Kandydat na prezydenta USA, Joe Biden, stwierdził że żarówkę wymyślił czarnoskóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska kampania prezydencka rozkręca się, a przeciwnik Donalda Trumpa, Joe Biden, zalicza wpadkę za wpadką. Kandydat Partii Demokratycznej plecie tak niesamowite głupoty, że zaczęto podejrzewać, że cierpi na demencję. Podczas jednego ze swoich wieców stwierdził on, że wynalazcą żarówki nie był wcale Thomas Edison, a czarnoskóry Lewis Howard Latimer.


Tego typu wypowiedź trudno jest nawet nazwać kontrowersyjną ponieważ jest ona poprostu błędna. Mimo iż dyskusje na temat oryginalnego wynalazcy żarówki trwają już od wielu dekad, prawda pozostaje taka, że to właśnie Edison uzyskał patenty na żarówkę w 1879 i 1880 roku. 

Wspomniany przez Bidena czarnoskóry mężczyzna, któremu to przypisano wynalezienie żarówki, a więc Lewis Howard Latimer opatentował ulepszoną wersję tego wynalazku w 1881 roku. Być może stąd wzięła się pomyłka amerykańskiego lidera, ale jeśli nie wiedział o Edisonie to jest to jednak kompromitacja. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"Latimer otrzymał patent 17

"Latimer otrzymał patent 17 stycznia 1882 r. Na „Proces wytwarzania węgla”, ulepszoną metodę produkcji włókien węglowych do żarówek."
Edison - raczej gwint do żarówki wymyślił. Włókno wolframowe wymyślił A.Łodygin (1890), a włókno węglowe M.Jobard (1838). Edison urodził się w 1847 r.
Niedouczeni są raczej krytycy Bidena

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Mojeimię44  polio to nie

Mojeimię44  polio to nie choroba tylko reakcja ludzkiego organizmu pierwotnie na DDT a teraz kto wie co oni w tej Afryce wyprawiają, zaraza bezpłodności, w Etiopii pandemia ślepoty 1,5 miliona osób, o której nawet było programie w  tvn "kobieta na krańcu świata" czy coś takiego i wiele innych, Afryka to poligon doświadczalny.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Masz rację w większości

Masz rację w większości eksperymentują w Afryce i na bliskim wschodzie ale nie tylko- cały świat stał się eksperymentem w rękach kilku oprawców. Zadziwiające fakty odkrył Polak Mirosław Kraszewski. Znalazł on w bazie danych banku światowego dowody, że testy na covid- 19 były już produkowane od 2015 roku a sprzedawane od 2017 roku podczas gdy nam wmawia się, że nazwa covid- 19 powstała po wybuchu plandemi. Co więcej testy te sprzedawał sam bank światowy czyli Rothschild.  Wszystko było zatem zaplanowane przez masoństwo. Ludzie nie dajmy się ogłupić.

https://mobile.twitter.com/MirKraszewski/status/1302368548187181062

Strony

Skomentuj