Katastrofa w Mekce - nie żyje 87 pielgrzymów - dźwig budowlany spadł na najświętszy islamski meczet

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Przynajmniej 87 osób zginęło po tym gdy podczas burzy, dźwig budowlany runął na ludzi w pobliżu najważniejszego meczetu dla muzułmanów. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że jest przynajmniej 184 rannych. Ostateczny bilans ofiar może jednak ulegać zmianie.

 

Według ostatnich informacji na chwilę przed tragedią w dźwig uderzył piorun. Po chwili stalowa konstrukcja zwaliła się na Wielki Meczet przekuwając dach i zabijając dziesiątki pielgrzymów. Na miejscu tragedii zapanował chaos. Po chwili zaczęły przyjeżdżać kolejne karetki, a w międzyczasie ludzie zaczęli już opłakiwać zmarłych. Wielki Meczet to najświętsze miejsce islamu.

To tam znajduje się Al-Kaba i to w jego kierunku zwracają się muzułmanie na całym świecie podczas swoich modlitw. Każdy muzułmanin powinien odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu a pielgrzymka ta często staje się kluczowym doświadczeniem wielu z nich i nazywa się hadż.

Meczet Al-Haram zbudowano wokół Al-Kaby, zawierającej święty kamień, prawdopodobnie meteoryt, który eksponowany jest w prostokątnym ceglanym sanktuarium. To właśnie wokół niego zbudowano meczet zdolny do pomieszczenia 300 tysięcy osób. Dzisiaj wraz z dźwigiem runął dach jednej z części tego potężnego kompleksu, a z racji tego, że przygotowuje się finalizację corocznych obchodów to pielgrzymów przybywa i skala katastrofy budowlanej jest większa niż byłaby normalnie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Kiedy ABDYKOWAŁ BENEDYKT I

Kiedy ABDYKOWAŁ BENEDYKT I nastawał FRANEK, to w kopułe WATYKAŃSKĄ też strzelił PIORUN. Czy to też nie był znak, mimo, że wówczas, nikt nie zginął i widzimy co to dla KOSCIOŁA CHRZEŚCINAŃSKIEGO przynosi NOWEGO NIEDOBREGO ? 

Portret użytkownika tomasz26

zgromadzenie jak na wiecu

zgromadzenie jak na wiecu hitlera albo lenina ..widać ze to wyznanie bazuje na spędzie im większy spęd tym większa władza nad stadem...tylko gdzie jest tam bóg? czy on gdzie powiedział ze musimy mu oddawać cześć w spędach i wiecach ideologicznych ?
kara boża!

Portret użytkownika colleeman

A na Jasnej Górze co masz

A na Jasnej Górze co masz matołku? Spęd jakich mało. Leczą mnie takie teksty. Jak jest spęd katoli i padają na pyski przed rzymskim narzędziem tortur ( krzyż - info dla niedouczonych) do tego przed kilkoma facetami ubranymi w sukienki jest super. Jak arabus się modli do kamyka to już jest beeee. Jako ateista postrzegam fanatyzm i tu i tu. Myśl troszkę samdzielnie - myślę, że jesteś zbyt inteligentny, aby słuchać tylko mediów.

Portret użytkownika tomasz26

przeczytaj jeszcze raz

przeczytaj jeszcze raz uważnie  komentarz  ... szczególnie końcówkę...myślisz ze religie nie są w zmowie? w czasach kiedy ludzka świadomość się budzi?  boga i sumienie masz w sobie ...od poczęcia !...właśnie takiej świadomości obawiają się kościoły ... bo cóż im pozostanie skoro nikt na występy nie przyjdzie ...cóż poczną?  rozpętają wojnę?

