Kanadyjczyk sprawdził czy przeżyje w hermetycznym pomieszczeniu wypełnionym roślinami

Kategorie: 

Źródło: INSTAGRAM/KBAUTE

Naukowiec, który zamknął się w szczelnym pomieszczeniu z 200 roślinami, aby podnieść świadomość zmian klimatu, zakończył swój eksperyment. Kanadyjczyk Kurtis Baute wszedł do niewielkiej komory, która była szczelnie zapakowana w plastik, aby sprawdzić jak fotosynteza może regulować poziom tlenu w kapsule.

Baute planował spędzić w niewielkiej komorze 3 dni. Mężczyzna musiał jednak przerwać eksperyment po 15 godzinach ze względu na rosnący poziom dwutlenku węgla.

 

Powietrze wydychane przez ludzi ma w sobie więcej CO2 niż powietrze, które wdychamy, co oznacza, że ​​poziom dwutlenku węga wewnątrz kopuły rósł w miarę kontynuowania eksperymentu. Kiedy stężenie CO2 w powietrzu osiągnie 10%, może to skutkować uszkodzeniem mózgu, śpiączką, a nawet śmiercią.

Kurtis Baute miał nadzieję, że rośliny, które wykorzystują światło słoneczne do przemiany dwutlenku w tlen podczas fotosyntezy, pomogą regulować jego poziomy w kapsule. W trakcie eksperymentu, mężczyznę zaskoczyła pochmurna pogoda, przez co rośliny nie otrzymywały wystarczającej ilości światła słonecznego. Baute zakończył swój eksperyment po tym, jak stężenie CO2 osiągnęło niebezpieczną granicę. 

„Główne spostrzeżenie na temat mojego badania dotyczy tego, że niebezpiecznie zanieczyszczone przez dwutlenek węgla powietrze jest codziennie wdychane przez tysiące osób na całym świecie. Każdy zasługuje na czyste powietrze, ale nie każdy je ma.” – powiedział Kurtis Baute na zakończenie eksperymentu.

Baute dodał również, że podczas gdy ludzkość pompuje CO2 do atmosfery w niebezpiecznym tempie, istnieje wiele kroków, które możemy podjąć, aby ograniczyć szkody. Są to m. in. ograniczenie spożywania mięsa, ograniczenie użycia paliw kopalnych, a także rozmawianie na temat ochrony środowiska.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Sebawet

Proszę nie pokazywac takich

Proszę nie pokazywac takich bzdur ponieważ tracice na wiarygodności.Jestem przedsiebiorca i badalem przez 12 lat wpływ co2 i innych gazów na zwierzęta. Dzięki moim obserwacją dobrze się wzbogacilem finansowo.Mianowicie w atmosferze jest około 0.2% do 0.3% co2, co nie jest najlepsze dla zwierząt. Najlepszym poziomem jest 2% co2 !!!!!!!!!!!!! w atmosferze, odpowiednie ciśnienie, o2 i wilgotność. Reszty parametrów nie zdradzam. Dzięki temu na moich fermach drobiu nie stosuje żadnych antybiotyków, wyniki produkcyjne są wyższe niż zakładane są do danej rasy, a za ptaki o lepszej kondycji dostaje lepszą cenę.Sam jak już dawno nie chorowalem.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

To jakiś niedorobiony wesołek

To jakiś niedorobiony wesołek, on tam wsadził sobie do namiotu thuje - cmentarne rośliny. Od wieków wiadomo że jak zaśniesz pod thują to się już żywy nie obudzisz. Swoją drogą to znak jest, że Polacy głupcy sadzą wszędzie sobie pod domami thuje - ziele śmierci, to taki znak, energetyczna informacja poszła w świat - że tu będzie cmentarzysko i same trupy. https://www.youtube.com/watch?v=pG84SXtRUiw

Portret użytkownika ARTUR

80 % produkcji świata to

80 % produkcji świata to zbrojeniówka , pracuje dla niej prawie każdy wykonując detale , pozyskując surowce , produkując energię a także płacąc ZUS i podatki , masa freonu i chloru z działalności wojskowej przekracza naszą wyobrażnie gdyż w miarę rozwoju technicznego zużywa się ich coraz więcej , rtęć i surowce ziem rzadkich też dobijają słabszych ludzi a na koniec mamy grzać gazem aby rak i efekt cieplarniany dobrze się rozwijały .

Strony

Skomentuj