Katastrofalne powodzie w Iranie, niemal 40 procent dróg zostało zniszczonych

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Od kilkunastu dni Iran zmaga się z katastrofalną powodzią. Wszystko zaczęło się od ogromnych opadów deszczu około 19 marca. Zaledwie w jeden dzień spadło tak dużo wody, że w prowincji Golestan było to 70 procent rocznych opadów! Konsekwencją jest jedna z najgorszych powodzi jakie nawiedziły Iran.

 

W wyniku powodzi śmierć poniosły już 62 osoby. W 15 prowincjach wezbrało w sumie 141 rzek. Dotkniętych zostało 1900 irańskich miast i wsi. Skutki powodzi odczuło w różny sposób aż 25 z 31 irańskich prowincji.

 

Straty w rolnictwie będą ogromne. Irański rząd już zapowiedział uruchomienie programów pomocowych dla dotkniętych powodzią rolników. Jednak budżet państwa nie ma środków na całkowite pokrycie strat.

Według władz aż 36 procent dróg w kraju zostało zniszczone. Zerwane zostały też 84 mosty. W całym kraju na skutek powodzi doszło tez do 400 osunięć ziemi. W sumie 86 tysięcy osób musiało zostać ewakuowanych do tymczasowych miejsc schronienia.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Wcale bym się nie zdziwił

Wcale bym się nie zdziwił jakby użyto na Iranie jakiejś nowej Izraelsko- Amerykańskiej broni. Wiem brzmi to jak si-fi jednak czy napewno? Iran już nie raz oskarżał Izrael o używanie broni klimatycznej. Żal mi Persów bo od pradawnych czasów byli to wielcy przyjaciele Słowian i Ariów. Po dziś dzień na ich terenach wiele nazw ma przedrostek lub końcówkę "aria i lehia" w szczególności widac to w nazwach gór, rzek czy miejscowości. Nazwa Polski u Persów to Lehistan jeszcze od czasów wielkiej Lechii. Perskie źródła historyczne piszą dużo o wielkości Lechii i przyjaźni Lehistanu i Iranu. My Polacy na temat Lechii nie wiemy nic bo nas się tego poprostu nie uczy. 

Strony

Skomentuj