Katastrofalna sytuacja na granicy grecko-macedońskiej

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W związku z tym, że kraje Europy Środkowej i Zachodniej oraz Bałkany zamykają swoje granice i ograniczają napływ imigrantów, wszyscy zmierzają wprost do Grecji. Kanclerz Angela Merkel dała do zrozumienia podczas wczorajszego wywiadu, że Unia Europejska z pewnością pomoże rozwiązać trudną sytuację ale przyjęcie uchodźców do Niemiec jest wykluczone.

 

Merkel stwierdziła, że migranci nie mogą sobie tak po prostu podróżować po Europie i wybierać kraj w którym zechcą zamieszkać. Dlatego jej zdaniem, azylanci powinni zostać tam, dokąd przybyli i należy im jedynie poprawić warunki do życia. Problem w tym, że wszyscy zmierzają właśnie do Grecji i tam muszą już najwyraźniej zostać, choć uchodźcy wciąż liczą na to że uda im się wyruszyć dalej w głąb naszego kontynentu.

 

Na granicy grecko-macedońskiej utknęło około 14 tysięcy ludzi. Rząd Grecji twierdzi, że w całym kraju jest ich ponad 35 tysięcy. Premier Aleksis Tsipras domaga się natychmiastowej pomocy i potępia kraje, które postanowiły zamknąć granice.

 

Macedonia przyjmuje dziennie po kilkaset osób. Władze tego kraju powiadomiły o nowych przepisach. Uchodźcy, jeśli chcą dostać się do Macedonii, muszą udowodnić że pochodzą z regionów w których toczy się wojna. Stwierdzono, że uciekinierzy z Damaszku, stolicy Syrii, nie zostaną wpuszczeni ponieważ tam jest bezpiecznie. Natomiast osoby pochodzące z Aleppo będą mogły przekroczyć granicę.

 

Dziś w Brukseli odbywa się spotkanie polityków UE i władz Turcji, które to wywołały cały ten kryzys migracyjny. Unia Europejska da Erdoğanowi, według oficjalnych wersji, 3 miliardy euro a ten w zamian powstrzyma migrację i przyjmie z powrotem tzw. uchodźców ekonomicznych. Wciąż jest zbyt wcześnie aby mówić jak zakończą się rozmowy w stolicy UE.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-35741494

http://www.theguardian.com/world/2016/mar/06/growing-refugee-bottleneck-greece-warning-humanitarian-crisis

http://www.bild.de/politik/inland/angela-merkel/muessen-wie-uns-an-solche-bilder-gewoehnen-44822104.bild.html

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Łonet i propaganda

Łonet i propaganda sukcesu
Donald T zwany m.in jako ryżym ujem znów ogłosił sukces przy okazji negocjacji Euroburdelu z Turcją.
„Dni nielegalnej imigracji do Europy dobiegły końca – oświadczył Tusk na konferencji prasowej w nocy, po nadzwyczajnym szczycie UE-Turcja w Brukseli. – Przyjęliśmy z zadowoleniem nowe, śmiałe propozycje przedstawione dziś przez Turcję, by zaradzić kryzysowi.”
„Turecki plan zakłada: odsyłanie wszystkich osób przeprawiających się nielegalnie z Turcji na greckie wyspy (również Syryjczyków); przyśpieszenie liberalizacji wizowej dla obywateli Turcji, tak aby w czerwcu zapadła decyzja o zniesieniu wiz; przyśpieszenie wypłaty 3 mld euro na pomoc uchodźcom w Turcji oraz udostępnienie dodatkowej pomocy finansowej na ten cel w wys. również 3 mld euro po 2018 r.; przygotowanie do otwarcia pięciu nowych rozdziałów w negocjacjach w sprawie przystąpienia Turcji do UE; możliwość utworzenia „bardziej bezpiecznych” stref w Syrii; przesiedlenia uchodźców bezpośrednio z Turcji do UE według formuły, że za jednego odesłanego imigranta syryjskiego z Grecji do Turcji, Unia Europejska przyjmie jednego Syryjczyka z tureckich obozów dla uchodźców.”
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ue-i-turcja-uzgodnia-nowy-plan-ws-migracji-mowia-o-przelomie/s3b2xy
Czyli z brukselskiej nowo mowy na nasze dajemy Turkom kasę odsyłamy nie legalnych z Gracji do nich a oni nam ich wysyłają z powrotem oczywiście „uchodźców z Syrii” z paszportem wystawionym w Turcji dokładając jeszcze nowych obywateli Turcji.
Cóż tu można dodać DEBILE
actistestantibus
NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ !!!

