Katastrofa promu w Tanzanii. Zginęło ponad 130 osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Służby ratunkowe wyłowiły ponad 130 zwłok z Jeziora Wiktorii, gdzie doszło do katastrofy promu. Uratowano również 40 osób, ale liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.

 

W czwartek na Jeziorze Wiktorii przewrócił się wypełniony ludźmi prom. Władze ustaliły, że statek był niebezpiecznie przepełniony i zatonął tuż przed osiągnięciem celu. W piątek kontynuowano operację poszukiwawczo-ratunkową.

Prom MV Nyerere był przystosowany do przewodu maksymalnie 101 ludzi, lecz podczas czwartkowego kursu, na jego pokład mogło wejść nawet dwa razy więcej pasażerów. Tanzania ogłosiła cztery dni żałoby narodowej i rozpoczęła śledztwo, aby ustalić, kto odpowiada za tę katastrofę. Służby już aresztowały kapitana promu, któremu zarzucono oddanie steru w ręce niekompetentnej osoby.

 

Podobne tragedie na Jeziorze Wiktorii zdarzają się dość często. Największa z nich niewątpliwie miała miejsce w 1996 roku, gdy zatonął przepełniony prom MV Bukoba. Zginęło wtedy ponad 800 ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj