Katastrofa kosmiczna do której doszło ponad 12 tysięcy lat temu spowodowała nagłą epokę lodowcową na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pod koniec okresu geologicznego zwanego Plejstocenem, mniej więcej 12,8 tysiąca lat temu, doszło do zderzenia z małą asteroidą, która wywołała globalne zmiany klimatyczne i jednocześnie zapoczątkowała okres zwany Młodszym Dryasem. Dowodem na kosmiczny wyzwalacz tej raptownej zmiany są liczne ślady meteorytu, który wtedy spadł, obecne w 12 krajach świata na 4 kontynentach.

 

Odnalezienie szczątków ciała niebieskiego odpowiadającego za ostatnie znane nam zlodowacenie to ważne osiągnięcie, które pomogło naukowcom przejść od hipotezy do stwierdzenia, że do tego naprawdę doszło. Ślady znajdowały się na czterech kontynentach, a w trakcie ich analizy stwierdzono, że ten kataklizm nastąpił około 12835 lat temu. To pierwszy raz gdy dokonano tak dokładnej oceny chronologicznej tego wydarzenia.

 

Nagłe zmiany klimatu wywołane kosmicznym zderzeniem, są uważane za przyczyny wyginięcia megafauny na świecie. To wtedy ostatecznie zniknęły mastodonty, mamuty czy tygrysy szablastozębne. Naukowcy ustalili ponad wszelką wątpliwość, że upadek wywołał okres szybkiego ochłodzenia, co pozostawiło wiele gatunków nieprzygotowanymi na sprostanie nagle zmieniającym się warunkom.

 

Powyższe wnioski na temat przyczyn nagłego ochłodzenia przed 12 tysiącami lat opublikowano w branżowym czasopiśmie "Proceedings Journal of National Academy of Sciences".

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nałukowiec

Te, Artur J, powiem Ci, że mi

Te, Artur J, powiem Ci, że mi tam nie przeszkadza, że dostajesz sraczki pod każdym artem, pisz co chcesz, tak trzymać! Przecież wszyćkie myślące bardziej tu przylazły, na portala ZnZ, bo widzisz, że ino tutaj ludziska mogą pisać swobodnie każdą prawdę tajemną o wszyćkim, albo nawet jakieś domysły, plotki i wyssane z palca, i bardzo dobrze, niech się każde inne wszyćko dowiadują, niech artykuły obnażają co niewygodne do goła, niech ludzie myślą i analizują i wyciągają wnioski, bo już żadnego innego takiego portala to nigdzie nie ma! Wszędzie cenzura gorsza jak za komuny! I niech se ZnZ zarabiają, nie zazdrość im, puki każde głąby mogą komentować co chcą, głupio i mądrze, gramatycznie i z bykami, i puki mogą opluwać wszyćkich zasrańców nierządnych, co ciągle potajemnie przeciw życiu i zdrowiu i wolności jakieś cuda niewida wyprawiają, i religiantów jak ino zboczą też, bo taka powinna przecież być prawdziwa wolność w necie! A teraz weź zluzuj majty i napisz coś, nawet tak dla jaj, byle ino było niewygodnie, np. na łONECIE, i zobaczysz czy ci to zamieszczą?

Portret użytkownika gt2

te mondrala 5.15.2015 to

te mondrala 5.15.2015 to ?
jeżeli 5 to miesiąc to przemineło z wiatrem nic się niestało
a jeżeli 15 to znowu nima takiego mieśiąca a więc zmień dilera i niećpajjj tyle bo prorostwa ci niewychodzą
12.12.1212 mówi ci to coś ? to będzie masakra !

Strony

Skomentuj