Kandydat na prezydenta USA, Joe Biden, stwierdził że żarówkę wymyślił czarnoskóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska kampania prezydencka rozkręca się, a przeciwnik Donalda Trumpa, Joe Biden, zalicza wpadkę za wpadką. Kandydat Partii Demokratycznej plecie tak niesamowite głupoty, że zaczęto podejrzewać, że cierpi na demencję. Podczas jednego ze swoich wieców stwierdził on, że wynalazcą żarówki nie był wcale Thomas Edison, a czarnoskóry Lewis Howard Latimer.


Tego typu wypowiedź trudno jest nawet nazwać kontrowersyjną ponieważ jest ona poprostu błędna. Mimo iż dyskusje na temat oryginalnego wynalazcy żarówki trwają już od wielu dekad, prawda pozostaje taka, że to właśnie Edison uzyskał patenty na żarówkę w 1879 i 1880 roku. 

Wspomniany przez Bidena czarnoskóry mężczyzna, któremu to przypisano wynalezienie żarówki, a więc Lewis Howard Latimer opatentował ulepszoną wersję tego wynalazku w 1881 roku. Być może stąd wzięła się pomyłka amerykańskiego lidera, ale jeśli nie wiedział o Edisonie to jest to jednak kompromitacja. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"Latimer otrzymał patent 17

"Latimer otrzymał patent 17 stycznia 1882 r. Na „Proces wytwarzania węgla”, ulepszoną metodę produkcji włókien węglowych do żarówek."
Edison - raczej gwint do żarówki wymyślił. Włókno wolframowe wymyślił A.Łodygin (1890), a włókno węglowe M.Jobard (1838). Edison urodził się w 1847 r.
Niedouczeni są raczej krytycy Bidena

Strony

Skomentuj