Kanadyjscy naukowcy znaleźli dowody na to, że witamina D działa antyrakowo

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jak wiemy jednym ze skutków wystawiania ciała na promieniowanie słoneczne jest powstawanie w naszych organizmach witaminy D. Naukowcy z McGill University badali podstawy molekularnego mechanizmu zapobiegania nowotworom za pomocą witaminy D. Doszli oni do wniosku, że to aktywna forma neutralizowania komórek nowotworowych.

 

Zespół pracujący pod kierunkiem profesorów Wydziału Fizjologii Johna White i Davida Goldsmana, stwierdził, że aktywna forma witaminy D, w ramach różnych mechanizmów utrudnia funkcjonowanie i działanie białka cMYC. Białko to nasila podział komórek.  Podwyższony poziom białka wykryto w więcej niż połowie przypadków raka.

 

W ciągu ostatnich kilku lat, istnieje duże zainteresowanie na temat roli witaminy D w poprawie stanu zdrowia i zapobieganiu chorobom. Ostatnie dane wskazują na bezpośredni związek między niskim poziomem tej witaminy w tkankach i powstaniem różnych postaci raka i chorób sercowo-naczyniowych. 

 

Odkryto, niedobór witaminy D (mniej niż 20 nanogramów na mililitr krwi) u co trzeciego z uczestników badania. Związany z tym wzrost śmiertelności wśród osób starszych szacuje się na około pięćdziesiąt procent. Wyniki pracy kanadyjskich naukowców sugerują, że niedobór witaminy D powinien zdobyć znaczną uwagę z punktu widzenia zdrowia publicznego, zwłaszcza dla osób starszych.

 

Wyniki prac kanadyjskich uczonych zostały opublikowane w Proceedings of National Academy od Sciences.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika elios

Pozwole sobie zabrac glos w

Pozwole sobie zabrac glos w tej sprawie, jako osoba ktora troche sie w tym orientuje i z wyksztalcenia i z racji wykonywanego zawodu. 
Witamina D, jak wszystko, na jedne rzeczy pomoga na inne szkodzi. Niedoor witaminy D, na wszystkich szerokosciach geograficznych poza rownikowymi, jest powszechny. Norma w polsce wynosi od 40-100ng/ml (jesli dobrze pamietam), sredni wynik w Polsce to 15-20.
Witamina D istotnie działa przeciwrakowo, co wiecej wzmaga libido u Panów Smile gdyż podwyższa poziom testosteronu. Działa także wspomagając budowę kości (jej niedoór powoduje osteomalację). 
Ale jest też druga strona medalu. Witamina D, to troche jakby susbstancja sterydowa - to raz. Dwa to fakt, że jej stosowanie zaniża (wybija) bazofile we krwi. Trzy - przeprowadzono także badania, że istotnie witamina D działa przeiwrakowo, itp. jak napisalem to wyżej, ale jednocześnie wyoskie jej poziomy korelowały z krótszą średnią czasu życia. Zażywając ja żyjemy zdrowiej, ale krócej - nie wiadomo jeszcze dlaczego.
 
Czyli czy zażywamy witaminę D czy nie, w sumie wychodzi na to samo. Zażywasz żyjesz zdrowy krócej. Nie zażywasz, żyjesz krócej, bo chorujesz Smile

Portret użytkownika nestor

Mówiąc żartobliwie mieszkańcy

Mówiąc żartobliwie mieszkańcy koła podbiegunowego mają przechlapane, natomiast strefy równiowej powinni być okazami zdrowia. Z tych badań nie wynika nic szczególnego, niedobór jakiejkolwiek witaminy będzie zawsze powodować jakieś komplikacje. Co do samej witaminy D to jest jej pełno w produktach rybnych,więc nie widze potrzeby smażenia się na Słoncu, tylko zmienić dietę (ponadto jest obowiązek dodawania jej do margaryny)

Głos rozsądku

Portret użytkownika jesion

KIedyś napisałem tutaj iż

KIedyś napisałem tutaj iż uwielbiam "palące" słońce,nigdy nie używam "kremów",olejków,okularów i innych takich - zostałem obśmiany itp. :)SIMSY unikają wszystkiego co naturalne i niezbędne dla "zycia" - boją się słońca,deszczu,wiatru,mrozu,sniegu itd. - tak im wmówiony i tak nimi pokierowano ... dokąd ? - zajrzyjcie do aptek,szpitali
 wszelkiej maści -z pychiatrykami na czele Język  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Roni Tornado

Jesion, ja też zrezygnowałam

Jesion, ja też zrezygnowałam z filtrów i kremów przeciwsłonecznych i mam się dobrze Smile W zeszłe lato w mediach ostrzegano ludzi przed wzmożonym promieniowaniem Słonecznym i żeby ludzie unikali wychodzenia z domów i żeby zasłaniali ciało przed Słońcem. Ja wtedy opalałam się i to bez żadnych filtrów przecisłonecznych. Niestety jestem zmuszona używać okularów przecisłonecznych ponieważ mam światłowstręt i nie wytrzymuję ostrego światła.

Portret użytkownika Ja

Ciekawe, a w papierosach "w

Ciekawe, a w papierosach "w tych nie GMO :P" jest wiamina B3 czyli kwas nikotynowy
a to z wikipedji Język
Współdziała w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów, w przemianach metabolicznych mających na celu uwalnianie energii, uczestniczy w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i leków, reguluje poziom cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny, poprawia ukrwienie skóry i kondycję włosów.
Dodatkowo choć nieoficjalnie wiem że wzmacnia układ odponościowy, a patrząc na zachorowalność na choćby grypę przez palaczy i nieplących wygląda potwierdzać to.
Fakt zawiera pare tysięcy innych szkodliwych związków, ale wyjaśniałoby to taką walkę z tym nałogiem.
 

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Zenek

I dlatego w ramach programu

I dlatego w ramach programu WŁADZA LUDOWi od kilkunastu lat trwa intensywny oprysk CHEMTRALS by ilość dni słonecznych zredukować do ZERA. Chore, z depresją łatwiej indokrynować na jedynie słuszne nazisemickie treści NWO. ;p

Portret użytkownika Małgorzata

Już jest zakazana.Nie można

Już jest zakazana.Nie można jej kupić bez recepty a lekarz powiedział mi że nie widzi potrzeby abym ją zażywała.Recepty na psychotropy wypisuje bez pytania,wystarczyło powiedzieć że mam problemy ze snem.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Teraz w każdej aptece kupisz

Teraz w każdej aptece kupisz vitrum D3 z pigułkami po 1000 lub 2000  jednostek. Ja je systematycznie biorę - 6000 jednostek dziennie. Czyli 3 razy więcej od najwyższej dopuszczalnej dawki w unii i 6-krotnie więcej niż najwyższa dawka zalecana w Polsce. Dwa lata temu stale chorowałam na grypę i przeziębienia i bolały mnie  mocno kości. Teraz w ogóle nie choruję, a kości (po 6 latach pobolewania) same się wyleczyły. Pozytywne zmiany nastąpiły dopiero po pół roku brania witaminy kiedy organizm się nią wysycił.

Portret użytkownika ada

Wbrew ogolnej opinii, ktora

Wbrew ogolnej opinii, ktora krazy po swiecie, ze slonce jest szkodliwe, ja uwazam odwrotnie, slonce jest jedynie wtedy szkodliwe kiedy sie nim poparzymy...ale to juz na wlasne zyczenie.
endorfiny i witamina D to wizytowka slonca...
a jesli chodzi o dzialanie antyrakowe, to wszystkie witaminy dostarczone do zdrowego organizmu sa antyrakowe. Dbajmy o zdrowie i dostarczajmy witamin a rak nas nie tknie
Pozdrawiam
 

Strony

Skomentuj