Portret użytkownika colleeman

Sama wiara nie jest niczym

Sama wiara nie jest niczym złym. Ja wierzę w matematykę, fizykę, chemię - w naukę po prostu. Wy wierzycie w jakieś kacapały przez co hamujecie naukę, medycynę itd. Człowiek jest okropnym egoistą nastawionym na zyski i przywileje - to fakt. Ale właśnie dzięki temu rozwija się technologia. Z jednej strony jesteśmy kreatywni a z drugiej jesteśmy w stanie sprzedać rodzinę za wpływy. Jako naczelni jesteśmy bogami na tej planecie i sami gotujemy los innym. Bóg to wymysł dla zniewolenia ludzkiego motłochu i tyle. Koran podobnie jak biblia niesie dobro a co z tych ksiąg zrobili ludzie? Fanatyzm, wielkie budowle, krzyże, meczety do chmur - po co? Dla pokazania wielkości kapłanów i maleńkości motłochu. Jeżeli istniałby Bóg nigdy nie pozwoliłby na takie traktowanie siebie i swojeg dzieła - człowieka. Jesteśmy po prostu łańcuchem DNA jak króliki z tą różnicą, że nasz genotyp niesie samoświadomość. Instynkt został zamieniony na samokontrolę i możliwość podejmowania decyzji. Wiara cofa nasz rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Ludzie którzy stworzyli to co Cię otacza - telefony, komputery, samochody są ateistami - mają otwarte umysły i nie mają ograniczeń dlatego, że nie blokuje ich gówniana wiara w kolesia brykającego na osiołku, czy Allaha każącego żyć wśród kóz na pastwiskach.
 

Portret użytkownika eva11

Twoj ateizm jest rownie

Twoj ateizm jest rownie fanatyczny!
Jesli ty uważasz ludzi,ktorzy stworzyli tel.kom. komputery,samochody,bombe atomową (i całą reszte)za geniuszy to nie jesteś mądrzejszy od tych madlacych sie do figurek! 
Technologia to zaglada ludzkości!
To nie religie jedynie hamują rozwój emocjonalny i wszystko inne,a w najwiekszym stopniu hamuje to cala masa przenikajacych nas fali.....
To wlasnie ryje najwięcej nam mózgi,ta wczehotaczajaca nas technologia,
Technologia to nie droga do rozwoju,to nie droga do chwały,a jedynie do zguby....
My potrzebujemy sie rozwijac,ale nie napewno w tym kierunku jakim jest technologia! 
Ta sama reka wyprala Ci mózg co i tysiącom klekajacym przed figurkami,
Nauka to nic innego jak nastepne narzędzie do zniewalania....
Lepiej nauczyc sie sztuki zapominania niz pamietania tak wiele!
Zapominania rocznic wojen,katastrof,uraz do innych,zlych wspomnien i zaprzestania obchodzenia rocznic tragedii jakie mialy miejsce,
Zapominac o seryjnych mordercach,a nie przypominania w co raz to nowych ekranizacjach!
Czy nauka jest tak świetna kiedy kazdy mlody czkowiek jest w stanie zmajstrowac bombę?
Na co to komu,co ten rozwój niesie za sobą, jedynie zgliszcza........

Portret użytkownika charis

Nie było w tym palca Bożego

Nie było w tym palca Bożego ponieważ nadal trwa czas łaski - "Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty. " - 2 list apostoła Piotra 3:10 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
 
ci ludzi co najwyżej nie mieli ochrony Chrystusa bo nie mogą jej mieć, bo za koranem wierzą w fałszywego Jezusa. Koran mówi że Chrystus nie został ukrzyżowany, że nie jest Synem Bożym, nie jest Zbawicielem. Koran mówi że Jezus był muzułmaninem. Taki wypadek to nie Boże działania, Chrystus jest sprawiedliwy - gdyby On tego dokonał to znaczyłoby że jest niesprawiedliwy - Jego sąd nadejdzie w swoim czasie i będzie sprawiedliwy. Kto jest Jego uczniem stanie nie przed Chrystusem - Sędzią ale przed Chrystusem - Zbawicielem. Kto odrzuca Chrystusa, depcze po Jego słowach nie ujrzy zbawienia - nieśmiertelności i słuszny to będzie wyrok : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/kazdy-czowiek-spotka-sie-z-chrystusem.html
 
 
,

Strony

Skomentuj