Katastrofa ekologiczna rzeki Odry. Czy rtęć może zatruć ujęcia wody?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Od ponad dwóch tygodni trwa bezprecedensowa katastrofa ekologiczna niszcząca metodycznie wszelkie życie w ekosystemach Odry. Zaczęło się od śniętych ryb, a teraz rzeką spływają zdechłe bobry czy ptaki. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo ujęć wody pitnej, zwłaszcza, że niemieckie służby sugerują zatrucie Odry rtęcią! 

Zdumiewająca jest całkowita indolencja Wojewódzkich Inspektorató Ochrony Środowiska, które nie są w stanie nawet stwuerdzić przyczyny skażenia Odry. Można odnieść wrażenie, że komuś z obecnej władzy, z jakiegoś powodu zależy na tym, aby sprawie ukręcić przysłowiowy łeb. Trudno bowiem uwierzyć, że kosztujące nas dużo pienięzy urzędy nie są w stanie przeprowadzić zwykłych badań wody. Za to te same WIOŚie są bardzo skutecvzne w utrudnianiu inwestycji znienawidzonych prywaciarzy, tak jak Sanepid jest bardzo skuteczny w pilnowaniu czy ludzie grzecznie sobie wstrzykują i łykają rozmaitą zalecaną przez rządzących chemię.

 

Gdy pojawia się prawdziwy problem i ekologiczna katastrofa, nagle nic nie mogą zrobić i nabierają wody w usta jak śnięte ryby w Odrze. Cały dramat trwa już od początku sierpnia gdy śmierć ryb zauważono w okolicach Opola i Wrocławia. Dopiero gdy nurt Odry spławił tusze śniętych ryb do miejsc gdzie rzeka staje się granicą z Nemcami, dowiedzieliśmy się, że tamtejsze służby podejrzewają zatrucie rzeki rtęcią. Oznacza to, że zabicie Odry może być realnym problemem na długie dziesięciolecia. Jest to też potencjalny problem dla ludzi mieszkających w jej dorzeczu, bo Odra często zasila rezerwuary wody pitnej, która jest potem stosowana w wodociągach. 

Związków rtęci nie da się łatwo wyfiltrować. Nie zrob tego popularna Brita. Jedyna szansa to stosowanie filtrów odwróconej osmozy - RO. Niektóe wodociągi są w nie wyposażone, ale nie możnma mieć pewności, że wszystkie i nie wiadomo wtej chwili czy stan Odry wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców. 

 

Władza PiS usiłowała zamieść problem pod dywan, ale gdy śnięte ryby spłynęły do Szczecina okazało się, że nie można już dłużej tego ukrywać i nie wystarczy nie mówić o tym w TVP Info, żeby problem sam zniknął. Wczoraj pojawiły się już specjalne SMSy RCB, ostrzegające o jakimś niebezpieczeństwie. Sytuacja musi być poważna, bo rząd zdymisjonował już prezesa spółki Wody Polskiej i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Nadal nie wiemy co zatruło rzekę ani czy emisja zanieczyszczeń nadal trwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Greatghoust

Witam.

Witam.

mam i formacje z pierwszej ręki.

rtęć to macie w żyłach zatrutą siłą waszej głupoty.

usuncie ten artykuł i przestancie siac dezinformacje.

przesadzony artykuł i panika jaką siejecie na tym portalu to brak wiedzy.

ponadto ryby nie wszystkie padły. przestancie zurzywac tlen to tez zdechniecie.

ale nie dostarcze filmiku za darmo nawet z ujscia warty do odry.

Portret użytkownika Dzik

Śnięte ryby - kolejny owoc

Śnięte ryby - kolejny owoc demona zwanego "królowa niebios" którego czczą Polacy. (po ostatnich śmierciach na wycieczkach w święty dzień odpoczynku do kultu któlowej nieba w medjugorie a wcześniej do "ikony matki bozej katyńskiej" )

Przyczyną śnietych ryb jest  demoniczne nauczanie czarnych kapłanów  poprzez ich czyny  pokazujące że miłość do pieniądza jest dla nich najważniejsza i że tak powinni postępowac wszyscy Polacy. W tej mafii nie mówią normalnie lecz porozumiewają się językiem pieniądza i władzy. A laikat nazywają parafianami (wg słownika języka polskiego - parafianin- człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. Biblia mówi:

Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary 1 Tym 6:10

.

"Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie." Ewangelia Mateusza 6:24

Truciciel  z miłości do pieniędzy czyli szybkiego zysku, kosztem życia i zdrowia innych ludzi spuścił truciznę do Odry. Widział co czynią jego czarni nauczyciele duchowni - jak kochają pieniądze i co robią aby je szybko zdobyć i on ich nasladuje.

Dziś 15.08 po raz kolejny Polacy świętują swoją głupotę czyli nieprawdziwy katolicki dogmat w wzięciu Marii do nieba z ciałem co oczywiście nie miało miejsca i jest tylko kolejnym katolickim wymysłem. Biblia nic nie mówi o śmierci Marii ani nie wspomina ponownie o Marii po Dziejach Apostolskich

Czy Polacy mają być zawsze biedni i głupi modląc się wcześniej do kawałków drewna a teraz do obrazu w drewnie bo im tak kazali dla swojego zysku Paulini z Częstochowy? Czy Paulini z Częstochowy rządzą Polską czy Polską rządzi polski rząd?

"Biada temu, kto mówi do drewna: Obudź się! a do niemego kamienia: Rusz się! Czy może on dać wskazanie? Przybrany jest złotem i srebrem, lecz ducha w nim nie ma żadnego,"Abuk 2:19

Serce narodu polskiego nie bije w bałwochwalczym kulcie obrazu królowej niebios potępionego w Biblii:

" Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać." Jer 7:18

wpiszcie w google: eliasz kult królowej nieba

https://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

"Nierozumni są ci, którzy noszą swojego bałwana z drewna i modlą się do boga, który nie może wybawić." Iz 45:20

"Mój lud radzi się swojego drewna, a jego kij daje mu wyrocznię, gdyż duch wszeteczeństwa ich omamił, a cudzołożąc odstąpili od swojego Boga. "Ozeasz 4:12

Czym jest wniebowzięcie Marii?

https://www.gotquestions.org/Polski/wniebowziecie-Marii.html

Nauczanie, że wniebowzięcie Marii jest krokiem w kierunku czynienia jej równą Chrystusowi, jest tak naprawdę proklamowaniem bóstwa Marii a Biblia mówi wyraźnie, iż jest tylko jeden pośrednik:

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” 1 list Tym 2:5

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Q

Wszystko bardzo dobrze poza

Wszystko bardzo dobrze poza jednym drobnym szczegółem, mianowicie kult wokół osoby Jezusa z Nazaretu zwanego "Chrystusem" jest również bezcelowy i odciągający od źródła tego co zbliża człowieka do boskości - jak każdy zewnętrzny kult. Słowo "Chrystus" odnosi się do w pełni rozwiniętej świadomości człowieka, która wtedy już jest na trwałe ponad tym co tylko ludzkie czyli przyziemne, niedoskonałe, oddzielone od reszty itd.

Portret użytkownika mateusz

Może być wiele przyczyn,

Może być wiele przyczyn, Beczki z substancjami chemicznymi, Wulkan wewnątrz ziemi, rozpylenie w atmosferze substancji spowalniające ocieplenie się klimatu, może to być podziemne przemieszczenie się gazu pod Europą, coś jest nie tak, nie pamiętam czasów że tak szybko ptaki odleciały do ciepłych krajów z polski.

Portret użytkownika syriues

Przeczytałem te komentarze i

Przeczytałem te komentarze i tylko jeden przykuł moja uwagę. Natomiast inne ,to zwyczajny bełkot.

Wisi cos w powietrzu i od 2001 09 11 chca nas pozamieniac w niewolników. Pare wojenek,parę kradziejstw muzeów, cern,fukushima, ataki ludzi w Europie.pewnie zorganizowane przez tych samych. Nastepnie emigranci.teraz krowid ,potem kontrolowana wojna na niby,zatem odra to granica odciętej Polski przyłączonej do Niemiec. Trudno powiedzieć o co tu Chodzi. 

Jeżeli jest to wszystko toksyczne ,to bedzie problem z pobliskimi polami.a jezeli bedzie to trwać dłużej, to bedzie poważnie. Bo Ukraina Europie nic nie da,wysyla wszystko do Turcji,Azji,Afryki. 

