Kardynał, który zajmował się decydowaniem, kto powinien zostać ogłoszony świętym, ukradł 454 miliony euro przeznaczone dla biednych!

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

O tym, że Watykan jest święty tylko z naiwnych skojarzeń wiemy nie od dziś. Ta superskryta enklawa przez setki lat ukrywała i ukrywa to, co dla niej niewygodne. Czasem jednak pewne fakty wychodzą na jaw.

Kilkanaście dni temu pojawił się raport Watykanu, który ujawnił skalę przekrętów. Wynika z niego, że z zasobów Sekretariatu Stanu wyprowadzono setki milionów euro. Pieniądze te miały trafić do biednych, tymczasem przeznaczono je m.in. na zakup rezydencji w Londynie. Zdefraudowano 454 miliony euro.

Mózgiem afery był kardynał Angelo Becciu. Przez siedem lat kierował Sekretariatem Stanu (które jest odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych) a w czerwcu 2018 roku papież przesunął go na stanowisko prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kardynał, który okradał Watykan z pieniędzy dla biednych, zajmował się więc decydowaniem, kto powinien zostać ogłoszony świętym! Kilka dni temu zmuszony został do podania się do dymisji.

Dotychczas pieniędzmi Stolicy Apostolskiej zarządzał były dyrektor Credit Suisse - Enrico Crasso. Zasłynął on szeregiem nietrafionych inwestycji. Chodzi między innymi o zakup ropy naftowej z Angoli oraz inwestycje w fundusze spekulacyjne z siedzibami w rajach podatkowych. Pieniądze trafiały również na niepotrzebne konsultacje, czy na zlecenia dla rodziny Becciu, którego konsultantka miała być przy okazji jego kochanką.

Trzeba czekać na dalszy rozwój wypadków, bo to nie jest ostatnia afera, jaka w najbliższej przyszłości może wypłynąć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika i po co patrzysz

ot ludz-kość

ot ludz-kość

mędrców nazywają głupimi, poetów upośledzonymi, właśnie oni, masy ludzi, którzy powołują komisje, kto ma zostać świętym, budowniczy systemów i babilonów, ręce elit i podnóża piramidy, praktykujący, ale nie tak naprawdę bez wiary. Ta masa, zakała stworzenia. Jak tłuszcz w zdrowym ciele, który się spala, dla zdrowia organizmu.

Portret użytkownika tubylec

Złodziej decyduje kto ma

Złodziej decyduje kto ma zostać świętym. Jeśli wszyscy święci zostali mianowani świętymi w ten sposób to macie się czym poszczycić, katolicy. Poziom waszej religii, waszych kapłanów i was samych to dno z mułem. A kościół katolicki to na czym się wzbogacił jeśli nie na kradzieży .. więc jeden więcej kapłan - złodziej nikomu nie robi różnicy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Sprawa jest oczywista.

Sprawa jest oczywista. Wszyscy się martwią tylko o siebie a reszta im zwisa. To nie wróży nic dobrego. Jeśli ktoś kradnie taką ilość pieniędzy to znaczy, że coś wie i próbuje się uchronić w taki sposób jaki potrafi czyli myśląc, że pieniądze zagwarantują mu bezpieczeństwo w nadchodzacych wydarzeniach. To są znaki tego, że być może zbliża się jeszcze coś gorszego. W 2016 roku Polacy zaczęli pracować nad wojskowym pojazdem terenowym. Zastanawiająca jest nazwa tego pojazdu czyli wirus. Jeśli nie wierzycie to patrzcie.

widzicie gdyby im zależało na ludziach tworzyli by wozy sanitarne a nie wozy bojowe i to jeszcze z nazwą wirus. Czy mamy się bać? Tak ale nie panikować. Panika nic nam nie pomoże gdyż wtedy te wozy skierują przeciwko nam

https://youtu.be/oBshMViJZr0

Więc cała sztuka nie polega na tym byśmy wprowadzali jeszcze większy haos a robili tak by politycy zrozumieli, że czynią zło. Jesli to zrozumieją zaczną czynić dobro. Ja wiem, że to brzmi jak marzenie ściętej głowy ale jeśli wybuchnie wojna nie wygra jej nikt a tym bardziej oni. Apokalipsa. 

Ps. Do zwolenników Trumpa. Czy wiecie, że wasz Trump wprowadził ustawę, która pozwala amerykańskim służbom porywać dzieci migrantom z ameryki południowej na granicy z meksykiem? Tak, tak. Los tych dzieci jest nieznany. Ja wiem jaki jest ich los tylko poprostu nie jestem nawet w stanie tego opisać. 

Jeszcze jedno.  To, że nie popieram Trumpa wcale nie znaczy, że popieram Bidena. Jest tylko jedno dobre rozwiązanie dla USA. Jest to kobieta ale dopiero będzie najprawdopodobniej startować w następnych wyborach więc ten okres cały świat musi przebrnąć. Ta kobieta jest już przygotowywana. To ona

https://hollowverse.com/selena-gomez/

Szkolą ją specjaliści i profesjonaliści więc jest szansa, że za parę lat wszystko się w USA zmieni. Jeżeli tam się zmieni to i u nas radzę wam zatem za nią trzymać kciuki mimo, że jest filantropem. Skąd to wiem? Czytałem o tym na początku roku w jakiejś prestiżowej gazecie

https://youtu.be/ia1iuXbEaYQ

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj