Katastrofa geologiczna w Peru! Liczne pęknięcia ziemi zmusiły do zarządzenia ewakuacji

Kategorie: 

Źródło: twitter

W sumie aż 60 rodzin ewakuowano po tym gdy w okolicy ich domostw powstały gigantyczne pęknięcia gruntu. Do zdarzenia doszło po ulewnych deszczach, do których doszło ostatnio w peruwiańskim regionie Cuzco. 

Rosnąca ilość pęknięć ziemi i niestabilnego gruntu w Peru to głównie skutki trzęsień ziemi nawiedzających ten kraj, ale tym razem zawiniły przede wszystkim duże opadów deszczu, do których doszło w ostatnim miesiącu.

Zidentyfikowano ponad 53 pęknięcia ziemi, które powoli niszczą małe peruwiańskie wioski w Peru. Niektóre z tych olbrzymich pęknięć powstały już w 2012 roku i rozwinęły się szczególnie na skutek ulew. Na skutek zagrożenia, 60 rodzin zostało ewakuowanych.

Szczególnie zła sytuacja ma miejsce w prowincji Chumbivilcas, gdzie dosłownie pękają góry, a dziesiątki ogromnych i stale rosnących pęknięć ziemi pochłania domy i pola uprawne. Kilka dni temu, 2 marca tego roku, powstało w tej okolicy nowe osuwisko, które spowodowało zawalenie 37 domów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

Byłem tam cały miesiąc, i

Byłem tam cały miesiąc, i napatrzyłem sie jak tam  ludzie mieszkają.A   nad głowami wisi kilkaset metrów skały ziemi. I w każdej chwili może to osunąć się na ich domy, i zgnieść jak pudełko od zapałek. Ale najciekawszym objektem okazał się niejaki[ dziki mietek] Który to założył klinkę. Pięciokrotny posychopatyczny m--d-ca. I wyznawca bahometa zwanego lucyferem. Ale w lucyferycznym porządku świata to moda na sukces i pod takim tytułem Canal +, oraz TFN-ka puszczają program. I robią mu darmową reklamę. Ogladał może to ktoś z was. Dzięki nim okradnie oszuka, a nawet eliminuje wielu ludzi. A jakie grube teczki ma  ten jegomościu w FBI. Ale jak jest sie na wysokim stanowisku  w   sz-t-zmie to ma się diabelska ochronę . Ale obecnie cóż to złego . Przecież im wiecej zła sie uczyni, tym wieksze ma się zasługi u Lucyfera.Więc sława , i zbawienie gwarantowane.

Skomentuj