Katastrofalne powodzie w Iranie, niemal 40 procent dróg zostało zniszczonych

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Od kilkunastu dni Iran zmaga się z katastrofalną powodzią. Wszystko zaczęło się od ogromnych opadów deszczu około 19 marca. Zaledwie w jeden dzień spadło tak dużo wody, że w prowincji Golestan było to 70 procent rocznych opadów! Konsekwencją jest jedna z najgorszych powodzi jakie nawiedziły Iran.

 

W wyniku powodzi śmierć poniosły już 62 osoby. W 15 prowincjach wezbrało w sumie 141 rzek. Dotkniętych zostało 1900 irańskich miast i wsi. Skutki powodzi odczuło w różny sposób aż 25 z 31 irańskich prowincji.

 

Straty w rolnictwie będą ogromne. Irański rząd już zapowiedział uruchomienie programów pomocowych dla dotkniętych powodzią rolników. Jednak budżet państwa nie ma środków na całkowite pokrycie strat.

Według władz aż 36 procent dróg w kraju zostało zniszczone. Zerwane zostały też 84 mosty. W całym kraju na skutek powodzi doszło tez do 400 osunięć ziemi. W sumie 86 tysięcy osób musiało zostać ewakuowanych do tymczasowych miejsc schronienia.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Wcale bym się nie zdziwił

Wcale bym się nie zdziwił jakby użyto na Iranie jakiejś nowej Izraelsko- Amerykańskiej broni. Wiem brzmi to jak si-fi jednak czy napewno? Iran już nie raz oskarżał Izrael o używanie broni klimatycznej. Żal mi Persów bo od pradawnych czasów byli to wielcy przyjaciele Słowian i Ariów. Po dziś dzień na ich terenach wiele nazw ma przedrostek lub końcówkę "aria i lehia" w szczególności widac to w nazwach gór, rzek czy miejscowości. Nazwa Polski u Persów to Lehistan jeszcze od czasów wielkiej Lechii. Perskie źródła historyczne piszą dużo o wielkości Lechii i przyjaźni Lehistanu i Iranu. My Polacy na temat Lechii nie wiemy nic bo nas się tego poprostu nie uczy. 

Portret użytkownika sceptyyk

Witaj kolego  :)  Mojeimię44,

Witaj kolego  :)  Mojeimię44, zapamietaj raz i na zawsze - nigdy nie istniał, nie istnieje i nie będzie istniała żadna "persja"! Od zawsze, był jest i będzie IRAN - ARIANSZAH czyli ojczyzna ARIÓW południowych. Tak nazywali siebie i swoje państwo nasi bracia południowi ARIOWIE,  od samego początku swojego bytu na tych terenach. Tam od zawsze było - ARIANSZAH państwo ARIÓW. A samo swoje państwo, przez cała swoją historię, Ariowie nazywali - Airjana, Arian, Eran, Iran. Nazwę persja- persowie, nadali IM starożytni Grecy od nazwy Persis, która wywodzi się od staroperskiego Parsa – Persów, jednego z ludów Aryjskich. Persowie pod przywództwem Achemenidów zdominowali w tamtym czasie wszystkie inne ludy Aryjskie na tamtych terenach. Od nazwy tego ludu, Grecy nazwali tak wszystkich Ariów na tych terenach i tak już poleciało przez wieki. Sami ARIOWIE, mieli w dupie to jak ich inni nazywają, od zawsze nazywając samych siebie ARIAMI. W XXw Reza Szah zażądał od społeczności międzynarodowej i korpusów dyplomatycznych, aby stosowali odwieczną rodzimą nazwę swojego państwa, dając im do wyboru - Airjana, Arian, Eran, Iran. Społeczność światowa wybrała Nazwę IRAN.  Pozdrawiam.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Mojeimię44

Napewno jest tak jak

Napewno jest tak jak napisałeś. Ja złośliwie nie użyłem słowa Persowie a o tym co napisałeś nie wiedziałem. Dobrze wiedzieć. Napisałem również, że mało wiemy o naszej historii gdyż nas o tym nie uczą i stąd moje niedociągnięcia. Zatem z tego co piszesz historia ludów słowiańsko- aryjskich jest jeszcze bardziej głęboka niż sobie zdajemy sprawę. Szkoda, że to co nas łączy jest zapomniane. 

Portret użytkownika Medium

Ja złośliwie nie użyłem słowa

Ja złośliwie nie użyłem słowa Persowie a o tym co napisałeś nie wiedziałem. 

Ależ właśnie użyłeś i to dobrze, bo tej nazwy używano w Biblii, jest czytelna i tradycyjna, nie da się zwodzić i ukrywać zastarzałych konfliktów:

Żal mi Persów bo od pradawnych czasów byli to wielcy przyjaciele Słowian i Ariów. Po dziś dzień na ich terenach wiele nazw ma przedrostek lub końcówkę "aria i lehia" w szczególności widac to w nazwach gór, rzek czy miejscowości. Nazwa Polski u Persów to Lehistan jeszcze od czasów wielkiej Lechii. Perskie źródła historyczne piszą dużo o wielkości Lechii i przyjaźni Lehistanu i Iranu.

https://zmianynaziemi.pl/comment/474266#comment-474266

Strony

Skomentuj