Kandydat na prezydenta USA Joe Biden uważa Polaków za głupków i zrównuje nasz kraj z Białorusią

Kategorie: 

Źródło: Internet

Joe Biden w Stanach Zjednoczonych jest znany jako „król gaf”. Ale jego wypowiedzi dotyczące Polski i Polaków raczej przypadkowe nie są. Nie są też nam przychylne.

Biden już w czasie poprzednich wyborów, gdy z ramienia Partii Demokratycznej startowała Hillary Clinton przyznał, że celowo nie zabiegali o głosy Polonii. Teraz poszedł jeszcze dalej, mówiąc:

Przestaliśmy pojawiać się w klubie polsko-amerykańskim. Przestaliśmy się pojawiać i wszyscy poszliśmy do was, naprawdę mądrych ludzi. Mieliśmy nowy rodzaj koalicji, którą tworzyliśmy. Kobiety z wyższym wykształceniem, studenci (…) i tak dalej.

Zdaniem komentatorów wypowiedź Bidena oznacza, że Partia Demokratyczna odeszła od Polaków i uważa polskich Amerykanów za ludzi o niskiej inteligencji.

Kolejna kontrowersja, która niewątpliwie narusza dobre imię Polaków dotyczy tej wypowiedzi:

NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie.

Oczywiście rząd PiS nie jest najlepszym z możliwych, ale czy naprawdę uzasadnione jest wrzucanie nas do jednego worka z totalitarnymi reżimami? Czy to nas jako mieszkańców Polski nie obraża? Pomijam oczywiście tych, którzy realizowali i realizują strategię „ulica i zagranica”.

Tu już nie chodzi o sympatię do decyzji polskich polityków, ale o fundamentalnie słaby stosunek potencjalnego prezydenta USA do naszych spraw. Wiele wskazuje na to, że jeśli to Biden zostanie gospodarzem Białego Domu, przestaniemy być z automatu jednym z najlepszych sojuszników Ameryki, jak to ma miejsce teraz, gdy prezydentem jest wykpiwany przez wielu Donald Trump.

Jeśli Biden wygra, możemy jeszcze zatęsknić za Donaldem i jego trudnymi do przewidzenia zachowaniami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeśli Biden wygra, a na to

Jeśli Biden wygra, a na to się zanosi, PiS nie będzie miał już kompletnie nikogo, komu będzie mógł się poskarżyć i wzamian za polizanie jaj, wymóc jakiekolwiek działania na swoją korzyść!
To będzie właśnie ten moment, w którym z Polską stanie się dokładnie to, co każdy racjonalnie myślący Polak wie przynajmniej od 2015 roku... Czyli CAŁKOWITA IZOLACJA NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ!
Brawo PiS i debile którzy sprzedali polskość za 500zł! Głupek Bad

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika czesio i muchy

ta lewacka szmata z ameryki

ta lewacka szmata z ameryki ma racje! Polska jest krajem głupków! nigdy nie potrafimy się dogadać nawet w obozie prawicowym i narodowym ! spójrzcie chociażby na komentarze tutaj pod artykułem ! żenada! wolę być porównamy do Białorusina , słowianina niż do faszysty albo sowieta! podał na tacy wiadomość jak polonia ma głosować! myślicie że poprą Trumpa? sądze że część lewackiej polonii i tak wybierze Bidena bo tak nakazuje mentalność sowiety komucha!

Portret użytkownika zdzichumichu

Nie uważa nas za głupków

Nie uważa nas za głupków tylko rządzącą  bandę trzymającą koryto. Robią co chcą a z konstytucji zrobili papier toaletowy.Oczywiście ich prawo jest najlepsze bo ich. Oni nigdy się nie mylą ,nie przepraszają i wszystko co złe to wina Tuska. Oni nie obsadzają rodzin w spółkach skarbu państwa, nie defraudują pieniedzy i nie chronią pedofilskiego kościoła.Oni ne zrobili z tvp propagandowej szczekaczki oraz nie zadłużyli państwa na biliony złotych...w ogóle są najmądrzejsi i najbystrzejsi.Biden wygra wybory w USA i sobie z głupkami poradzi a my stracimy ostatniego sojusznka. Jednak jak to mówi nasz wicepremier wódz Smile zostaniemy zieloną wyspą hahaha

 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Pardon, ale inne partie tak

Pardon, ale inne partie tak samo jak PiS robiły z TVP swoją tubę propagandową, traktowały (i traktują) nadal Konstytucję jako bezwartościowy papierek, a także obsadzały spółki partyjne swoimi znajomkami i familiami. Tak się dzieje od 31 lat, a nie od 5 jak raczył Pan zauważyć. Zaś co do Kościoła Katolickiego, to proszę zauważyć, że są też księża, który sympatyzują z PO i zachowują się jak Rydzyk, tyle, że ich poglądy idą w drugą stronę np. Boniecki, Lemański, Nycz Kramer czy Sowa. Ci wymienieni duchowni również chętnie zabierają głos na tematy polityczne i odprawiają nabożeństwa dla polityków z którymi sympatyzują (np. kardynał Nycz zorganizował mszę w trakcie której dziękował Hanny Gronkiewicz-Waltz za jej prezydenturę w Warszawie). Tak więc sojusz tronu z ołtarzem nie ogranicza się tylko i wyłącznie do PiS-u. Zresztą sam PiS z pomocą Episkopatu zwalcza Kościół Katolicki w Polsce, wykorzystując do tego "plandemię".

Zresztą dla Polski ten pseudo-sojusz z USA jest nic nie wart, bo tak naprawdę jest on korzystny tylko dla Amerykanów, którzy traktują nasz kraj jako kolonię, a my z naszych podatków utrzymujemy ich wojska, które u nas stacjonują. Zresztą przeczuwam, że jak Biden zostanie jednak prezydentem USA, to on też będzie chciał zmusić rząd PiS-u do całkowitej realizacji ustawy 447. Akurat on i Trump w tej kwestii grają do jednej bramki. Obaj zieją antypolonizmem.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Biden wykazuje się hipokryzją

Biden wykazuje się hipokryzją. Zarzuca innym krajom wprowadzanie totalitaryzmu, a jednocześnie on sam ma dyktatorskie ciągoty. W tym nie różni się niczym od dygnitarzy z PiS-u. Zresztą Polska jest potrzebna Amerykanom tylko jako mięso armatnie i obiekt do eksperymentów, a także do tego, by mogli ogołacać nasz kraj z surowców mineralnych, drewna i żywności. I nawet jeśli Biden zostanie prezydentem USA, to obawiam się, iż w tej kwestii niestety nic się nie zmieni, chyba, że w Ameryce wybuchnie wojna domowa i będą musieli naprędce ściągać swoje wojska z powrotem do siebie.

Strony

Skomentuj