Katastrofalne ulewy pogarszają sytuację hydrologiczną w Kalifornii - czy tama Oroville wytrzyma?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Jeszcze całkiem niedawno Kalifornia doświadczała bezprecedensowej suszy, która nosiła znamiona klęski żywiołowej. Ostatnio sytuacja się odmieniła i teraz problemem jest raczej nadmiar wody niż jej niedobory. Teraz sytuacja jeszcze się pogorszyła w związku z potężnym frontem burzowym, którego nadejście spowodowało liczne problemy i ewakuacje.

 

Wystosowano ostrzeżenie pogodowe dla całej południowej części Kalifornii. Dotknięte są miasta Santa Barbara czy Los Angeles. Zaplanowano liczne prewencyjne ewakuacje ludności z terenów przybrzeżnych ponieważ towarzyszący burzy silny wiatr stwarza ryzyko podtopień wielkimi falami powstającymi na morzu.

Intensywność opadów to około 3 cm na godzinę i pada nieprzerwanie od wczoraj. To bardzo zła wiadomość dla mieszkających w okolicy tamy Oroville. Sytuacja na tamtejszym jeziorze o tej samej nazwie może się znacznie pogorszyć, co niestety grozi przerwaniem najwyższej w USA tamy. Poniżej znajduje się animacja przedstawiające symulację tego hipotetycznego kataklizmu.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

NASA wytworzy sztuczne chmury

NASA wytworzy sztuczne chmury. Zobacz je nad Polską!

Naukowcy z NASA chcą w najbliższym czasie przeprowadzić niesamowity eksperyment na ziemskim niebie, którego efekt będziemy mogli podziwiać z zapartym tchem m.in. nad Polską. Specjalne rakiety przed wschodem Słońca stworzą sztuczne chmury.

Inżynierowie z NASA wystrzelą kilka rakiet Black Brant IX, zadaniem których będzie wzbicie się na wysokość od 170 do 320 kilometrów i wytworzenie tam wielkich, sztucznych chmur. Projekt ten jest częścią badań nad wiatrem słonecznym, zorzami polarnymi i ich interakcją z ziemską jonosferą.

Rakiety stworzą sztuczne chmury, rozpylając w kosmosie ogromne ilości trimetyloaluminium, czyli substancji, która powinna wejść w reakcję z atmosferą. Wytworzone w ten sposób białe obłoki pozwolą naukowcom śledzić zjawiska zachodzące w atmosferze i zebrać cenne dane.

NASA informuje przy tym, że rozpylane związki nie będą stanowiły żadnego zagrożenia dla mieszkańców naszej planety. Rozpoczęcie eksperymentu jest ściśle związane z aktywnością naszej dziennej gwiazdy, burzą geomagnetyczną szalejącą w górnych warstwach ziemskiej atmosfery i przejrzystością powietrza.

Dlatego zakłada się, że badania będą przeprowadzane przez najbliższe 2 tygodnie, w oczekiwaniu na jak najlepsze warunki. Sztucznie wytworzone przez ludzi z NASA zjawiska na niebie będziemy mogli w Polsce podziwiać jeszcze na nocnym niebie.

Rakiety będą startowały ze stanowisk startowych poligonu badawczego Poker Flat, znajdującego się na Alasce, pomiędzy godziną 5:00 a 10:00 rano czasu polskiego. W których dniach konkretnie będą one widoczne, będziemy informować na bieżąco.

za:http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116716,nasa-wytworzy-sztuczne-chmury-zobacz-je-nad-polska

no jak cudownie to chemtrails już za mało!

Portret użytkownika witek

Jak sobie obejrzycie film

Jak sobie obejrzycie film Arrival to przekonacie się że obcy żyją w atmosferze przypominającej smog, myślę że w takich filmach mówi się nam więcej niż tylko czyjeś fantazje, za dużo to kosztuje kasy żeby pozwolić sobie na plecenie, a więc nie jest to eksperyment tylko zasiewanie smogu w skali planetarnej (potem zrzucą to na przemysł i ludzkość którą oskarżą o niszczenie planety), w dalszej kolejności posłuży to do likwidacji przemysłu, depopulacji wskutek głodu i wojen i ostatecznie zamknięcia ludzi w strefach zasiedlenia bez prawa wejścia do rezerwatów przyrody które będą wszędzie.

