Katastrofa ekologiczna na północnej Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nielegalna produkcja bursztynu w trzech regionach Ukrainy (Żytomierz, Równe i Wołyń) może spowodować ogłoszenie ukraińskiego Polesia jako strefy katastrofy ekologicznej.

 

Informacje takie podał w poniedziałek szefa policji państwowej Ukrainy Siergiej Knjażew w Żytomierzu na spotkaniu w sprawie zwalczania nielegalnego wydobycia bursztynu.

„Katastrofalne konsekwencje środowiskowe - ponad 6 200 hektarów zniszczonych gruntów leśnych i ponad 1 000 hektarów gruntów rolnych” - powiedział. „Przy wirtualnym braku mechanizmu ochrony środowiska i prac konserwatorskich dalsza sytuacja może prowadzić do konieczności uznania północnej części naszego regionu strefą ekstremalnej katastrofy ekologicznej.”

Według Knjażewa nielegalne wydobycie, prowadzone w sposób otwarty, angażują lokalnych mieszkańców, którzy wielokrotnie sprzeciwiali się próbom przedstawicieli państwa zmierzającym do zaprzestania kryminalnego pozyskiwania bursztynu. Szef policji zauważył również, że obecnie problem ten po raz pierwszy przeszedł z poziomu regionalnego na krajowy.

 

Spotkaniu na temat nielegalnego wydobycia bursztynu przewodniczy prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński. W swoich uwagach wstępnych zauważył, że kontrolowana przez państwo ekstrakcja kamieni półszlachetnych stała się bardzo poważna od 2014 roku.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Halinka

Przecież te regiony

Przecież te regiony ,okupowane obecnie przez ludobójców Narodu POLSKIEGO ,są nasze ,Polskie ,ktoś tu pisze ,że ci rzeźnicy ludzkości i Narodu polskiego ,niby są prawowitymi właścicielami tej Ziemi ,na której bezprawie ci upadlincy eksploatują nie Brursztyn. Nigdy ,ta nacja nic nie potrafiła zrobić ,oprócz mordów bestialskich ,tylko tym może się pochwalić . Teraz są w Polsce ,bo żydowski rząd ich wpidcil ,jakim prawem ,kto dał takie prawo pisowcom ,mówienie że niema ludzi do pracy to jest jedno wielkie oszustwo . Celowo podawali 500+ ,żeby siedzieli w domach a oni sprowadza swoich rzazimieszkow do Polski ,i tak się stało. Tylko półgłówek da się nabrać na te słodkie słówka z krzywym usmiechem

Portret użytkownika Medium

Strasznie pokaleczyli teraz

Strasznie pokaleczyli teraz język ukraiński! Kiepska jakość dźwięku i jest całkowita klapa. Nie da się nic zrozumieć.

Co do samego problemu, to durna Ameryka zaraziła Ukrainę swoją mentalnością na łatwy i szybki zarobek. 

Ciekawe też jest określenie "katastrofa ekologiczna". To oczywisty eufemizm w tej sytuacji, bo to raczej gorączka złota 2.0.

Portret użytkownika Trollino

Dziecko. Wszechameryka to

Dziecko. Wszechameryka to wszechpotęga. Nic dziwnego, ze takie dziady jak Rosja czy prężnie się rozwijające kraje jak Ukraina uczą się od najlepszych. Poziom życia Wszechamerykanina jest kilkadziesiąt razy wyższy niż typowej onucy.

Portret użytkownika ewon

W kwestii formalnej. Eufemizm

W kwestii formalnej. Eufemizm, to łagodne określenie jakiegoś zjawiska, tu możemy mówić, co najwyżej,  z odwrotnym zjawiskiem. A bez owijania w bawełnę: dzicz wymordowała gospodarzy, teraz wzięła się za mordowanie ziemi.

Portret użytkownika SmakoszWarszawski

Szanowny Panie, sam sobie

Szanowny Panie, sam sobie gryź Pan ukraińską ziemię (najlepiej od spodu). My w Stolicy stołujemy się "U Fukiera". Najwięcej zapłacimy tam za combera z jelenia z całym dworem (105 złotych) i jesiotra zamkniętego w kawiorowej otulinie na szampanie (99 złotych). 

Strony

Skomentuj