Portret użytkownika bogdan4957

Witam i pozdrawiam wszystkich

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Witaj achilles.Masz calkowitą rację.Turcja normalnie szantażuje UE i chce tylko wycisnąć unijną kasę,a dauny bezmózgie i bez wykształcenia zasiadające w Brukseli zarządzają bezpieczeństwem calej Europy.To tak jakby niemowle bawiło się zapałkami na przysłowiowej beczce prochu, bo myślą,że za nich ktoś tą inwazję zatrzyma.Turkom jak skończy się kasa postąpią jak zwykły szantażysta i na powrót otworzą magazyny z uchodźcami w celu dalszych roszczeń finansowych za ochronę UE. Płacąc im jest to wyjście doraźne i chwilowei bardzo wątpię że będzie skuteczne.Acha zapomniałem że dostali zakaz od chyżego ruja Tuska Matoła mściwego pierwszego. Nie ma w tym całym euro-kołchozie mądrego i odważnego który by podjął odważnie radykalne działania.Ale myślę że ta inwazja jest komtrolowana przez właśnie Turcję i Putina. Jakby na to nie patrzeć czy Islam czy Turki masowo zaleją Europęi tak na dłuższą metę jesteśmy w dupie, jeżeli nie wstaniemy szybko na nogi.Choćby już,to za późno i nie zaczniemy zbroić się na potęgę,to nas wdeptają w ziemię.Można ten temat rozwinąć jeszcze bardziej ale sytuacja nabiera rozpędu i jest coraz trudniej rozpoznawalna i to jest tragiczne.

asenizator

Portret użytkownika SONIA

jakbyście czytali proroctwa

jakbyście czytali proroctwa to tam jest wszysko napisane ,co się będzie działo ,w jednym napisane jest że ludzie w Europie będą się cieszyć że tam jest wojna ,ale ta wojna przyjdzie też do Europy ,to nie jest wojna narodów to est wojna szatana z Bogiem ,szatan chce zgubić jak najwiecej dusz ,weszliśmy w okres próby dla wszyskich ,Antychrys buduje swoje królestwo w serca ludzi i na świecie ,Antychryst już jest czeka na objęcie władzy ,dojdzie do niej dzięki masonom ,potem ich pozabija ,będzie tępić każdą religjie ,nie będzie uważał żadnej religi , https://www.youtube.com/watch?v=DO-T_hSvBkA,będzie użyta bron biologiczna przeciw europejczykom ,wirus który jest zmodifikowany udeży w dany gen tą broń ma izrael ,wirus zmodifikowany działa tylko na pewny gen który maja eropejczycy ,noisiciele mułzumanie ,im wieus nic im nie zrobi bo nie maja tego genu 

Portret użytkownika Tomasztomasz

Witam co pani czuje pisząc

Witam co pani czuje pisząc językiem destrukcji, zło stworzył człowiek przeciwko człowiekowi samo w sobie nie istnieje jest tylko brak miłości, ciemności też nie ma jest tylko brak światła, zimna nie ma jest tylko brak ciepła negatywną stronę stworzył człowiek ja myślę że walczyć będzie tylko swój ze swoim mieszkańcy nowej ziemi mają już inną wibrację to ich nie dotyczy Pozdrawiam.

Portret użytkownika Akamai

Mafioso Erdogan zażądał

Mafioso Erdogan zażądał kolejnych 3 miliardów Euro. Mówiłem, że tan mały cwaniaczek będzie doił C*ujnie do oporu. A potem i tak wypuści "uchodźców " bo powie, że mu kasy zabrakło. Pamiętajcie, że my też partcypujemy w tych kosztach.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Terrorysta Erdogan nie jest

Terrorysta Erdogan nie jest głupi - ale przywódcy Unii Gejropejskiej najwidoczniej tak, jeżeli zgodzą się na najnowszy plan Erdogana.
 
Przewoduje on dodatkowe 3 miliardy euronów (prawdopodobnie rocznie 6 miliardów) oraz "wymianę" uchodźców znajdujących się w Grecji na nowych uchodźców z Turcji  i Syrii którzy mieliby być bezpośrednio transportowani do krajów u(g)nijnych.
Czyli masło maślane, uzgodnione prawdopodobnie przez Merkel z bezpośrednim udziałem turczynów.
Lecz jak na razie totalna blokada - ten plan może (miejmy nadzieję) nie przejść - narodził się opór niektórych państw członkowskich w Unii Gejropejskiej. Prawdopodobnie ten plan jest za prosty i za głupi, aby oszukać nim mieszkańców Gejropy.
 
Inny plan zakładał stworzenie na terenie Syrii obszaru wydzielonego, kontrolowanego oczywiście przez Turcję, gdzie kierowani byliby wszyscy uchodźcy. W ten sposób Turcja ma lub miała nadzieję zająć częściowo tereny Syrii. Czy ten plan był już dyskutowany, czy to dopiero plan "B" gdyby prysły obecne pertraktacje - tego mi nie wiadomo. Wiadomo tylko że Turcja na pertraktacje przyjechała z więcej niż jednym planem - mowa była o "kilku".
Komentarz zbyteczny.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Akamai

