Katastrofalna sytuacja w Somalii - susza i głód zagrażają tamtejszej ludności

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W Somalii panuje obecnie kryzys humanitarny i jest on dodatkowo potęgowany przez suszę, do której przyczynił się efekt El Niño. Część mieszkańców tego regionu może umrzeć z głodu.

 

ONZ szacuje, że z powodu dramatycznej sytuacji ponad 50 tysięcy dzieci może stracić życie. 12% Somalijczyków jest niedożywionych a około 40% populacji potrzebuje pomocy humanitarnej. Regiony Puntland i Somaliland są najbardziej dotknięte suszą. Również w sąsiedniej Etiopii ponad 10 milionów ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy żywieniowej.

Niestety nic nie wskazuje na to aby sytuacja w Somalii miała się poprawić. Susza wciąż się nasila, więc katastrofa może objąć jeszcze większą liczbę ludności. Koordynator Humanitarny ONZ ds. Somalii Peter de Clercq zaapelował o większe fundusze dla mieszkańców tego kraju.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-africa-35522643

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika desert

Tak się kończy sztuczna

Tak się kończy sztuczna stymulacja naturalnej równowagi poprzez szczepionki i gotową żywność fundowaną przez ONZ. Karmili za darmo przez 10 lat a potem się dziwią, że te "ofiary" nie chcą się wziąć za porządną robotę tylko wystawiają łapę po gotowe... Pomyślcie ile by nasz budżet zyskał gdybyśmy nie płacili do ONZ itp... Przecież Polska nie rabowała krajów afrykańskich, więc czemu mamy się dorzucać do ich dokarmiania?

Portret użytkownika brutal

Tu na podstawie tego

Tu na podstawie tego artykułu, mozna zrobic rachunek sumienia nas wszystkich ,zadac sobie pytanie dokąd zmierza ludzkość ,jak długo jeszcze inni będą musieli cierpiec i umierac, żeby ktoś to zauważył ? to własnie są tematy na tej stronie które powinny wszystkich zmobilizować do działania ,do myslenia że cos tu nie gra ! myśle że przydałaby się bieda w krajach europy i zachodu żeby to zauwazyc i otworzyc wszystkim oczy ,bo jak inaczej ? 

Portret użytkownika Adel

Czuję wstyd, bo moim

Czuję wstyd, bo moim najwiekszym zmartwieniem jest lepszy szmochód,ciuszek ładnieszy i droższy (markowy) od tego który psiada sąsiadka. Myślę o tym ,żeby iśc na fitnes czy na joging muszę koniecznie wyglądać super ,przecież ,, jestem tego warta''. Depilacje, kosmetyki i wszelka dbałośc o siebie jest tym co mnie interesuje.No i wielki świat celebrytów. Najważniejsze żeby się pokazać,choćby na facebooku.Towarzystwo wzajemnej adoracji, bankiety, konkursy dla wybranych,moda która okresla wartosc człowieka na podstawie ubioru. TO JEST MÓJ ŚWIAT. Widząc głodne dziecko czuję wstyd......... 

Portret użytkownika excar

Nie drogi kolego MPas ,te

Nie drogi kolego MPas ,te fundusze co pożarło by ich utrzymanie w gejropie spokojnie starczyłyby na kilka lat na rozwój tamtych terenów.Studnie głębinowe i rolnictwo. Niestety lewactwo faszyzujące potrzebuje ich tu . Są możliwości manipulowania ,są nowe pasożytnicze stanowiska pracy są możliwości przekrętów finansowych . A sposób w jaki to napisałeś nie przynosi chluby....

Portret użytkownika MPas

Przepraszam bardzo a UE w

Przepraszam bardzo a UE w ostatnich miesiącach przynosi nam chlube? Sprowadzają terrorystów do naszych krajów a osoby które naprawde potrzebują pomocy tak jak te głodujące rodziny nie otrzymają nic, chyba, że sie Czerwony Krzyż udzieli. Taka prawda kolego excar.

Portret użytkownika CRUSADERS

W POLSCE OD NAJDAWNIEJSZYCH

W POLSCE OD NAJDAWNIEJSZYCH CZASÓW KARCZOWANO LASY I NIEUŻYTKI ZAMIENIANO PO WIELU LATACH W ŻYZNE POLA UPRAWNE ..... Szwedzi w czasie potopu szwedzkiego uważali Polskę za kraj miodem i mlekiem płynący ..... w komunie żywiliśmy pół Rosji ....... teraz UNIA nakazała pola zalesić , krowy zlikwidować tylko pszczół boją się ruszyć . Stajemy się krajem uzależnionym od dostaw żywności . To wszystko robią w czasie gdy 800 mln ludzi głoduje ..... TO LUDOBÓJCY W KRAWATACH I BIAŁYCH KOSZULACH TO ROBIĄ ........... nas trują żywnością produkowaną PRZEMYSŁOWO...

Skomentuj