Katastrofa statku kosmicznego SpaceShipTwo podczas lotu testowego

Kategorie: 

Źródło: Virgin Galactic

Według oficjalnych informacji z firmy Virgin Galactic, jeden z pilotów zginął, a drugi został ciężko ranny w katastrofie statku kosmicznego SpaceShipTwo. Pojazd wykonywał suborbitalny lot, podczas gdy doszło do "nieprzewidywalnej anomalii", której skutkiem była katastrofa na pustyni Mojave w południowej Kalifornii.

 

Na pokładzie statku kosmicznego znajdowało się dwóch pilotów. Wiadomo, że jeden z nich zginął na miejscu, a drugi został ciężko ranny. Samolot Whiteknight, który służy do wynoszenia SpaceShipTwo na odpowiednią do jego startu wysokość, powrócił bezpiecznie na Ziemię.

 

Wszystko wskazuje na to, że awarii uległ jeden z silników rakietowych, który po prostu eksplodował. Pojazd nie był w stanie kontynuować lotu i rozbił się. Spółka Virgin Galactic oświadczyła, że będzie blisko współpracować z właściwymi organami w celu ostatecznego ustalenia przyczyn katastrofy.

Moment eksplozji silnika rakietowego - źródło: Virgin Galactic / Twitter

Virgin Galactic rozwija swój statek kosmiczny już od kilku lat. W najbliższej przyszłości zamierzano zaoferować turystom suborbitalne lotu na wysokości około 100 km. W Stanach Zjednoczonych, jest to uważane za wysokość graniczną przestrzeni kosmicznej.

Źródło: Virgin Galactic

Pojazd Virgin Galactic wznosi się za pomocą samolotów Whiteknight i na wysokości około 20 kilometrów uruchamia swój własny silnik, dzięki czemu udaje mu się dostać w przestrzeń kosmiczną. SpaceShipTwo bierze na pokład sześciu pasażerów i dwóch pilotów.

 

Warto nadmienić, że jest to już drugi wypadek z udziałem statku kosmicznego, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniego tygodnia. We wtorek eksplodowała rakieta nośna Antares z pojazdem Cygnus, który miał dostarczyć ponad dwie tony ładunku na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

A ogólnie to na xuja oni

A ogólnie to na xuja oni lecieli w ten kosmos? 60 lat technologia kosmiczna stoi w miejscu i niekt w ogóle nie wie jak latać w kosmos, nie wie jak dolecieć na księżyć (chociaż kiedyś tam się niby udało) , a tu dwuch próbuje... No ładnie....Przecież wiadomo,że tam się nie da dolecieć i kosmos to coś takiego...Niemożliwego...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Czołgista

Pewnie separatyści z Ukrainy

Pewnie separatyści z Ukrainy też bali się chemii rozpylanej przez samoloty i jeden zestrzelili. Spadł na ziemię, nie było żadnego skażenia nikt się nie potruł ,pewnie wszystko spłonęło ... Ludzie dajcie już spokuj tej chorej teorii. Kto o zdrowych zmysłach przewoziłby tony chemii tylko po to by ją sobie rozpylić. Lepiej zdabajcie benzyne lub olej napędowy, może tam też się kryją zabujcze ukryte gazy, które osłabiają nadprzyrodzone moce i szkodzą zdrowiu.
Po za tym, moderatorze głupo trzeba wytykać ,a nie robić z niej coś specjalnej troski. 

Portret użytkownika mikqus

Claudia Schiffer w reklamie

Claudia Schiffer w reklamie mówi, że najlepsze robią niemcy :), co do usraelczyków może i lenie, za to rosjanie to pijackie mordy i złodzieje, jakbyś zapomniał jak nam kradli projekty samochodów i wiele wiele innych prac, które zrobiliśmy im za darmo w ramach odwdzięczenia się za pomoc w przegonieniu niemców, w podziękowaniu za Katyń itp. wydarzenia. Albo jesteś byłym SBkiem albo jesteś ich pieskiem.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

pieprzysz farmazony, jakby

pieprzysz farmazony, jakby Katyń zgotowali nam Rosjanie... Tacy wiesz obrzezani, z pejsami wygolonymi ... Cały rząd i wszystkie instytucje państwowe w ZSRR to byli w 95% Żydzi. Rosjanie nioestety poświęcili swoje życie wyzwalając Polskę i to nie ulega wątpliwości. Własnie Żydzi Stalina wysyłali tych Słowian na pewną śmierć nie l;licząc się z kosztami zasobów ludzkich... Chyba sam byłes Ubekiem, czy Sbekiem a teraz jesteś pieskiem swoich żydowskich panów...

Portret użytkownika TSunaMI

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

Zawsze mówiłem, że koczownicy jak zaczną sami sobie kombinować to gówno im z tego wyjdzie...
 Nigdy usraelczycy nie dościgną rosyjskich spoecjalistów... bo to śmierdzące lenie ciagnące kasę z amerykańskich podatników...

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Strony

Skomentuj