Katastrofalna powódź w Mozambiku zdewastowała miejscowe rolnictwo

Kategorie: 

Źródło: twitter.com / @nfchronicle
W północnych i centralnych regionach Mozambiku doszło do poważnych powodzi. Ponad 160 tysięcy osób zostało ewakuowanych. Powodzian umieszczono w miejscach tymczasowego zakwaterowania.

 

Według mozambickiego Centrum ds. Klęsk Żywiołowych, do tej pory żywioł spowodował śmierć 159 osób. Lokalne władze twierdzą, że szkody spowodowane przez powódź, będą znaczące, ponieważ około 80% ludności jest całkowicie uzależniona od rolnictwa, a większość upraw będzie zniszczona. Najbardziej dotkniętym regionem jest centralna prowincja Zambezia, gdzie zginęły aż 134 osoby.

Każdego roku w okresie od października do marca, w Mozambiku trwa pora deszczowa. Charakteryzuje się ona występowaniem obfitych deszczów tropikalnych, które niekiedy prowadzą do powstawania powodzi. Wyschnięta na wiór ziemia po prostu nie nadąża z przyjmowaniem wody i powstają rozległe rozlewiska.

Źródło: twitter / UNOSAT

 

Źródło: twitter

 

 

 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj