Katastrofa pisowskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Przez ostatnie półtora roku wydawało nam się, że Polska stała się jednym z głównych sojuszników Ukrainy, oferując wsparcie zarówno finansowe, jak i materialne. Polska i Polacy przyjęli chętnie miliony ukraińskich uchodźców, oferując im wsparcie socjalne, zasiłki a nawet preferencyjne kredyty mieszkaniowe. Wielu Polaków otworzyło swoje serca i domy dla tych, którzy uciekali przed konfliktem i trudnościami w swoim kraju. Okazuje się jednak, że na próżno oczekiwac jakiejś wdzięczności ze strony Ukraińców, wręcz przeciwnie, zaatakowali Poskę dyplomatycznie.

 

Jednak, pomimo tej hojności, relacje polsko-ukraińskie znalazły się w kryzysie. Polska, w ramach wsparcia dla Ukrainy, dostarczała jej broń i technikę wojskową, często kosztem własnych jednostek wojskowych, co ujawnił w Davos roześmiany z tego powodu prezydent Andrzej Duda. Osobnik ten swoją drogą dostał chyba najsilniejszej obsesji proukraińskiej z obozu rządzącego a po jego czesto żenujących monotematycznych przemowach o Ukrainie i całkowitym zapominaniu o Polsce, złośliwi przezywają go "wiceprezydentem Ukrainy". Teraz chyba stracił i tą wirtualną posadę, bo ostatnio w ONZ prezydent Wołodymyr Zelenski nie chciał się już z nim ściskać, a wręcz demonstracyjnie wyszedł w trakcie jego przemówienia ... o Ukrainie między innymi.

 

Przez wiele miesięcy Narodowy Bank Polski stabilizował ukradkiem kurs hrywny, co miało wpływ na inflację w Polsce i stymulowało drożyznę. Dodatkowo, Polska stała się miejscem kontrowersji wokół importu ukraińskiego zboża, co doprowadziło do oskarżeń o oszustwa i korupcję. PiSowcy przedstawili ten proceder jako ratunek dla głodenje Afryki a okazało się, że wymyślono pojęcie - zboże techniczne - i upłynniono w Polsce miliony ton tego surowca zbijając ceny skupu i powodując rozpacz u polskich rolników.

Na dodatek rząd PiS utajnił listę firm, które zarabiały na upłynnianiu tego ukraińskiego zboża bez żadnych wymagań jakościowych, być może dlatego, że okazałoby się, że to zboże rozprowadzane po silosach w Polsce, które miało rzekomo jechać do Afryki, należy do znanych światowych korporacji rolniczych, które uprawiają miliony hektarów ziemi na Ukrainie. Innymi słowy rząd PiS postawił na nie zamiast na polskich rolników dowodząc kolejny raz, że są globalistycznymi skunksami.

 

Gdy niektórzy Polacy twierdzili, że pisowski rząd przesadza ze wspieraniem Ukrainy można było usłyszeć tłum pożytecznych idiotów wyzywających ich od ruskich onuc vel ruskich szpiegów i gęgających bez rozumu, że starcie Rosjan i Ukraińców to "nasza wojna", bo "Ukraina bije się za nas". Ludzie ci powtarzali tak bo takie treści wbili im do głowy propagandyści, ci sami, którzy wcześniej wmówili ludziom, że szmatka na gębie ochroni ich przed wirusem, tak się składa, że od ruskich onuc wyzywali preważnie ci sami, którzy wcześniej z pianą na ustach walczyli z tzw. antyszczepionkowcami i porzucili tą walkę na rozkaz z dnia na dzień zastępując pierdolca covidowego - pierdolcem ukraińskim.

 

Okazało się, że antyszczepionkowcy vel ruskie onuce, znowu mieli rację i Ukraina nie jest krajem przyjaznym Polsce, który przy nadarzającej się okazji wbije Polakom przysłowiowy nóż w plecy. I właśnie do tego doszło - Wołodymir Zelenski, prezydent Ukrainy, zadeklarował na zebraniu w ONZ, że polski rząd, który wprowadził zakaz importu do Polski ukraińskiego zboża i zezwalając tylko na jego przewóz, działa na rzecz Putina, innymi słowy pisowcy, którzy tak hojnie obdarzali wszystkich adwersarzy epitetem ruskiej onucy, sami stali się ruskimi onucami!

