Katastrofa lotnicza na Tajwanie - zginęło przynajmniej 15 osób

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dzisiaj około 10:55 czasu lokalnego w Tajwanie, doszło do katastrofy lotniczej samolotu typu ATR 72-600, należącego do linii lotniczej TransAsia. Na pokładzie było 58 pasażerów, z czego co najmniej 15 zginęło.

 

Moment uderzenia samolotu w powierzchnię ziemi zarejestrował rejestrator jazdy jednej z taksówek z Tajpej. Trzeba przyznać, że taksówkarz miał wiele szczęścia, ponieważ samolot zahaczył o most, którym poruszał się samochód, po czym spadł do pobliskiej rzeki Keelung.

Źródło: twitter

Już po chwili rozpoczęła się tam akcja ratunkowa. Do tej pory wiadomo, że udało się wyciągnąć z wraku 28 osób. Bilans ofiar może się jeszcze zmienić, ponieważ samolot leży kołami do góry, cała kabina pasażerska jest zatopiona i nie wiadomo ile osób pozostało pod wodą.

Źródło: twitter

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DeJavu

...... Dzięki Simon :p Od

...... Dzięki Simon Język Od paru dni myślałem i kminiłem, gdzie widziałem ten obraz przedstawiający katastrofę samolotu typową do tego ujęcia, które jest przedstawione powyżej ! Przecież to film pt "Zapowiedź" z Nicolasem Cage'em w roli głłównej Wink Bardzo dobry film katastroficzny, gdzie główny bohater rozpracowuje ciąg cyfr, zapisany przed laty przez pewną małą dziewczynkę. Coś z aktywnością słoneczną itd Smile Czy to przypadek ? Czy reżyser filmu wykorzystał autentyczne przepowiiednie ??? Oby nie, bo ostatecznie nasze kochane słoneczko wygenerowało niespotykany dotąd rozbłysk, i zniszczyło życie na ziemi :/ Mówimy o realiach, nie o kosmosie. Pozdrawiam

Portret użytkownika Foxtrot

Nagranie przedstawia śmierć

Nagranie przedstawia śmierć ludzi a nad każdą śmiercią należy się pochylić. Porównania i odniesienia do katastrofy TU-154M są krzywdzące dla ofiar i rodzin i są nie na miejscu. Jeżeli chcecie się kłócić to znajdźcie sobie inny wątek.

Portret użytkownika nałukowiec

Jak by co, to bohater

Jak by co, to bohater narodowy helikopter, zgłaszo się na łochtnika do eksperymentu, dajta mu ten TU-154 i skrzynke gorzały, powiedzta ino który las jest do wycinki, to wam pokaże co może rozpyndzone 50 ton zrobić tytanowymi skrzydłami!

Portret użytkownika Bogini Aten

Osz szkurde chyba jednak

Osz szkurde chyba jednak zaczynam jasnowidzić...
 
Przed katastrofą lotu z Amsterdamu śniło mi się że nad moim domem ktoś piznął rakietą w samolot i bach była katastrofa kilka dni później.
 
cztery dni temu śniło mi się jak uciekałam w popłochu bo samolot kołował bardzo nisko nad miastem i wiedziałam że zaraz zarobie jakimś odłamkiem i po obudzeniu paplałam że znowu coś będzie z jakimś samolotem. No i masz babo placek...
 
Dzisiaj modlę się o numery najbliższego losowania w totka

Portret użytkownika Baca King

0:05 widać że skrzydło po

0:05 widać że skrzydło po prostu ścięło betonową poręcz.Nie wiedziałem że brzoza jest twardsza od betonu Smile
Widać też że skrzydło ścięło poręcz i w tym samym czasie poręcz też ścięła skrzydło.

Portret użytkownika pra

Kolego, w Smoleńsku rosną

Kolego, w Smoleńsku rosną brzozy ze stali molibdenowo-tytanowej, powierzchniowo azotowanej, korzenie mają 35m poniżej gruntu i masę nie mniejszą niż 250 ton, dlatego tam w Smoleńsku ścinają wszystko i powodują defragmentację samolotu na 50.000 części....

Portret użytkownika taght

To jest coś niesamowitego, po

To jest coś niesamowitego, po ostatniej katastrofie malezyjskich lini czytałem jak jakiś gościu pisał zeby ludzie nie lecieli azjatyckimi liniami bo będzie kolejny wypadek. Nie pamiętam gdzie to było ale jestem pewien że to czytałem i to było jakieś 2 miesiące temu.

Strony

Skomentuj