Kannabidiol może skutecznie zwalczać śmiertelne powikłania COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przedkliniczne eksperymenty przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały potencjał kanabidiolu w zmniejszaniu nasilenia burz cytokin i zapalenia płuc. Oba stany należą do głównych przyczyn zgonów spowodowanych COVID-19, więc lekarze pilnie potrzebują nowych opcji terapeutycznych, aby im zapobiec.

 

Uzyskano dowód, że kanabidiol może pomóc pacjentom z COVID-19 uniknąć intensywnej terapii i wentylacji mechanicznej, co wiąże się z 30 - 50% szansą na śmierć w wyniku długotrwałego narażenia.

 

Nowe eksperymenty naukowców z University of Augusta w Stanach Zjednoczonych wykazały, że kanabidiol pomaga płucom wyleczyć się ze stanu zapalnego i burzy cytokinowej na tle COVID-19, a także osiągnąć niezbędny poziom tlenu w organizmie.

 

Wyniki te uzyskano najpierw w eksperymentach na modelach laboratoryjnych płuc, a następnie na myszach. U gryzoni naukowcy najpierw zmierzyli poziom cytokin prozapalnych i tlenu we krwi, a także temperaturę wskazującą na stan zapalny. Po zabiegu poziom tlenu wzrósł, a temperatura i poziom cytokin spadły.

 

Kilka dni później analiza płuc wykazała również zmniejszenie innych wskaźników zapalenia, w tym interleukiny-6 i neutrofili. Obejmowało to zmniejszenie uszkodzenia płuc, w tym zwiększone blizny i obrzęki tkanek.

 

Innymi słowy, objawy kliniczne i fizyczne zmiany w płucach spowodowane zespołem ostrej niewydolności oddechowej uległy poprawie. Wyniki te osiągnięto dość szybko.

 

Kannabidiole mogą stać się częścią leczenia COVID-19 dopiero po przeprowadzeniu badań klinicznych, w których potwierdzono bezpieczeństwo dla ludzi i określono dawkę substancji. Naukowcy planują teraz ocenić wpływ kanabidiolów na inne narządy atakowane przez COVID-19, w tym serce i mózg.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Właśnie odkryłem pewna

Właśnie odkryłem pewna zależność.Jeśli te powikłania COVID-19 są śmiertelne to znaczy, że już nawet na Kannabidiol jest za późno i nic tenże nie pomoże.Chyba tylko formalina, ale już jak kto woli potem, albo balsamowanie.

Portret użytkownika drako_tr

Nie mam cienia wątpliwości,

Nie mam cienia wątpliwości, że poza ludźmi na Ziemi są zainstalowane lub mieszkają co najmniej dwie rasy, szaraki i reptylianie….obydwie są nam wrogie.

Jeżeli rzeczywiście szaraki dały dyla, nasuwają mi się trzy pytania

…czy uciekli(uciekają), bo wiedzą o zbliżającym się kataklizmie?

…czy może to ludzie ich pogonili?

…a może Nordycy nadlatują z pomocą dla ziemian?

Jeżeli szaraki i reptylianie dostały nakaz eksmisji z ziemi, to zrozumiałe się staje, czemu potrzebują naszych wymazów, czy próbek krwi…być może będą chcieli na innej planecie stworzyć kolejną cywilizację niewolników.

 

Portret użytkownika leon

Drakusiu czy ten portal

Drakusiu czy ten portal należy do ciebie a może byś tak zajął się czymś pożytecznym pasożycie bo jak narazie to ty siejesz dezinformacje .A dlaczego twoje debilne gnioty musi czytać reszta osób odwiedzających ten portal .Ty chłopie gdzieś pracujesz czy należysz do tej patologi nie robię bo nie muszę bo PIS mnie okrada .

Portret użytkownika drako_tr

Leoniu, kmiotku... tak cię

Leoniu, kmiotku... tak cię boli, że piszę o nieistniejącej epidemii i o tym, do czego doprowadziły twoje kacze wysokości?...i czemu tak interesuje cię moje prywatne życie?...własnego nie masz ?...to do kościoła!

PS. to właśnie takie wypociny jak twoje, są nic niewnoszącymi śmieciami...Ile jeszcze nicków wymyślisz (anonimowy)PISuarze, żeby się dowartościować?

Portret użytkownika Toratora

To zalegalizujcie w końcu

To zalegalizujcie w końcu maryśkę i będzie spokój i lud będzie mógl sam się leczyća rząd będzie miał z tego kase, czy takie to trudne ? ja tego nie potrafię zrozumieć rząd szuka kasy a nie zalegalizuje.

Portret użytkownika Węższy

Witam, kolego właśnie sam

Witam, kolego właśnie sam sobie na to odpowiedziałeś... wychodzi na to, że rząd wcale nie chce naszego dobra. Obserwując naszą służbę zdrowia tylko do takiego wniosku można dojść. A najbardziej boli mnie to, że starsze osoby które przepracowały całe swoje życie dla kraju, płacąc górę podatków, teraz są traktowani jak zło, śmieci, kolejki na umieranie i dobijanie jeszcze farmaceutycznymi truciznami nierzadko REWSKO drogimi! DOSŁOWNIE EKSPERYMENTY MEDYCZNE. Myślicie że te zmorawieckie i inne chcą naszego dobra? Przecież im wszystkim tak źle z oczu patrzy!!! Ewidentnie chcą wybić rdzennych mieszkańców tych ziem, zastąpić. Ale to im się nie uda. Świadomość rośnie. 

A jeszcze jedno, zapamiętajcie: Polska nigdy nie może mieć w rządzie nikogo obcego, np wyznania eskimoskiego, gdyż NIGDY, ale to NIGDY na pierwszym miejscu dla takiego nie będzie dobro POLSKI, najpierw innego "sra hell'a"

A niestety, sądzę z 95% w rządzie to farbowane lisy.

Pozdrawiam

Sad

Portret użytkownika Ed

Zyjemy w czasach w ktorych

Zyjemy w czasach w ktorych nie istnieje dziennikarstwo i nie istnieja dziennikarze (z naprawde promilowymi wyjatkami ale ci najczesciej szybko gina) wszystko to kopiuj wklej, a jesli nawet nie to bezkrytycznie tacy bajkopisarze poprostu probuja wpisywac sie w nurt glownego scieku bo kliki sie zgadzaja. Show must go on. Bo „klamstwo wypowiedziane raz pozostaje kłamstwem, ale kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy staje się prawdą" Prawda jest taka, ze od 2008 nie bylo zadnego kryzysu wiec musial byc tylko w tej odslonie to nie nie na finansjere spadnie wina za niego tylko na wyssanego z palca wirusa na ktorego jeszcze nikt nie umarl. Dziekuje, dobranoc.

Skomentuj