 

Konkluzja jest taka, że Ukraina zapowiedziała pozwanie Polski przed WTO, wprowadziła już embargo dla polskich warzyw i wezwała ONZ do udzielenia miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Niemiec, które są według Ukraińców najwierniejszym ich sojusznikiem. Okazało się, że nasze zaangażowanie i bliżej nieznana góra pieniędzy ofiarowana przez PiSowców Ukraińcom, to za mało i nasza rzekoma przyjaźń została w jednej chwili spuszczona w ukraińskim kiblu.

Ten obrót spraw to tylko kolejne spektakularne bankructwo idiotycznej polityki zagranicznej PiS na następnym kierunku.  Gdzie nie spojrzeć tam jest katastrofa, jesteśmy skłóceni z wszystkimi sąsiadami, a rządzący jawnie prowokują Rosję udając mocarstwowość i licząc, że w razie czego USA nas obronią. Pytanie czy też przed Ukrainą, bo proroctwo Janusza Korwin Mikkego, oczywiście nazywanego za to ruską onucą, jakoby Ukraina mogła w przyszłosci zaatakować Polskę, wydaje się obecnie znacznie bliższe spełnienia.

 

Skalą upadku relacji polsko-ukraińskich niech będzie to, że mimo tej całej pomocy Polacy nadal nie mogli załatwić sobie zgody na ekshumacje i pochowanie ofiar rzezi wołyńskiej dokonanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów, a tymczasem mimo trwającej wojny, ciągle trwają na ukrainie ekshumacje żołnierzy niemieckich pochowanych w trakcie prowadzenia działań wojennych w ZSRR w latach czterdziestych XX wieku.

 

Bankructwo pisowskiej polityki zagranicznej, prowadzonej na kolanach przez ludzi twierdzących, że są "sługami Ukrainy", ma miejsce na mniej niż miesiąc przed wyborami parlamentarnymi w Polsce. Ciekawe czy ta spektakularna katastrofa wpłynie na notowania jej sprawców, czy też może znowu PiSowcom uda się nadrobić wszystko prymitywną propagandą.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A tak wygląda porażka:

A tak wygląda porażka:

Wołodymyr Zełenski spotkał się w czwartek ze spikerem Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym w jego walce o przekonanie sceptycznych Republikanów w Kongresie do dalszego wysyłania pomocy. Prezydent Ukrainy wezwał prawodawców na Kapitolu, aby „pozostali silni” i wspierali Kijów po tym, jak Polska przerwała dostawy broni podczas jednej z najbardziej brutalnych kampanii rakietowych w Rosji. McCarthy i Zełenski spotkali się za zamkniętymi drzwiami po tym, jak marszałek odrzucił prośby o wspólne wystąpienie przed Kongresem. Zełenski spotyka się z Kevinem McCarthym – po tym, jak marszałek ODMÓWIŁ jego prośbę o zwrócenie się do Kongresu z prośbą o dodatkową pomoc. Jego wizyta wiąże się z wycofywaniem się przez konserwatywnych republikanów pomocy dla Ukrainy.

 https://www.disclosurenews.it/news-burst-23-september-2023-get-the-news/          3-ci akapit.

Tak, że koniec kolejnego tematu strachu dla owiec. Co następne? Inwazja obcych chyba. Bluebeam zrobi nam z nieba screen i puszczą nam film.  *biggrin*

Z telewizora słabo idzie propaganda, to jeszcze bardziej "na chama", jak to parch ma w zwyczaju, zmusimy goja do patrzenia i przerażenia.... *biggrin*

Już teraz leję z poziomu "obsrania niczym" stadka baranków, a co dopiero będzie jak z mega portali wyświetlanych na chem-trailsowym ekranie, zaczną wychodzić gigantyczne stwory i kino 7G wypierze do reszty skołatane mózgi gawiedzi!!  *biggrin*

Oj! Będzie się działo, oj bedzie..

No chyba, że wcześniej wyłączą prąd, co jest dosyć prawdopodobne.

Finał. Czuję finał. Tylko jaki? Z dogrywką, czy bez? A co potem? BRICS i "złoty standard"?

Tyle pytań....No zieleński ma na pewno jedno zasadnicze: skąd ja teraz wezmę kilo koki na wieczór...*biggrin*

 

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika spokoluz

Aty swoją propagandę walisz

Aty swoją propagandę walisz na chama ! 

Aby być wolnym to potrzeba tobie bycia lechem . Ty nadal pod kacpaskim butem jako niewolnik bo co napiszesz czy zalinkujesz to kacapski but. Przerabialiśmy buty w histori to juz wielokrotnie i nigdy na dobre nie wyszło tak jak z butem austryjaka , niemca czy jankesa obecnie.

 A ty nadal sprzedawczyk propagandy kacpaskiej.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Wiedźmin - a o czym tu wielu

Wiedźmin - a o czym tu wielu pisze od lutego 2022 ?  Właśnie o tym i nie trzeba do tego fahofcuf ze stawów zafajdanej afromeryki  a najzwyklejszy zdrowy rozsądek i barierę w mózgu przed gównościekiem propagandowym. Jednak dla wielu to jest szczyt szczytów bo z tzw. zdrowym rozsądkeim są w depresji w najgłębszym jej punkcie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No toż właśnie do tych

No toż właśnie do tych ostatnich kieruję te newsy. Bo przecież jak na ekranie nie zobaczy jeden z drugim, to sam nie wymyśli, ani w nic nie uwierzy.

Społeczeństwo ekranikowe nam się zrobiło, to tędy można do nich przemawiać.

Konflikt na ukrainie od początku skazany był na klęskę, bo co by nie mówić, ale na lądowych działaniach wojennych Słowianie to się znają. Ruscy już pod Stalingradem pokazali swoją determinację w obronie Matiuszki Rasiji i żadna zbieranina oszołomów LGBT czy innych pacanów im nie zagrozi. Plus nowoczesna technika rosyjska użyta m.in. do odcięcia łba hydrze; 12 marca tegoż roku jeden Kindżał spenetrował 120 metrów gruntu zbrojonego i odparował ponad 300 generałów dowództwa nato (200) i ukolandu (100). Nawt nie pierdli ze strachu, nie było czasu.

Opinia "fachofców", to nie zwykła opinia, ale oficjalne przyznanie się do porażki nato i w języku dyplomacji oznacza poddanie się. To jest istotne kochanieńki.

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Dzik

Ukraina nam wypowiada wojne

Ukraina nam wypowiada wojne handlową a Polska w zamian daje niesamowity socjal z naszych podatków dla Ukraińców czyli 800 plus, nigdzie na świecie nie spotykaną  umowę pozwalającą nabyć wysokie polskie prawo emerytalne dla Ukraińców w Polsce  po jednym dniu przepracowanym w Polsce - gdy powróci na Ukrainę i tam nabedzie prawo do emerytury i wróci z powrotem do Polski otrzyma z naszego ZUS wysoką polską emeryturę ( w Anglii trzeba minimum przepracowac 10 lat), ponadto rząd płaci 40 zł za pobyt każdego Ukraińca w Polsce (to jest więcej niż płacimy dzienne za wyżywienie Polaka w szpitalu),ponadto umowa na preferencyjne kredyty dla Ukraińców w Polsce na 2 % aby Ukraińcy mogli kupować nieruchomości w Polsce i mnóstwo innych przywilejów dla Ukraińców w Polsce. To wszystko daje polski rząd Ukraińcom w zamian za ... to że rozpoczynają wojne handlowa z Polską  dogadując się w przyjaźni z Niemcami.  Dlatego,że rząd PIS daje takie przywileje obywatelom kraju , który rozpoczyna z Polską wojne handlową nie będe głosował na PIS tylko bedę głosował na konfederację.

Wojna handlowa z Ukrainą

https://www.youtube.com/watch?v=sRjMzpj9DiU

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

W Polsce tylko i wyłącznie

W Polsce tylko i wyłącznie dyktatura narodowa, żadna demokracja! Polska dla Polaków! wszystkie unie, obce koncerny, banki itd wypierdalać z Polski! Jak już tylko handel, eksport/import - jeżeli już wyłącznie kontakty biznesowe z otaczającymi nas odwiecznymi wrogami naszej Ojczyzny!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika wiktor wektor

Jak i kto ma to zrobić ?

Jak i kto ma to zrobić ? Przecież to oznacza wystąpienie z UE, zerwanie traktatów i umów międzynarodowych oraz zamknięcie rynku na tzw: "obcy kapitał". I nie zapominaj o tym, że mamy tu w Polsce wewnętrznych wrogów gotowych Polskę sprzedać za garść drobnych. To się wszystko da zrobić ale bez rewolucji obalającej obecny ustrój, zdelegalizowania partii politycznych i ustanowienia Polski królestwem pod wodzą króla/prezydenta rządzącego dekretami się nie da.

Jakby co to ja mogę zostać naczelnym wodzem tej rewolucji.

Strony

Skomentuj