"Każdego dnia jesteśmy o krok od wojny" mówi Sekretarz Obrony USA Leon Panetta

Kategorie: 

swamppolitics.com

Dokonując oceny zagrożeń Sekretarz Obrony USA (zastanawiające, dlaczego nie Sekretarz Wojny) stwierdził, że istnieje olbrzymi potencjał wywołania następnej wojny. Przy okazji wskazuje na Koreę Północną, jako jeden z bardziej prawdopodobnych punktów zapalnych.

 

W trakcie wywiadu dla stacji telewizyjnej CNN, Panetta stwierdził, że praktycznie każdego dnia USA znajduje się na progu kolejnej wojny. Dodał do tego, że w kontekście Półwyspu Koreańskiego Amerykanie musza być "bardzo ostrożni odnośnie tego, co mówią i co robią".

 

Jako możliwe ośrodki zapalne nowego konfliktu zbrojnego Panetta wymienił też Iran, Syrię oraz zagrożenie cyberterroryzmem. Co ciekawe amerykański urzędnik wskazał na prowokacyjne zachowanie Korei Północnej, jakim było wystrzelenie rakiety określanej, jako "balistyczna", ale zakończone sukcesem wystrzelenie podobnej rakiety przez Indie zostało przemilczane.

 

Leon Panetta oświadczył, że USA nie jest zaangażowane militarnie w Syrii i nie będzie dopóki nie dostanie mandatu międzynarodowego. Zwrócił przy okazji uwagę, ze przez nieprzejednaną postawę Rosji i Chin nie jest możliwe zaprowadzenie porządku w tym kraju.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zbig

na temat przyczyn wojny mam

na temat przyczyn wojny mam inne zdanie. nie było by jej jakby floty USA krążyły w pobliżu swoich brzegów . po co wpływają na irańskie wody? to tak jakby na bałtyku obok nas jakaś nieprzyjazna flota nas straszyła i jeszcze mówili by że to my ich prowokujemy!

Portret użytkownika Zener

Przypomnę Ci tylko Baca, żę

Przypomnę Ci tylko Baca, żę epatowanie symbolami faszystowskimi na forum publicznym jest przestępstwem ściganym z ramienia prawa. Radzę Ci po przyjacielsku zmień ten idiotyczny awatar, bo konsekwencje będą opłakane. Szkoda, żę Adminowi się też oberwie. Sprawa jest już zgłoszona.

Strony

Skomentuj