Katastrofa jądrowa w Japonii zrobiła coś dziwnego z drzewami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zgodnie z nowym badaniem, opublikowanym w czasopiśmie Plants, drzewa rosnące w okolicy zniszczonej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, zachowują się w abnormalny sposób. Autorzy zauważyli, że nieprawidłowości, które odkryli, przypominały te znalezione na sosnach szkockich w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia.

 

Naukowcy z Włoch i Brazylii badali tak zwane spirale — węzły, w których liście, gałęzie lub inne części roślin wyrastają z centralnego punktu. Wówczas odkryli, że jodły wokół Fukushimy wykazywały zagadkowe wzory wzrostu. Naukowcy potwierdzili przypuszczenia, że tempo ich mutacji było „wprost proporcjonalne do dawki promieniowania jonizującego, na które wystawione zostały drzewa”.


Fotografie z 2015 roku.

Przyczyną dla takich mutacji, jest promieniowanie jonizujące, które usuwa elektrony z atomów z którymi styka się w powietrzu, cieczach i ciałach stałych. Warto zauważyć, że w ciągu 4 lat od pamiętnej awarii, przeprowadzono bardzo podobne badanie, w którym ustalono, że jodły na dotkniętym obszarze są karłowate i wykazują oznaki zmian morfologicznych. Mowa tu chociażby o rozszczepianiu łodygi zamiast standardowego przyrostu drzew.

 

Fakt, że drzewa dotknięte promieniowaniem jądrowym rosną w dziwacznych wzorach i nadal są dotknięte bliskością Fukushimy nawet po 10 latach, daje nam smutny obraz katastrofy z jaką zmierzyli się Japończycy. Artykuł dostarczył dalszych dowodów na to, że promieniowanie jonizujące, realnie zmienia strukturę drzew iglastych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

Od 1945 r razem na świcie

Od 1945 r razem na świcie wykonano 2312 próbnych ekspolozji jądrowych - naziemnych , podziemnych , podwodnych.

Czymże w porównaiu do tej ilości , sumarycznej siły wybuchów oraz skali skażenia jest Fukushima.

Żeby nie patrzeć na to , na co się powinno patrzeć podsuwa się ten sam problem ale u kogoś innego .

Japonia nigdy nie wykonała prónej eksplozji jądrowej a jest jej pierwszą ofiarą i kozłem ofiarnym aby przykryć skalę skażenia wywołąną przez usmanów 1030 i sowietów 962 próbne wybuchy jądrowe.

Fukushima to wypadek oficjalnie jednak są inne teorie i trzymam się tej narracji tutaj.

Podłączając ocieplenie klimatu i narrację , że najlepsze są odnawialne źródła energi to elektrownie jądrowe mają maksymalnie 40% -wą efektywność i 60% wytworzonej energi cieplnej jest wydalana do atmosfery ( elektrownie spalinowe są wydajniejsze o ok 1-2% ). Pręty jądrowe są wytworzone sztucznie . Do wzbogacania prętów używana jest potęna energia i ciepło , pręty wytwarzają potężną ilość ciepła a ich neutralizacja wymaga również sporej ilości energi z ciepła. Kółko graniaste czterokańciaste.

Pamiętaj jednak Kowalik - to Ty jesteś winny za zniszczenie planety , to Ty robiłeś próby jądrowe , to Ty zbudowałeś elektrownie jądrowe , to Ty produkujesz nietrwałe buble , to Ty produkujesz chemię i modyfikujesz genetycznie , to Ty w amoku chcesz zarobić potężny szmal nie bacząc na konsekwencje dla środowiska .

Bo My korporacje mamy statusy postępownia  i robimy wszystko jak należy a do tego PRO BONO PUBLICO.

Można wytwarzać energię poprzez urządzenia , które przy zwiększaniu obciążenia coraz bardziej się schładzają ale ...... niektórzy wiedzą dlaczego ale.

 

Portret użytkownika Misterny plan

Ja niewiem jak po tylu

Ja niewiem jak po tylu informacjach o skutkach dla świata po katastrofie, któryś z tych skośnookich psycholi może w ogóle brać pod uwagę wylanie wody z procesu chłodzenia reaktora do globalnego obiegu poprzez prądy morskie. Nie jestem jakiś jebnięty, ale gościa ktoś powinien odjebać z tytułu samego faktu jego zainteresowania takim podejściem do jedynego świata na jakim możemy obecnie żyć bez obwieszania się żadną aparaturą, niezbędną do przeżycia. Świat powinien zarządać odsunięcia go dożywotnie od sprawowania ważnych funkcji w państwie.

Portret użytkownika Vetinari

Ale wy wiecie, że to nie

Ale wy wiecie, że to nie jeden gość? I to nie tak, że nie ma alternatyw. Przedstawiono na żądanie parlamentowi Japonii 5 sposobów na poradzenie sobie z rosnącą ilością skażonej wody której nie ma gdzie składować, w tym całkowicie bezpieczne dla środowiska i trwałe, ale to ten parlament, złożony z gości teoretycznie w służbie narodu, zdecydował, że wylanie jest najtańsze więc będzie wylanie.... Brak słów na ludzką głupotę i pazerność.

Strony

Skomentuj