Katastrofa budowlana w elektrowni Fukushima

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pracownicy uszkodzonej japońskiej elektrowni jądrowej "Fukushima" mają kolejne kłopoty. Doszło tam do katastrofy budowlanej w wyniku której zawaliła się konstrukcja stalowa stosowana do podtrzymywana przechowywanej na terenie zakładu radioaktywnej wody. Trzy osoby zostały ranne.

 

Zdecydowano, że na skutek wypadku należy odroczyć nowy etap prac nad demontażem kopuły ochronnej na pierwszym reaktorze, do dnia 10 listopada. Warto przypomnieć, że pod koniec października, silny podmuch wiatru zerwał część tej samej kopuły. Jest ona wykonana z arkuszy z poliestru i wzrasta aż do wysokości 54 metrów.

 

Całkowite usunięcie arkuszy poliestrowych z uszkodzonego reaktora ma nastąpić do marca 2015. Następnie japońscy eksperci zaczną wyodrębniać wypalone paliwo jądrowe zgromadzone w specjalnym basenie znajdującym się we wnętrzu reaktora jądrowego.

 

Kiedy te prace zostaną zakończone, we wszystkich czterech reaktorach będzie dostęp do wypalonego paliwa. Likwidatorzy będą mogli zbierać resztki stopionego w wypadku pozostałego paliwa jądrowego w wewnętrznych częściach uszkodzonej jednostki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj