Katastrofa demograficzna w Polsce! W zeszłym roku urodziło się najmniej Polaków od II wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W ostatnich latach Polska doświadcza demograficznej katastrofy. W 2023 roku urodziło się tylko 300 tysięcy nowych Polaków. Budzi to poważne zaniepokojenie, bo liczba urodzeń spadła do najniższego poziomu od czasów II wojny światowej. Ta niekorzystna tendencja skłania do głębokiej refleksji nad przyczynami takiego stanu rzeczy, pomimo wprowadzenia przez rząd zachęt finansowych, takich jak program 500+, który niedawno został nawet zwiększony do 800 zł na dziecko. Okazało się, że socjalizmem nie da się stymulować dzietności, ale jakie mogą być inne przyczyny zniechęcające do posiadania dzieci?

 

Analiza tej sytuacji wymaga uwzględnienia wielu czynników, w tym wpływu szeroko dyskutowanych globalnych tendencji, które kształtują nasze postrzeganie przyszłości. Jednym z takich trendów jest rosnący wpływ niebezpiecznych idei promowanych przez globalistów,takich jak klimatyzm znany u nas jako ZIelony Ład i promowanie LGBT. Postępująca pauperyzacja społęczna pod pozorem walki ze zmianami klimatu, prowadzi do ekonomicznego ograniczania wolności i dobrobytu ludzi, co może wpływać na decyzje dotyczące założenia rodziny.

 

Bez wątpienia winny jest tak zwany Covid. Ludzie nagle zobaczyli jak łatwo z dnia na dzień można zmienić ich życie w piekło i że może to trwać latami. Wiele osób widząc postępowanie rządów na świecie w tym polskiego, wyrażało żal, że zdecydowali się na dzieci widząc jaką formę przybiera świat, a co dopiero móić o kolejnych dzieciach.

 

Ponadto, trwający konflikt na Ukrainie i podsycana przez polskojęzycznych polityków rusofobiczna panika, w połączeniu ze stałym już straszeniem wojną z Rosją, również wpływają na decyzje młodych ludzi odnośnie do posiadania dzieci. Niepewność i obawa przed przyszłością w niestabilnym świecie mogą demotywować potencjalnych rodziców.

 

Dużą rolę odgrywa ideologia lewicowa, promująca wartości takie jak bezdzietność dla ratowania klimatu, hedonizm i skupienie się na sobie zamiast na rodzinie oraz związki jednopłciowe z zasady nie mające na celu potomstwa, również są wskazywane jako przyczyny wyludniania się Polski. Krytycy twierdzą, że takie podejście kulturowe przyczynia się do pesymistycznego nastawienia wobec przyszłości i rodzenia dzieci, sugerując obawy przed depopulacją, która może być prowadzona na różne subtelne metody.

 

 

Jeśli obecna sytuacja nie zostanie zatrzymana, grozi nam katastrofa nie tylko demograficzna ale również ekonomiczna. Jeśli będzie za mało Polaków zdolnych do płacenia ZUSu, oznacza to, że ta piramida finansowa zbankrutuje dużo szybciej i wszyscy, którzy liczą na emerytury, mogą przestać ich oczekiwać bo po prostu nie będzie komu na nie zapracować, chyba, że będą chcieli na nas pracować obcokrajowcy, ale czy to nadal będzie nasza Polska?

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Nawet niewolnik rzymski

Nawet niewolnik rzymski musiał mieć zapewniony wikt oraz dach nad głową przez "pana", a teraz nowoczesnemu miewolnikowi pracobiorca może płacić tyle, że nie starczy mu na wyżywienie oraz dach nad głową. Dla polskich januszy biznesu Ukraincy są zbawieniem, zakwaterują 10 w domku holenderskim i dadzą ziemnieki oraz cebulę, czasem rzucą kg schabowego i będą cieszyć się niczym w kolosseum cezar, jak oni biją się o to..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Jestem ciekaw do czego to

Jestem ciekaw do czego to dojdzie,bo sadze ze zaczna produkować roboty.Wtedy to juz nie beda cialami handlować ,a zaczna duszami.