Portret użytkownika Eva11

co za czubek dal minusa ?

co za czubek dal minusa ?

poprostu nie wierze ,ze moga sobie tak poprostu eksperymentowac w najlepsze !

co za psychole niedoj.......e  ,czlowiekowi juz odbija totalnie !

a nie pisze wiecej ,bo musialabym naprzeklinac i tylko nerwy sobie szargac ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

To nie psychole tylko

To nie psychole tylko specjalny gatunek nie-ludzki. Proces uduchowienia u talmudycznych polega na likwidacji przejawów człowieczeństwa, tz likwidują w sobie miłość, sumienie, współczucie, emocje. Przyroda nie toleruje pustki więc w to miejsce zapewne pojawiają się u nich inne cechy. Na tym forum jest 1 taki likwidator emocji ten z dzieckiem w awatarze.

PS

Emocji nie trzeba pielęgnować ani zwalczać je lub się ich kurczowo trzymać, wystarczy je wyrazić i same odchodzą bo stają się wtedy życiowo zbędne. Przechodzisz dalej zamiast tkwić w miejscu. Ty Eva11 nie musisz się wiecznie wściekać, zrób własnoręcznie lalkę która symbolizuje to co cię życiowo wnerwia, zmaterializuj to czyli dokładnie wyobraź to sobie, napisz opowiadanie o tym i wsadź to co napisałaś w te lale, potem udaj się w jakieś bezludne miejsce i ją rytualnie spal. Świadomie podaruj to co się pali SŁOŃCU tam też pali się ogień i SŁONCE przyjmie twój dar. To taki pierwotny szamanizm prosto z dżungli ale działa. Lewa droga zła polega na odwrotności czyli u-czynieniu tego czego się złe obawiają czynić, dlatego une gwałcą, mordują, kradną, palą, żeby się tego już więcej nie bać, żeby wyzbyć się tych emocji, bo to są zwykle tchórze lewusy.

Portret użytkownika Eva11

dziekuje dziadku za rade ...

dziekuje dziadku za rade ....tak wlasnie trzeba czynic i nie zapominac ,ze to  dziala ....

ten samanizm to nasza natura ,nasz sposob na wiele w tym swiecie ....

trzeba wracac do tego co kiedys potrafilo naprawic wszystko ....wlasnie wrocilam z lasu ,moje zale zostaly spalone ....

ale powiedz mi dzaidku co dla Ciebie znaczy -wyrazic emocje ?

wiem,ze zlikwidowac sie ich nie da ,a nawet jesli zostaje tylko pustka lub cos gorszego co widac czasami wlasnie po naszym buddyscie ....

Drako ma racje ,wyzbyl sie tylko chyba tych pozytywnych ,bo tlumaczac nie posiadaniem uczucia wspolczucia nie jest dla ludzi czyms co mozna by nazwac oczyszczonym ,a roznoszacym tylko egoizm znieczulice i wrogosc ! 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika drako_tr

Witaj dziadku, "likwidator",

Witaj dziadku, "likwidator", o którym wspomniałeś, nie do końca uporał się z własnymi emocjami (łatwo go zdenerwować),  zato doskonale zdusił w sobie szacunek, empatię, sumienie, współczucie...Poza tym zgadzam się z Tobą, a pomysł z laleczką jest doskonały,  w tygodniu sprawdzę skuteczność. Smile

Pozdrówka dziadku.

Portret użytkownika inzynier magister

Myślę że to zainteresuje

Myślę że to zainteresuje admina i wszystkich Polaków ! Nie wierzycie że nowi hitlerowcy chcą nas wymordować ?! Pierwszy etap już chcą wprowadzić, tak żeby nikt nie mógł pisać prawdy o prześladowaniach prowadzonych przez wyznawców lucyfera na chrześcijanach i białej rasie ! "W środę, 15 lutego, do włoskiego Senatu wpłynął projekt ustawy przewidującej wysokie kary grzywny oraz więzienia dla osób odpowiedzialnych za fałszywe doniesienia medialne lub szerzenie „mowy nienawiści”. Tekst nowego prawa jest powszechnie krytykowany przez prawników i ekspertów od cyfryzacji, gdyż przewiduje karanie także za żarty i „przesadzone informacje”.„Fałszywe informacje i żarty zawsze istniały, ale nigdy nie szerzyły się w takim tempie jak dzisiaj. Z tego powodu nie można odkładać debaty w sprawie rozwiązania tego problemu” – napisali w uzasadnieniu twórcy ustawy.Pierwszy artykuł proponuje grzywnę w wysokości do 5 tys. euro dla każdego, kto publikuje lub rozpowszechnia „fałszywe, przesadzone lub stronnicze” informacje i nie usunie ich w ciągu 24 godzin od otrzymania powiadomienia. http://www.pch24.pl/wiezienie-za-falszywa-informacje-lub-zart--to-nie-zart---wloski-senat-rozpatruje-taki-projekt-,49549,i.html#ixzz4Z2tUnLoJ

Trzeba cały czas się modlić byśmy odparli ataki zła, tylko Jezus, Duch Święty i Maryja Dziewica nas uratują !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj