Kanadyjscy naukowcy dowiedli, że ubóstwo otępia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo tępymi ludźmi łatwiej sterować, a więc i łatwiej rządzić. Nasi władcy zrozumieli to bardzo dobrze dlatego od maleńkiego ogłupiają ludzi w procesie, który nazywają edukacją. Okazuje się, że przykręcanie podatkowej śruby przez rząd powodujące ich biednienie wpływa na to, że ludzie ci stają się jeszcze bardziej otępiali.

 

Gdy widzi się powszechną epidemię głupoty jaka dotyka ciemne masy myśl o demokracji wydaje się szaleństwem, ale paradoksalnie takich ludzi łatwiej kontrolować. Można ich najpierw okradać horrendalnymi podatkami czy opłatami bankowymi i tym samym powodować powszechną pauperyzację społeczeństwa.

 

Okazuje się, że według najnowszych badań naukowcych, zdolności umysłowe osób zainteresowanych wyłącznie tym, aby związać przysłowiowy koniec z końcem są poważnie ograniczone i to może być na rękę rządzących, bo wedle tej teorii bieda prowadzi do obniżenia ilorazu inteligencji. Poza tym dla włądzy są jeszcze inne korzyści. Dzięki istnieniu licznych biednych mogą oni zatrudniać wciąż nowych urzedników, którzy bohatersko walczą z biedą żyjąc za pieniądze tych biedaków.

 

Według badań kanadyjskich naukowców z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, ubogi człowiek ma średnio o 13 punktów mniejsze IQ. Nie wiadomo dlaczego, może to być wynik stresu, bezsennych nocy, albo praprzyczyna jego ubóstwa. Badania zostały skomentowane w raporcie opublikowanym w magazynie Science. Wynika z niego, że ludzie, którzy stale borykają się z takimi problemami tracą zdolność myślenia i budowania logicznych konstrukcji. Ludzie tacy skupiają się głównie na tym skąd wziąć pieniądze aby zapłacić rachunki i wyżywić rodzinę.

 

Potencjał intelektualny takich osób skupia się na wąskim kręgu zainteresowań. Nie ma tam miejsca na edukację czy jakiekolwiek działania, które mogą prowadzić do tego, aby wydobyć się z ubóstwa. Pod tym względem można mówić, że bieda może być dziedziczna i staje się przewlekłym samonapędzającym się mechanizmem.

 

Ubóstwo niczym wampir wysysa z ludzi energię i ogranicza zdolności umysłowe, które mogłyby być skierowane w inne dziedziny życia. Jest to swoiste błędne koło, z którego trudno się wyrwać o ile nie ma się odpowiedniej determinacji.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Barbarian

Bieda wynika głównie z

Bieda wynika głównie z lenistwa i ludzkiej wygody, szukania powodów i wymówek, zamiasta rozwiązań. Biedny jest człowiek który się nie rozwija, nic nie daje od siebie i tylko rząda i płącze że mu sie należy... 

 

Portret użytkownika greg85

Masz bardzo zawężony sposób

Masz bardzo zawężony sposób myślenia i wiele pojąłeś z artykułu (może to wynik biedy ?). Po części masz racje, są ludzie którzy nie chce pracować i liczą tylko na zasiłki ale jeśli pensja nie jest dostosowana do koszów życia to jednak cos jest nie tak..

Portret użytkownika rodz

*** Patokracja - Nazwa 

*** Patokracja - Nazwa  patokracja składa się z dwóch słów  greckiego  „pathos” oznaczajacego cierpienie  oraz krátos oznaczającego  „władzę; rządy"  tak więc patokracja oznacza system sprawowania władzy oparty na cierpieniu  ludzkim.
Patokracja to proces uodparniania się  na zło ,stopniowa degradacja struktury społecznej, ,jej wartości moralnych  i  zdolności do obiektywnego i krytycznego pojmowania rzeczywistości.   Tak więc  "otępienie " społeczeństw ba całych narodów   jest działaniem celowym za  którym stoją rządy. Takie działania są zbrodnią przeciw ludzkości. Pakokratyczny  establishment  polityków ,naukowców  i  banksterów  powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zbrodnie przeciw ludzkości. Mam  nadzieję   ,że niebawem tak się stanie, ileż to genialnych naukowców, artystów,wynalazców,  wywodziło się z rodzin "biednych", ileż z nich zmarło w biedzie ? Artykuł  tendencyjny ,nierzetelny ,mało obiektywny. Naukowcy napiszą rozprawę o przysłowiowej "dupie Maryni"   w ten sposób granty naukowe bezpowrotnie utopione są w takich beznadziejnych opracowaniach naukowych jak te  opisywane w niniejszym   artykule . Dla  kanadyjskich i innych intelektualistów tego świata proponuję  następującą lekturę  :

    dr Andrzej M. Łobaczewski "Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych"

Portret użytkownika lekarz

Dlaczego biednyś? Boś głupi.

Dlaczego biednyś? Boś głupi. Dlaczego głupiś? Boś biedny. Tak właśnie wygląda to błędne koło. Przy czym moim zdaniem chodzi tutaj po prostu o poziom tzw. hormonów stresu, które jak najbardziej są w stanie zrujnować psychikę.
I dlatego: przede wszystkim spokój.

Portret użytkownika Pulsar

Takich artykułów jest

Takich artykułów jest więcej.
http://www.psychosfera.net/bieda-atakuje-mozg-dzieci/

Quote:
Do kolejnego ciekawego neurologicznie wniosku doszli naukowcy, badając poziom funkcjonowania mózgu u dzieci. W opublikowanych w Journal of Cognitive Neuroscience badaniach pojawił się wniosek, mówiący o tym iż bieda wpływa negatywnie na rozwój mózgu u dzieci doprowadzając do pogorszenia jego funkcjonowania. Badanie stanu mózgu u dzieci (9-10 lat) pochodzących z biednych rodzin i z klasy średniej wykazało, że w pierwszej grupie, w porównaniu do drugiej, mózg wygląda jak po udarze. Stąd wniosek, że bieda - jak choroba - uszkadza mózg.
Szerokie i wielowymiarowe działania wykazują, że dzieci z biednych rodzin, mają szczególnie duże deficyty w zakresie kory płatu czołowego, który odpowiada między innymi za planowanie, umiejętność skupienia się i kojarzenie.

Portret użytkownika danielov

Inteligencja a mądrość to

Inteligencja a mądrość to dwie różne rzeczy ale podobne do siebie gdyz inteligencja może byc nabyta jak i wrodzona. trudno czlowiekowi czytać książki , mieć zainteresowania skoro musi od rana do nocy zapier****ć na przeżycie i nie mieć nawet czasu na zastanowienie sie nad  sensem życia , istnienia i wieloma innymi sprawami .....niewolnicy muszą być tępi, wkońcu tylko takimi masami da się skutecznie kierowac.

Strony

Skomentuj