Katalonia może wkrótce ogłosić niepodległość

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Zwolennicy idei niepodległości Katalonii od Hiszpanii stwierdzili, że jeśli ich zdanie będzie całkowicie ignorowane przez władze centralne, to są gotowi do jednostronnego ogłoszenia niepodległości republiki. Obecnie Parlament Katalonii przygotowuje się do przyjęcia uchwały w sprawie suwerenności. Nie podano jednak, czy realnym celem jest pogłębienie autonomii czy pełnej suwerenności Madrytu.

 

Katalońscy separatyści ostrzegają, że jeśli struktury polityczne i prawne z Madrytu będą blokować decyzję rządu Autonomicznej Katalonii lub jej parlamentu, to nastąpi kolejny krok, czyli ogłoszenie niepodległości. Katalończycy mówią o tym jako jednostronnej deklaracji suwerenności.

 

Przypomnijmy, że ruch na rzecz niepodległości Katalonii w Hiszpanii nasilił się po decyzji Wielkiej Brytanii nad przeprowadzeniem szkockiego referendum. Gdy w Edynburgu ogłoszono wyniki referendum, wedle którego Szkocja pozostanie w składzie Zjednoczonego Królestwa, zapał Katalończyków nieco osłabł. Ale teraz ponownie mówi się o konieczności podniesienia kwestii suwerenności i postanowiono kontynuować ten kurs polityczny.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Z tym, że zła bestia rośnie

Z tym, że zła bestia rośnie szybko, a wiadomo, jak jest szybko, to jest niesolidnie, materiały są żenione, każdy kradnie do siebie. Taka budowla runie przy pierwszym podmuchu wiatru. A krople uczciwości i miłości, prawdy i dobrych życzeń drążą fundament wieży Babel i ta runie wreszcie pogrążając chciwe bestie, i wtedy my zbudujemy solidne domy ku chwale Natury i boskiej miłości, będziemy czcić na powrót leśne gaje. Niech bestia nacieszy się chwilowym szczęściem, bo to potrwa tylko chwilę, bo jest w stanie zabrać nam bogactwa i zniewolić nasze ciała, ale nigdy nie zniewoli miłości i myśli. Ta będzie istnieć zawsze i wydrąży fundamenty zamków na piasku.

Portret użytkownika achiles

Fajnie by było, ale to się

Fajnie by było, ale to się nie uda, bo unijni PAJACE uwalą tą ich ideę, tak jak uwalili IDEĘ REFERENDALNĄ U GREKÓW, z tym hegemonem, nie da się już walczyć POKOJOWO I W DEMOKRATYCZNY SPOSÓB, te unijne demony mają już na MASY SKUTECZNY SPOSÓB. A polega on na skazywanie MASS, NA NĘDZĘ I WYKLUCZENIE, a wyróżnianie i przywileje biurokratów i SŁUŻB PORZĄDKOWYCH I WOJSKOWYCH w razie większych z MASAMI problemów. TA BESTIA JEST POTĘŻNA I ZASOBNA W WIEDZĘ, W KOŃCU TYLE WIEKÓW, SIĘ UCZYŁA I NADAL TO SYSTEMATYCZNIE CZYNI!!!

Skomentuj