Katastrofa w Mekce - nie żyje 87 pielgrzymów - dźwig budowlany spadł na najświętszy islamski meczet

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Przynajmniej 87 osób zginęło po tym gdy podczas burzy, dźwig budowlany runął na ludzi w pobliżu najważniejszego meczetu dla muzułmanów. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że jest przynajmniej 184 rannych. Ostateczny bilans ofiar może jednak ulegać zmianie.

 

Według ostatnich informacji na chwilę przed tragedią w dźwig uderzył piorun. Po chwili stalowa konstrukcja zwaliła się na Wielki Meczet przekuwając dach i zabijając dziesiątki pielgrzymów. Na miejscu tragedii zapanował chaos. Po chwili zaczęły przyjeżdżać kolejne karetki, a w międzyczasie ludzie zaczęli już opłakiwać zmarłych. Wielki Meczet to najświętsze miejsce islamu.

To tam znajduje się Al-Kaba i to w jego kierunku zwracają się muzułmanie na całym świecie podczas swoich modlitw. Każdy muzułmanin powinien odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu a pielgrzymka ta często staje się kluczowym doświadczeniem wielu z nich i nazywa się hadż.

Meczet Al-Haram zbudowano wokół Al-Kaby, zawierającej święty kamień, prawdopodobnie meteoryt, który eksponowany jest w prostokątnym ceglanym sanktuarium. To właśnie wokół niego zbudowano meczet zdolny do pomieszczenia 300 tysięcy osób. Dzisiaj wraz z dźwigiem runął dach jednej z części tego potężnego kompleksu, a z racji tego, że przygotowuje się finalizację corocznych obchodów to pielgrzymów przybywa i skala katastrofy budowlanej jest większa niż byłaby normalnie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Kiedy ABDYKOWAŁ BENEDYKT I

Kiedy ABDYKOWAŁ BENEDYKT I nastawał FRANEK, to w kopułe WATYKAŃSKĄ też strzelił PIORUN. Czy to też nie był znak, mimo, że wówczas, nikt nie zginął i widzimy co to dla KOSCIOŁA CHRZEŚCINAŃSKIEGO przynosi NOWEGO NIEDOBREGO ? 

Portret użytkownika tomasz26

zgromadzenie jak na wiecu

zgromadzenie jak na wiecu hitlera albo lenina ..widać ze to wyznanie bazuje na spędzie im większy spęd tym większa władza nad stadem...tylko gdzie jest tam bóg? czy on gdzie powiedział ze musimy mu oddawać cześć w spędach i wiecach ideologicznych ?
kara boża!

Strony

Skomentuj