Digitalizacja sprawi,że nie kupisz ani nie sprzedasz jak nie zaakceptujesz nowego porządku i jezeli bedziesz ble to tez nic nie będziesz miał.Dyktatura nadchodzi i nawet nie macie zielonego pojęcia o co w tym chodzi. A chodzic bedzie o dusze jako ostateczny targ

Portret użytkownika piotrek

Wg już starej doktryny EPL

Wg już starej doktryny EPL ogólnie banksterów bigtechów i big farma Polacy chrześcijanie są przeznaczeni do nowoczesnego odstrzału tzn. cyfrowo za pomocą wszelakiej telekomunikacji GSM w tym laserowej z kosmosu . Nadawane są sygnały do rugowania i niszczenia życia na wyznaczonych terenach istnienia danej populacji !  Kody są wszędzie w TV, w radiu, w GSM , stąd holokaust polskich księży i naukowców w Polsce podczas ostatniej fali pandemii , stąd brak płodności jednostki uznane za niebiezpieczne ponoszą śmierć  w czasie pozornej znanej choroby ! Wystarczy cos powiedzieć w oficjalnych źródłach o masonach , EPL i w/w instytucjom od razu masz na karku najbardziej zaawansowaną elektronikę śmierci najnowszy wyrób do regulacji społeczeństw na jedyne s lkuszne jednostki ! To sie dzieje ! Uspokoili się jakby po zakończeniu poierwszej fali szczepień ! Jacy jesteście biedni nic nie wiecie wtylko oni mają mikroskopy laserowe żeby zobaczyć co jest w szczepionkach , co jest rozsiewane elektorniką . Już mamy Aushwitz !   

Portret użytkownika Endymion

To potwierdza, ż eprogramy

To potwierdza, ż eprogramy 500+/800+ nie są prodemograficzne, a to normalne programy socjalne. Te pieniądze nie przekonają nikogo do powiększania rodziny, w obecnej sytuacji gospodarczej posiadanie jednego dziecka jest wyzwaniem. Do tego dochodzi aspekt społeczny sfeminizowanego prawa, gdzie to matka dziecka ma wszystkie prawa, a ojciec po rozwodzie tylko obowiązek alimentacyjny. W dzisiejszych czasach spłodzenie potomka przez mężczyznę jest błędem ekonomiczno prawnym, przez który czesto przez 26 lat cierpi nie mając z tego nic zazwyczaj.

Teraz chcą wprowadzić rentę wdowią, a zapominają o rozwodnikach, których kobiety puściły w skarpetkach i jeszcze obarczyły alimentami.

Taka wdowa ma duzo lepszą sytuację od rozwodnika w Polsce, ale takie mamy sfeminizowane prawo, że jednych się dofinansowuje, a drugich gnębi.

Ten płacz nad demografią jest jakis dziwny na Świaecie dążącym do depopulacji, ale to cel globalny, a lokalny, to wizja bankructwa ZUS. Można oczywiście tą piramidę finansową zrzucać na kark Bismarcka, a ja jednak tych wszystkich, którzy tego nie zreformowali od 40 lat pozbawiłbym tytułów profesorskich, ja bez tytułów w tym zakresie wiem od wejścia na rynek pracy, że emerytury nie dożyję, a jak dożyję, to za nią nie przeżyję. Dzisiaj słuchałem audycji z mądrym doktorem, który głośno mówi, że sam będą c w wieku obejmującym zaraz emeryturą stażową z chęcia by z niej skorzystał, ale nalezy zapytać pokolenia młodsze, czy chcą to sfinansować? Większość emerytów uważ, że im się należy, bo pracowali, a że system okradł ich z tego co wytworzyli, to przerzucają koszty na kolejne pokolenia. Jak prywatyzowana ich fabryki, wielu dostało odprawy, za które kupili mieszkanie. Firma sprzedana za balcerowiczowską wartość taką jak inwestor chce zapłacić, często za mniej niż warty towar w magazynie nie mówięc o budynkach i maszynach nawet, czy też rynkach zbytu/klientach. 

Taki emeryt za drobne dla globalnej mafii pozwolił rozwalić zakłady pracy, w których z ich braku kolejne pokolenia nie znajdą pracy od szkoły do emerytury z funduszami pracowniczymi oraz pełną pensją ozusowaną, kolejne pokolenia pracujące w Żabce na umowie śmieciowej mają płacić za ich emerytury, a nawet 13 i 14, gdy sami jak zachorują pozostają bez wynagrodzenia chorobowego nawet Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

a lokalny, to wizja

a lokalny, to wizja bankructwa ZUS

Kiedyś myślałem, że ZUS zbankrutuje. Ale byłem w błędzie. ZUS już od dawna jest bankrutem i gdyby nie dostawał pieniędzy ze skarbu państwa, to nie miałby z czego wypłacać emerytur.  

 

Ten płacz nad demografią jest jakis dziwny na Świaecie dążącym do depopulacji

Dziwny dla osób, które wiedzą o dążeniu elit do depopulacji. Większość ludzi prawdopodobnie nie ma o tym pojęcia. I żeby się nie dowiedziały, to mydli im się oczy tym płaczem.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Endymion

Z tych młodych obecnie, nie

Z tych młodych obecnie, nie będzie w większości nic dobrego, obecnie pokolenie "Z" wchodzące na rynek pracy mające 20 lat idąc na rozmowę o pracę jako kelner, pyta, czy może pracowac zdalnie! 

Myślenie nie zawsze pomaga.. ja 22 lata temu poznając moją jeszcze żonę, kierowałem się pragmatyzmem. W iarę ładna, inteligentna, studiująca pedagokigę (będzie dobrą matką), robotna, przyjechała do mnie, to posprzątała, gotować też umiała i dobrze się ruchała, szara myszka niezmanierowana zbytnio, bo nie z bogatego domu, do tego zapatrzona we mnie i wielce zakochana. Wziałem taki dobrej klasy materiał i go ulepiłem, pokazałem życie, jak i ulicy, ekipy, balety, a także dobre hotele i samochody. Wszystko było dobrze, póki nie straciłem pazura, podporządkowałem się rodzinnemu życiu, odcięła mnie od koleżanek na początek, potem od kolegów, zawładnęła moim zyciem, stworzyłem potwora, dla którego poświęciłem karierę zawodową na rzecz jej, jak zaczeła zarabiac więcej ode mnie, a ja już nie byłem potrzebny jako opiekunka dla dziecka, bo jej mamusia przeszła na emeryturę, przeżuła mnie i wypluła, a teraz chce ode mnie 400.000zł przy podziale majątku, co jest zawyżoną kwotą licząc nawet 1/2, ale sama nic w ten majątek nie wniosła. W sądzie o alimenty udawadniała rachunkami za 5kg schabu z innej miejscowości i innymi takimi bzdurami, że dziecko kosztuje 2600zł miesięcznie! Sąd ją wyśmiał i stwierdził, że kosztuje 1600zł, a mi zrobił alimenty 1000zł. 0czywiście 500+/800+ nie jest przez sąd brane pod uwagę przez sąd. Dziecko ma 1000+800=1800zł, czyli więcej niż sąd stwierdził, że kosztuje o 200złx12=2400zł i ona za to wyśle go na kolonie, kupi prezenty sama nie wydając złotówki na dziecko, ale pokazuje mu się, jako wspaniała matka, która na niego łoży i rozpieszcza. Utrudnia mi relacje z Synem, moi rodzice mając zasądzone spotkania z wnukiem nie widują go. Mi chce odebrać prawa rodzicielskie, aby stworzyć mu nową rodzinę. Wydałem już na prawników ponad 20.000zł, gdybym nie miał tych pieniędzy, to by sądy dawno by mnie zniszczyły. Do tego pomówienie, złożenie fałszywych zeznań przez nią na policji tydzień po jej "ucieczce" moim ukochanym autem, po kilku dniach wjechali mi kryminalni o 6 rano, zawinięty w kajdanki, doprowadzony do prokurwatury, ale zdziwili, się że czekał tam mój prawnik, jednak musiałem wpłacić 10.000zł kaucji. Mało kto w Polsce ma 10.000zł wolnych na kaucję, inny by poszedł leżeć, a prawnik kosztował dodatkowe 5.000zł czyli robi się 15.000zł, prawo w Polsce jest dla bogatych, w więzieniach siedzi pełno ludzi skrzywdzonych przez system, tylko dla tego, że są biedni i nie stać ich na wykupienie się. To było 2,5 roku temu i po czasie zaczynam widzieć tę ośmiornicę. Prokurwator daje z dupy oskarżenia, prawnik bierze bajońskie sumy za interwencję i jedno pismo, a potem podczas gry w tenisa dzielą się obrabowanymi na obywatelu pieniędzmi. 

Dodam jeszcze, że ciocia tego mojego potwora jest prokurwatorem w stanie spoczynku i nawet biegły przebiegły był ustawiony, to środowisko, to jedna wielka mafia.

Kolega, syn prokurwatorki z Krakowa opowiadał mi, jak mamusia przy szklance rudej zaznajamiała się z aktami spraw, na drugiej stronie akt była kropka zrobiona kolorowym flamastrem, dwa albo trzy kolory znaczące wytyczne, co z tym zrobić. Una nie czytała akt nawet, tylko sprawdzała kropki, a tematy były dogadywane w zamkniętym klubie tenisowym.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj