Kanadyjscy pszczelarze z powodu śmierci pszczół pozwali korporacje Bayer i Syngenta

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Straty szacowane przez kanadyjskich pszczelarzy na skutek wykorzystywania pestycydów zawierających neuronikotynoidy sięgają 400 mln dolarów. O taką właśnie sumę pozwali oni producentów tych środków chemicznych, czyli korporacje Bayer Cropscience Inc. oraz Syngenta Canada Inc.

 

Pozew został wniesiony w Sądzie Najwyższym w Ontario. Celem pszczelarzy jest zatrzymanie wykorzystania pestycydów zawierających niebezpieczne dla pszczół neuronikotynoidy, które powodują porażenie układu nerwowego owadów, co w przypadku pszczół prowadzi do dezorientacji skutkującej niemożliwością powrotu do gniazda.

 

Nasiona powlekane pestycydem są szeroko dystrybuowane w Kanadzie i tamtejsi farmerzy chętnie korzystają z tej technologii. Jednak zdaniem pszczelarzy to właśnie stosowanie tych środków jest śmiertelnie niebezpieczne dla pszczół. Przedstawiciele obu korporacji odmówili komentowania pozwu. Zaznaczono tylko, że pestycydy stosowane zgodnie z zaleceniami są niemal nieszkodliwe dla pszczół.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

To nie od tego - nikt z was

To nie od tego - nikt z was nie zauważył że nie ma komarów wcale ? Bardzo mało też jest OS - pszczoły zdychaja nie tylko od tego co tu piszą a w 90% od FUKUSHIMY (to wszystko jest w wodzie i powietrzu a takie male sworzenia pierwsze idą na śmierć !)

Portret użytkownika Damian Elbląg

Nie przyszło ci do głowy, że

Nie przyszło ci do głowy, że to przez bardzo suche lato tego roku?
I nie mów mi, że nie było suche, bo stawek u mojego dziadka prawie całkowicie wysechł, co pamiątam miało ostatnio miejsce z 15 lat temu jak byłem mały gnojek.

Portret użytkownika jj

wiecie jak uszkodzic firmy,

wiecie jak uszkodzic firmy, ogromne korporacje? PRZESTANCIE KUPOWAC ICH PRODUKTY, na kazdej rzeczy gdzie jest napisane: producent: bayer-odkladamy spowrotem na polke. miliony ludzi na calej planecie, albo nawet w jednym kraju-i zobaczycie jak szybko zacznie sie zmieniac polityka firmy.
 
pozew sadowy, fajnie, tylko kto buli siano do systemu i miedzy innymi na ta farse sprawiedliwosci-no wlasnie, banki i firmy takie jak bayer, wiec nie oczekiwalbym wielkich zmian, bo sedzia tez czlowiek, ma rodzine, raty na samochod, a poza tym przysiegal posluszenstwo tzw BAR organizacji i zrobi dokladnie to co mu beda kazali.
 
kazdy z nas ma moc dysponowania swoimi, okradzionymi na maxa pieniedzmi, wystarczy pomyslec.

Portret użytkownika koń który mówi

Jak się tak głębiej

Jak się tak głębiej zastanowić to wytrucie pszczół jest zorganiowaną akcją, która rzuci ludzi na kolana bo zawęzi dostępność naturalnej żywności w stopniu większym niż możemy to sobie wyobrazić.

Portret użytkownika kardinale

05.09.2014r godzina ok.

05.09.2014r godzina ok. 19:00, miejscowość Kostrzyn nad Odrą (Przystanek Woodstock), 5 lub 6 (za późno zauważyłem) dużych samolotów, coś jakby b-52 (głośne, spore, pozornie wolne), pułap na pewno niższy niż samoloty cywilne, jeden za drugim, kierunek północny wschód. Jeśli ktoś widział, lub coś wie, proszę o jakieś info: [email protected]

Portret użytkownika ben

cyt.  tamtejsi farmerzy

cyt.
 tamtejsi farmerzy chętnie korzystają z tej technologii. Jednak zdaniem pszczelarzy to właśnie stosowanie tych środków jest śmiertelnie niebezpieczne dla pszczół.
 I tak koło  się zamyka  kochane pieniążki.Dziś już mało kto ma skrupuły  dla kasy mordujemy ludzi a takie pszczoły nawet bronić  się nie potrafią , A my  patrzymy na to i mamy  to gdzieś. Politycy  zrobili z nas  niewolników,jesteśmy jak roboty kto z nas  potrafi zachłysnąć się pięknem przyrody ?

Portret użytkownika Pantałyk

Za pózno. O wiele za

Za pózno. O wiele za pózno...
Straty są już zbyt wielkie. Pszczoły giną w zastraszającym tempie. Ale za nimi pójdzie w ślad reszta ekosystemu, gdyż wszystko w naturze jest połączone. Ale tego bandyckie hordy korporacyjnych gnid wydaje się- nie wiedzą. Albo wiedzą i wciąż udają głupa. Do czasu...

Strony

Skomentuj