pecha że mają takich iluminatów na czele partii !!! straszne to co wyprawiają ! Módlmy się za Polskę do Jezusa Chrystusa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Prawdziwy cel pakietu „Fit

Prawdziwy cel pakietu „Fit for 55”, to ponowne sprowadzenie Europy Środkowo-Wschodniej  do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i rynku zbytu dla niemieckich i francuskich produktów.

Guzik prawda, Niemcy i Francuzi są tak samo dociskani, pisałem ostatnio, że tym razem chcą już wybić całą rasę białą w Europie bo mają doświadczenie w postaci II WŚ, że trzeba jednak zaplanować coś na jeszcze większą skalę.

Plan jest realizowany przez Londyn i USrAel.

Portret użytkownika Endymion

"Plan jest realizowany przez

"Plan jest realizowany przez Londyn i USrAel."

W Anglii zamordyzm, w Izraelu podobnie, w USA kilka wolnych stanów i patriotów w sądach i u władzy daje odpór.. 

O Watykanie zapomniałeś..

Ci co to robią nam obecnie globalny reset nie mają narodowości, to nawet nie żydzi, bo ci znów będą kozłem ofiarnym.

Zastanawiam się i myślę, że zostaliśmy podbici.. przez kogo? Nie wiem.. Obca cywilizacja, albo starożytni Lewici, czy też żyjemy w Matrixie sterowanym przez SI.. Nic nie jest takie na jakie wygląda..Idę w stronę, że to jest walka Dobra ze złem w sferze duchowej, a my tylko tutaj widzimy wyniki.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj