Kataklizm w Kazachstanie - największy na świecie wyciek metanu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W południowo-zachodnim Kazachstanie doszło do bezprecedensowego zdarzenia, które wstrząsnęło zarówno lokalnym, jak i globalnym środowiskiem - największego w historii wycieku metanu.

 

Przez ponad sześć miesięcy, od czerwca do grudnia 2023 roku, z odwiertu gazu ziemnego i ropy należącego do spółki Buzachi Neft, ulatniało się aż 127 tysięcy ton metanu. Skala tego wycieku jest zdumiewająca, a jego konsekwencje dla środowiska porównywalne z emisjami ponad 717 tysięcy samochodów benzynowych rocznie.

 

Wybuch, który nastąpił 9 czerwca podczas prac odwiertowych, doprowadził do pożaru, trwającego przez następne miesiące. Ogień udało się opanować dopiero 25 grudnia, a teraz podejmowane są działania mające na celu uszczelnienie odwiertu cementem.

 

Kazachstan, znany z niekończących się stepów i niezwykłych krajobrazów, stanął w obliczu jednego z największych ekologicznych kataklizmów w swojej historii. Ten incydent rzuca światło na ryzyko związane z poszukiwaniami i wydobyciem paliw kopalnych oraz konieczność monitorowania i zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości.

 

Kraj ten, będąc jednym z głównych graczy na rynku energetycznym, stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi z dekarbonizacją swojej gospodarki. W 2020 roku, 98% całkowitego wewnętrznego zapotrzebowania na energię w Kazachstanie pochodziło z paliw kopalnych, z czego 50% stanowił węgiel, a 31% gaz.

 

W świetle tych danych, największy w historii wyciek metanu w Kazachstanie stanowi nie tylko lokalne wyzwanie ekologiczne, ale również globalny problem, wymagający pilnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Taki artykuł bez

Taki artykuł bez wytłumaczenia dla wielu jest katastrofą ale ........ admin  tylko wklejki z automatycznego tłumaczenia robi bez analizowania merytoryki artykulów bo leci na ilość a nie na jakość  zatem do wytłumaczenia zdarzenia bo admin i tak chuja wie - metan ,który został spalony nie jest już gazem cieplarnianym a jeśli ugasili źródło to znaczy , że odwiert jest pod kontrolą.

Pierdolenie  polega na tym , że to kazachstan - zacofany i siermiężny a jest to GOWNO PRAWDA szerzonba przez admina na rozkaz usrańca i za jego dulce - mocie sie bać kazachstanu , ruska , pakistanu itd......  bo , bo , bo kurwa usrańce nie majum tam kontroli i nie pasożytują wyciągając kasiorę to znaczy , że jest kurwa mega w chuj źle i jest niebezpieczne.

Jak kurwy usrańcy przejmą kontrolę nad tym to będzie eko , sreko i zajebiaszczo .

Przed 1989r to karj rad kacapski też tak propagandę robił , że jak usrańce to w chuj źle.

Żygać się chce jak się czyta to jebaną propagandę pchaną przez usrańców i kacapów wczesniej - pierdolona polityka jebanych imperialistów - czy nie możemy jako Lechy wyjebać to gówno i dać kopa jednym i drugim i trzecim - tym z fatykanu bo te kurwy pasożytnicze żerują niezależnie od politycznego okupanta- zawsze się kurwy układaja z władzą czy to z moskwy czy z waszyngtunu.

Chyba te kurfy są najgorsze - zawsze przy władzy i zawsze doją.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Gdyby winny był sam

Gdyby winny był sam Kazachstan, to dowiedzielibyśmy się o tym na początku zajścia, a ponieważ zachód się umoczył, to materiał poszedł w eter dopiero po pokonaniu problemu. Ot, tak.

W dodatku prawdopodobnie była to dywersja, a nie wypadek.

Skomentuj