Przecież widać, że masoneria cudzołoznica, tajemnica,wybrała sobie cel ,Chrzescijanska europe ,by ich chorobami i głodem, a następnie wojna wyniszczyć. 

A dzieci młodzież latają po ulicach jak obłąkani gapiąc się w telefony.nie posiadają kultury,nie umieją rozmawiać, brak im szacunku do otaczającego świata,rodzice obidzcie się. Juz przegraliście,a nawet nie umiecie atakowac. 

Zatem jak chcecie walczyc ze złem,jak swoje dzieci do niego przyzwyczajacie.

Przyjechałem tu na wakacje ,do Polski i mam ochotę wszystkich powyszczelac po pyskach bo qrwa śpią jak te śnięte ryby.

Kto wam qrwa pomoże, jak staniecie na przeciw siebie?

No kto?kto wam wskaże kierunek zwycięstwa,no kto?morawiecki,tusk,czy moze inny idiota ktory ma was wszystkich w dupie.

Polacy zapomnieliście kim jestescie.

Ja widze tu tylko szalonych ludzi,konsumentów,uzależnionych,zniewolonych.

Prawda wolnosc tu nie istnieje. 

Oj bedzie wam trudno.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Jest odwrotnie bo to właśnie

Jest odwrotnie bo to właśnie brak prawdziwych mszy trydenckich i brak kapłanów oraz wiary u Polaków powoduje katastrofy bo Bóg nie da sobie robić cywilizacji szatańskiej w Polsce ! czyli iluminacko szkopsko lucyferiańskiej UFO Mechów ! Dlatego powinniśmy szybko uchwalić Jezusa Na Króla Polski !

UFO Mechy wzięły swoich wyznawców i ludzi bez wiary do innych wymiarów. Tajemnice Biblii i UFOduchow

https://youtu.be/CK6ldf5naso

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Ty nam wpajasz cywilizację

Ty nam wpajasz cywilizację judeochrześcijańską znad Jordanu. Takie głupoty piszesz, że aż żal komentować.. Dzwonią gdzieś w  jakimś kościele, ale Ty nie masz pojęcia, w którym! mieszas gó..o z bagnem i tworzysz Swoje wpisy.. weź się rozpędź i walnij głową w mur.. może zmąrdzejesz.. Powiesz pół prawdy, czyli całe kłamstwo! Podług zakazanych ksiąg, Maryja zawsze dziewica, zawsze połykała..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Zobacz , wszyscy wiedzą , że

Zobacz , wszyscy wiedzą , że dziwictwo się traci przez pierwszy akt a nawet gdyby nie rozwrwała się całość to podczas porodu musi wszystko peknąć a jednak wierzą , że ZAWSZE DZIEWICA -  tzn. że nie było porodu , nie było dzieciątka w stajni , nie było ukrzyżowania - czyli coś w rodzaju za siedmioma marketami , za ośmioma parkingami , na którym w samochodzie , bzykał dziewcze jakiś młodzień.

Raz do rzeźni, rzeczki brzegiem
sześć prosiątek szło szeregiem.
Z drugiej strony szło dziewczęcie,
i o dziwo też na rżnięcie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Gdy zaplanowano głód, to

Gdy zaplanowano głód, to darmowa rybka samodzielnie złowiona jest przeszkodą w osiągnięciu celu.. wybito ptactwo, bydło, trzodę chlewną, dziki, to przyszła pora na ryby. Wpisuje się to w tą narację, bo rybiej grypy jakoś spoleczeństwo by nie kupiło z telavizora.. Po prywatyzacji lasów zabiorą nam grzyby, jagody i chrust. Jeszcze trzeba rozwalić RODos, gdzie Polak choduje pomidorki i ogórki..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Hanka c

A z jakiego to kraju

A z jakiego to kraju przyjechał,  gdzie to taka wolność jest? Niech zgadnę: Austria, Australia, Kanada,USA....szkoda szukać bo tam każdy kraj wolny i bogaty a tu bieda i zacofanie. Wracaj więc tam i tam nadal umacniaj tamtejszą wolność a nam jej oszczędź. 

Dopóki krzywda, dopóty walka! Przez krew i śmierć, przez ruiny i mogiły, z nadzieją czy przeciw nadziei, walka z piekłem ziemi w imię nieba, które na ziemię zstąpi...

Strony

Skomentuj