Kapitan Kirk poleciał w kosmos na pokładzie rakiety Jeffa Bezosa

Kategorie: 

Źródło: Klatka z serialu Star Trek

Słynny Kapitan Kirk z serialu Star Trek, poleciał w kolejną podróż kosmiczną. 90-letnim William Shatner, a więc aktor odgrywający rolę słynnego kapitana, wzleciał w kosmos w środę, na pokładzie rakiety zbudowanej przez firmę Jeffa Bezosa Blue Origin. Na najwyższym etapie podróży, aktor znalazł się 107 kilometrów nad Ziemią.

Dawny dowódca statku kosmicznego Enterprise, został tym samym pierwszą gwiazdą amerykańskiej telewizji i najstarszą osobą która znalazła się w przestrzeni kosmicznej. Shatner zagrał w oryginalnym serialu telewizyjnym „Star Trek” w latach 1966-1969, a następnie pojawił się w serii filmów pt. „Star Trek”. Aktor i trzej współpasażerowie przelecieli w pełni zautomatyzowanej kapsule, a następnie bezpiecznie wylądowali na Ziemi. Lot trwał nieco ponad 10 minut.

Shatner twierdził, że przejście z błękitnego nieba do całkowitej czerni kosmosu było wzruszającym doświadczeniem. Prezes Amazona Jeff Bezos jest wielkim fanem Star Treka. Założyciel Amazona miał nawet swój epizod jako kosmita w jednym z późniejszych filmów z serii.

Aktor mówił później, że powrót na Ziemię był bardziej wstrząsający, niż oczekiwał i sprawił, że zaczął zastanawiać się czy aby na pewno wróci żywy. Podczas opadania kapsuły pasażerowie są poddawani działaniu prawie 6 G, czyli sześciokrotnej siły ziemskiej grawitacji. Blue Origin zapewniło, że Shatner i reszta załogi spełnili wszystkie wymagania medyczne i fizyczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

aktor zagrał w studiu lot w

aktor zagrał w studiu lot w kosmos.... toż to prawie jak zagranie na planie filmowym prezesa bideta...

dziwne tylko że odkąd padła na mózgu kamala harris jeszcze nie znaleziono jej dublera... babochłop znikł z pola widzenia i nie ma babochłopa... cisza aż dzwoni w uszach bo tak dobrze krzyczała i żarła....

 

Strony

Skomentuj