Kanaryjski wulkan Cumbre Vieja może wywołać w Europie kwaśne deszcze

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Erupcja wulkanu na kanaryjskiej wyspie Palma postawiła Europę na krawędzi katastrofy ekologicznej na dużą skalę. Chmury ze związkami siarki dotarły już na kontynent i mogą wywołać niszczące kwaśne deszcze.

 

Wulkan Cumbre Vieja wybuchł w zeszłą niedzielę po pół wieku uśpienia. Emitowana lawa zmiata wszystko na swojej drodze. Według najnowszych danych ponad trzysta domów zostało zniszczonych lub uszkodzonych. Mieszkańców ewakuowano, wielu nie zdążyło nawet odebrać swoich kosztowności. Wyspa La Palma nie utrzymuje się z turystów, ale z rolnictwa. Stąd pochodzą banany, które są wysyłane do Hiszpanii, a nawet na eksport. Teraz niemal wszystkie plantacje zostały zniszczone, jeśli nie lawą, to gorącym popiołem spadającym niemal na całej wyspie.

 

W powietrzu utrzymuje się tam dużo szkodliwych substancji a erupcja wulkanu wciaż trwa. Mieszkańcy niektórych osiedli zostali ewakuowani i to samo może spotkać kolejne osiedla. Władze lokalne sugerują, żeby mieszkańcy mieli przy sobie dokumenty, a na noc nie zamykali okien w domach, aby usłyszeć ewentualne syreny. 

 

W strefie katastrofy pracują służby operacyjne i naukowcy, którzy wciąż nie są pewni, czy lawa dotrze do oceanu, czy zatrzyma się na brzegu. Chmury ze szkodliwymi substancjami zbliżają się już do Pirenejów, a Francja przygotowuje się na kwaśne deszcze.

 

Wulkan wyrzuca ogromne ilości siarki, po kilka ton dziennie. I stopniowo, dzień po dniu, ta masa dwutlenku siarki dotrze do Francji. A to będzie miało niekorzystne konsekwencje, ponieważ siarka reaguje z parą wodną w powietrzu i w rezultacie powstaje kwas, a w konsekwencji z nieba spadają kwaśne deszcze. Takie opady są niszczące dla roślin i mogą wywołać katastrofę ekologiczną na dużą skalę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Widać codzienne całodniowe

Widać codzienne całodniowe opryski puszczane przez samoloty to za mało aby sztucznymi chmurami zasłonić słońce, więc sztucznie obudzili wulkan aby mieć pretekst do do jeszcze większych oprysków i być może liczą na to, że ta pył z wulkanu im w tym pomoże, zobaczymy czy im się uda, patrząc na obecną pogodę w Polsce to raczej słabo.

Portret użytkownika Maren

codziennie nad nami jankesi

codziennie nad nami jankesi rozpylają z samolotow chemtrails w których są już nie tylko metale cięzkie ale też zarażające nas celowo wirusy oraz ich odpady radioaktywne z elektrowni i fabryk chem. Potem robią z tego HAARP-ami chmury i dalej mamy opady. Dlaczego żaden naukowiec nie zainteresuje się co w tym opadach/deszcz, śnieg, grad/ jest a boli ich pył wulkaniczny?

Portret użytkownika Wiertara do chazara

teraz tylko popiol

teraz tylko popiol wulkaniczny na Europe i ci co nie nosili masek beda musieli je zalozyc. Organizm nie przyzwyczajony do takiego pol oddechu i padna w 2 tygodnie.
Na kazdego NWO ma wariant. Wam sie tylko wydaje ,ze mozecie zrobic im na odwrot , kupic falszywe szczepionki , paszporty i inne cuda i juz ich przechytrzyliscie.
Niestety to oni rozdaja karty , a ze sie wami bawia bo maja czas i jakies inne niewyjasnione rzeczy , ze nie przystepuja by was wytluc od razu to wplywa ,ze jeszcze nie jecie miski ryzu i nie patrzycie na gilotyne oczami scietej glowy.
a tylko dlatego ze nic nie robicie i nie chcecie robic bo chcecie zobaczyc jak NWO to zrobi.
Tylko wielu z was tego nie zobaczy bo nie doczeka takiego swiata .
1 proc elit kontra 99 proc bydla. Po co mieli by dawac dojsc slabym do ogladania efektow koncowych.

Strony

Skomentuj