Niestety, ale ten plan został

Niestety, ale ten plan został zaakceptowany a Donald Tusk tak to skwitował: "Przyjęliśmy z zadowoleniem nowe, śmiałe propozycje przedstawione dziś przez Turcję, by zaradzić kryzysowi."
A te nowe, śmiałe propozycje Turczyna to: 

  • przyśpieszenie liberalizacji wizowej dla obywateli Turcji, tak, aby w czerwcu zapadła decyzja o zniesieniu wiz
  • przyśpieszenie wypłaty 3 mld euro na pomoc uchodźcom w Turcji  
  • udostępnienie dodatkowej pomocy finansowej na ten cel w wys. również 3 mld euro po 2018 roku
  • przygotowanie do otwarcia pięciu nowych rozdziałów w negocjacjach w sprawie przystąpienia Turcji do UE
  • możliwość utworzenia "bardziej bezpiecznych" stref w Syrii,
  • przesiedlenia uchodźców bezpośrednio z Turcji do UE według formuły, że za jednego odesłanego imigranta syryjskiego z Grecji do Turcji, Unia Europejska przyjmie jednego Syryjczyka z tureckich obozów dla uchodźców." 

Biorąc pod uwage łatwość zakupu syryjskiego paszportu na targu w Istambule, rodowici syryjczycy będą stanowić nieznaczne odsetek pośród tych, których Turczyn będzie odsyłał do UE .
Bez komentarza Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Arcanum

Gdy robaczki przemykają przez

Gdy robaczki przemykają przez "granicę" to ich tobołki traktowane są jak bagaż dyplomatyczny, a oni sami jak święte krowy. Przeniosą cokolwiek zechcą bo celnicy boją się oskarżeń o rasizm, islamofobię i inne chazarofobie. A jak już towar jest w zonie to w granicach EU przesyłki nie są sprawdzane przez urzędy celne. Ahmed we Francji przez sieć tor może se zamówić plastik i karabiny z takiej Grecji od znajomka. Za kilka dni paczka dociera, otwiera prezent, wychodzi na miasto i allahu akbar.
A jeśli Ahmed nie potrafi konspirować to jest taki podręcznik dla początkujących lemingów z daesh. Krąży po sieci: mujahedin guide to european country czy jakoś tak. Instrukcje dotyczące wmieszania się w tłum, unikania wykrycia, tworzenia ładunków wybuchowych, nabywania broni i finalnie oczywiście podboju Europy. Sami nawet nie kryją prawdziwego celu ich przybycia. Wyłącznie lewactwo pozostało niezmordowane w swoich kłamstwach, no chyba że nazwać to głupotą i totalnym zaślepieniem.

Portret użytkownika ben

I tu zgadzam się  z

I tu zgadzam się  z przedmówcami w kwestii wolności praw  europejczyka  praw Polaka.
Ale jest jeden problem prosze porozmawiać  z znajomymi w pracy rodziną  co sami myślą  o problemie uchodzców, i tu pojawią się słowa krytyki  wręcz oburzenia -i sprawa cichnie.
Co w stanie jest zrobić Polak  europejczyk  by walczyć z plagą szarańczy ano nic tak reaguje  duży odsetek pytanych dlaczego--- bo co my możemy!!... itd..może właśnie trzeba  Syrii  Afganistanu Libii Iraku Ukrainy by chory naród--- zawalczył o swe prawa w swym kraju by w rządzie Polskim  byli Polacy nie przebierańcy partie PO PIS  NOWOCZESNA  i inne odłamy to także polityczne  chamy. Jak można nazwać rząd  który niszczy naród chciałem napisać własny naród ale jak to- jeśli w rządach siedzą  polityczni przebierańcy dla których Polska Polak  nic nie  znaczy.Jedno co trzeba zrobić zamknąć granice odbudować wojsko Polskie nie natowskie Polskie bo tylko my jesteśmy w  stanie obronić ten  kraj  historia  już nam pokazała zdrajców .Co do Turcji  to kraj psychopatów podobnych do Hitlerowskich Niemiec z 1939r plugawe zachłanne nasienie . A co obnaża naszą głupote to to że wierzymy  wrogom  Polski takim jak KOD ubecy  którzy  dzialają na szkode państwa Polskiego którzy  mają ręce splamione krwią  ludzie pokroju Petru  który obnośi się hasłami  demokracja wstyd i hańba że dopuszczamy takich ludzi do władzy.Zdrajców narodu pod sąd Polska  dla Polaków!

Portret użytkownika inzynier magister

Trzeba pilnować Polski i

Trzeba pilnować Polski i rządu pani Szydło żeby ich nie zxałatwili bo sorosowcy z KOD-u będą chcieli ludzi skłócić ! Nienawistnicy z KOD-u to srtrasznie zmanipulowani biedacy którzy za kasę chcą by Polska była dnem i by była włączona do uni szwabskiej eurokołchozu ! Tylko w Polsce spadają samoloty z prezydentami i wybuchają pancerne opony w prezydenckich limuzynach. I tylko wtedy gdy prezydent jest akurat z opcji propolskiej i patriotycznej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj