Katastrofalna powódź w Japonii, pękła tama i fala niczym tsunami zalała miasto Joso

Kategorie: 

W japońskim mieście Joso doszło do kataklizmu. Praktycznie cała miejscowość została zalane na skutek przerwania tamy na rzece Kinugawa. Ratownicy pracują, by uratować około 200 osób. W sieci publikowane są przerażające obrazy, które pokazują pływające domy z ich mieszkańcami na dachach.

 

Na dachu supermarketu, dwupiętrowego budynku, który został zupełnie zalany, zgromadziło się ponad 100 osób, które trzeba było ewakuować. Kolejnych 80 osób oczekiwało na ratunek na drugim piętrze w pobliskim domu opieki, który został zalany do pierwszego piętra.

 

W ratowanie ludzi włączyła się japońska armia zwana od II wojny światowej Siłami Samoobrony. Żołnierze zdołali uratował kolejne 39 osób. Ratownicy przeważnie ewakuowali ludzi helikopterami, ponieważ wszystkie drogi prowadzące do miasta zostały zalane. Prace ekip ratunkowych komplikują trwające deszcze.

 

Ulewne deszcze, które nawiedziły wschodnie rejony wyspy Honsiu, są tez odpowiedzialne za tą tragedię. Wystosowano "specjalny alert", co oznacza nadejście katastrofy, która może spowodować ofiary. Przyczyną potężnych opadów są obszary niskiego ciśnienia, które sprowadziły szalejące na Pacyfiku tajfuny.

 

W prefekturach Tochigi i Ibaraki, w ciągu dwóch dni spadło od 300 do nawet 600 mm deszczu. Okolice miasta Joso, gdzie deszcze przerwały zapory na rzece Kinugawa, zalany został obszar 370 kilometrów kwadratowych. Według wstępnych danych przynajmniej jedna osoba zginęła, a trzy osoby są w ciężkim stanie.

Ostrzeżenie przed burzami odnosi się do prefektur Chiba, Kanagawa, Saitama, Fukushima, Miyagi, Niigata i Yamagata. Eksperci ostrzegają o zagrożeniu powodziowym i o możliwych lawinach błotnych. Liczba mieszkańców, co do których zasugerowano ewakuacje to blisko milion osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

jak to jest że widzimy

jak to jest że widzimy apokaliptyczne sceny a ilość osób która odeszła jest kompletnie nie adekwatna do obrazu? to pokazuje siłe i geniusz Stwórcy ,ten rok to ostrzeżeżenie ,pobudka ,abysmy zrozumieli co mozę się wydarzyć w przyszłym ,już kilka takich obrazów oglądaliśmy ostanti na sysycylii i hiszpanii ,czego nas to uczy ? mam nadzieję że duzo bo rozgrywaka na poziomie technologi dopiero się zaczyna i fakttyvcznie usa uruchomiła harp aby bronić się prze nieuniknionym ,ale tez góra zdecydowała o wyciszeniu tego co zsotało pokazane ,to taki pokaz sil ,my możemy w każdej sekundzie was zalać ,zmieść jezeli nie przestaniecie doązyć do wojny i chaosu ,dlatego wyciszono burze na atlantyku ale za to spotęgowano elnino i przesunięto efekt jego działałnia na paźdzeirnik a nie na grudzień .Widzimy piękną walke i pomoc od Góry w takich sytuacjach ,wystarczy zrzoumieć gdzie będą bezpieczne miejsca i jak je zrobić aby otrzymać pomoc przy sprzątaniu danych rejonów ,oczywiście że każdy kraj otrzyma coś podobnego aby obudzić śpiochów ale otrzyma też rekę pomocną która pomoże wam przeżyć takie wydarzenia ,poniżej link  do bloga gdzie będą bezpieczne miejsca ,ci co przeczytają to sercem i rozumem zmienią i zrozumieją ,ci co tylko strachem i lenistwem będa ignorować i wypierać ,ale każdy przynajmniej nie powie później że nie wiedział co należało zrobić :
http://aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com/2015/08/gdzie-beda-bezpieczne-miejsca-przed.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika autumn15

na atlantyku zanikły huragany

na atlantyku zanikły huragany moim zdaniem w wyniku manipulacji przez Nwo klimatem na skale światową za pomocą min. chemitrails. Popatrzcie sobie w niebo. Uważam że robi się to aby uchronić  wchodnie wybrzeże i Nowy Jork.  Niedawno ogłoszono że zakończyła się dekada huraganów na atlantyku. Popatrzcie też że dziwnym trafem uaktywniły się tajfuny w rejonie Chin  czyli głównego pretendenta do dominacji nad Ameryką.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj