Kanadyjscy poszukiwacze złota zaleźli szkielety trzech mamutów włochatych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kanadyjscy górnicy znaleźli trzy niekompletne szkielety mamutów włochatych w kopalni Little Flake w pobliżu Dawson City w stanie Yukon. Nie wykluczone, że zwierzęta były ze sobą spokrewnione. Według Live Science szkielety zostały przekazane samorządowi Jukonu. Obszaru w północno-zachodniej Kanadzie.

 

Zdaniem paleontologa Granta Zazula,  poszukiwacze złota regularnie znajdują pojedyncze kości, na terenie w kopalni Dawson. Odkrycie prawie kompletnego szkieletu, jest jednak niezwykle rzadkie. Co więcej, niektóre z kości, wciąż są ze sobą połączone. Paleontolog sugeruje, że odnalezione mamuty, prawdopodobnie żyły i umarły razem. Górnicy znaleźli szkielety mamutów w pobliżu warstwy tefry wulkanicznej, która pochodzi sprzed 29 000 lat.


Źródło: Rząd Jukonu

Pokrywa się to z szacowaną datą erupcji wulkanu na Wyspach Aleuckich. W tym czasie, większość Kanady była pokryta lodowcami, a według paleontologa obszar wokół Dawson City, był jednym z niewielu wolnych od lodu. Tamtejsze suche środowisko pomogło zachować trzy mamuty, aż do naszych czasów. Naukowiec planuje teraz dowiedzieć się, co spowodowało śmierć tych zwierząt, a także określić stopień ich pokrewieństwa. DNA szkieletów zostało już wysłane do laboratorium.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

To nie zupełnie tak , bo

To nie zupełnie tak , bo Syberia zamarzła NAGLE - to dlatego znajduje się tam zamarznięte zwierzęta (w tym mamuty) w tak dobrym stanie , że niektóre da się nawet zjeść ! Tam wtedy wydarzyło się coś , co GWAŁTOWNIE oziębiło tamtejszy klimat . Wieczna zmarzlina też tego dowodzi , bo były to bagna które też NAGLE zamarzły i teraz gdy to odtaja to uwalnia dużo metanu .. A wszystko to świadczy o tym , że musiał ten region zamarznąć bardzo szybko , czyli nie było to zlodowacenie naturalne ale jakiś kosmiczny wypadek . 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Rozumiem ,ze znajda szkielet

Rozumiem ,ze znajda szkielet mamuta z przeszlosci , ale nie rozumiem uspionych agentow ktorzy tutaj sie budza po 10 latach lub nagle zmieniaja cala narracje na temat szczepionek a wczesniej sie nie udzielali tak gwaltownie.
Czyli uspieni budza sie jak cos jest bardzo czy srednio wazne???

Skomentuj