Katastrofalne błotne osuwisko uderzyło na miasto Mocoa w Kolumbii - ponad 250 osób zginęło

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Kolumbii, w wyniku osunięcia ziemi w prowincji Putumayo powstała błotna powódź, która zalała część miasta Mocoa, zabijając ponad 250 osób. Cały czas trwa akcja ratunkowa, zaginione są setki ludzi.

 

 

Do tragedii doszło w nocy 1 kwietnia. Ulewy spowodowały wyjście z koryt rzek, co było przyczyną nagłej powodzi i osuwisk, które w formie lawiny błotnej, uderzyły w miasto, przykrywając jego część wraz z mieszkańcami. 

Na skutek kataklizmu, władze Kolumbii ogłosiły stan wyjątkowy. Według prezydenta Juana Manuela Santosa, w wyniku klęski żywiołowej zginęły co najmniej 254 osoby. Przynajmniej 400 osób zostało rannych, a 220 nadal nie odnaleziono, co może niestety zwiększyć znacząco liczbę ofiar.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj