Katastrofalne powodzie w Grecji! Nie żyje co najmniej 15 osób!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Od kilku dni Grecja doświadcza katastrofalnych powodzi. Są one spowodowane anomalnie obfitymi ulewami. Wzbierająca woda zabiła co najmniej 15 osób i spowodowała ogromne zniszczenia w środkowej Grecji.

Miasta przemysłowe Mandra, Nea Peramos i Megara, na zachód od Aten, były najbardziej dotknięte powodziami. Wiele ze zmarłych osób to osoby starsze, których ciała znaleziono w ich domach.

Premier Alexis Tsipras ogłosił okres żałoby narodowej po tragedii. „Wszystko zostało zniszczone, ta katastrofa ma rozmiary biblijne.” – powiedziała burmistrz Mandry – Yianna Krikouki telewizji ERT. Co najmniej 37 osób zostało zabranych do szpitala, a wielu uznaje się za zaginionych.

Zła pogoda nawiedziła Grecję tydzień temu. Mieszkańcy nie byli przygotowani na wyjątkowo ulewne deszcze, które spowodowały gwałtowne powodzie. Siła wody przeniosła pojazdy, uszkadzała ściany i dachy budynków. Wiele mieszkań zostało doszczętnie zniszczonych.

Ilość opadów w Grecji mierzona w mm

W środę po południu grecka straż pożarna potwierdziła, że ​​otrzymała ponad 600 wezwań pomocy i wysłała prawie 200 strażaków w 55 pojazdach do miast, które najbardziej potrzebują pomocy.

„Miliony ton wody spłynęły ze wzgórz na miasto.” – powiedział Stewros Fotiou, zastępca burmistrza Nea Peramos. – „Nasze drogi są całkowicie zniszczone. Tysiąc domów zostało zalanych, a to jedna trzecia naszego miasta.” – dodał.

Wicegubernator regionu, Yiannis Vassileiou, powiedział w oświadczeniu, że służby ratunkowe zostały przygotowane na złą pogodę, lecz powódź przybrała katastrofalne rozmiary.

Źródło: Twitter

Premier Tsipras powiedział, ogłosił żałobę narodową  oraz zapowiedział, że zapewni pomoc ofiarom i pomoże osobom, które straciły dach nad głową.

Źródło: Twitter

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj