Kanada wypłaciła islamskiemu terroryście 8 milionów dolarów odszkodowania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak dobrze wiadomo terroryści bez większego problemu mogą starać się w Europie o zasiłek, czyli tzw. darmowe pieniądze - wystarczy, że będą udawać uchodźców. Natomiast w Szwecji, rząd wręcz zachęca islamistów urodzonych w tym kraju, aby pobierali socjal, a w zamian za udział w programach resocjalizacyjnych otrzymają jeszcze mieszkanie i pracę - a raczej pomoc w jej znalezieniu. Terroryści mogą zatem swobodnie żyć w dowolnym kraju europejskim za pieniądze podatników.

 

W niektórych przypadkach, ekstremiści zamknięci w więzieniach walczą o wysokie odszkodowania - nie wspominając już o tym, że wciąż pozostają na utrzymaniu obywateli. Skarżą się na złe traktowanie, kiepską rozrywkę, izolację i odosobnienie, co z kolei rzekomo źle wpływa na ich stan psychiczny. Popełniali zbrodnie, mordowali ludzi i najwyraźniej zapomnieli, że trafili do więzienia, a nie do sanatorium. Zostali odizolowani od reszty społeczeństwa, gdyż byli i nadal pozostają niebezpieczni. Nie oznacza to również, że po odbyciu kary zmienią swoje nastawienie.

 

Anders Behring Breivik, który w czerwcu 2017 roku zmienił swoje imię i nazwisko na Fjotolf Hansen, regularnie skarży się na złe warunki w więzieniu. W jego "celi" z dostępem do biblioteki, telewizora, komputera i internetu posiada zbyt mało gier wideo. Hansen skarżył się na samotność, na zimną kawę i niedobre obiady. Był również regularnie wybudzany w nocy celem jego skontrolowania.

 

Fjotolf Hansen, powołując się na Europejską Konwencję Praw Człowieka, oskarżył Norwegię o łamanie jego podstawowych praw. W 2016 roku, sędzia Helen Andenaes Sekulic przyznała mu rację - morderca otrzymał odszkodowanie w wysokości 330 tysięcy koron, tj. ponad 40 tysięcy dolarów.

Inny przykład warty uwagi również pochodzi z 2016 roku. Członek Al-Kaidy, Nizar Trabelsi, przygotowywał zamachy bombowe na amerykańską ambasadę w Paryżu i belgijską bazę wojskową. W 2013 roku nastąpiła jego ekstradycja do amerykańskiego więzienia. Zdaniem terrorysty, w tym czasie naruszono jego prawa człowieka. Złożył więc pozew do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i również wygrał!

Tunezyjczyk Nizar Trabelsi otrzymał rekompensatę za "straty moralne" w wysokości ponad 100 tysięcy dolarów. Również jego rodzina, która mieszka w Belgii, otrzymała ponad 12 tysięcy dolarów. Wszystko to w imię rzekomej sprawiedliwości - więzienie, odszkodowania i życie na koszt podatników dla norweskiego mordercy i potencjalnego zamachowca oraz świadomość u rodzin ofiar, że przestępcy śmieją się z "postępowego Zachodu" i prędzej czy później i tak wyjdą na wolność.

Jednak największym zwycięzcą, jedynym człowiekiem, który z niebezpiecznego islamisty nagle stał się milionerem, jest "Kanadyjczyk" Omar Khadr. Jego historia prawdopodobnie będzie wzorem dla wielu innych terrorystów, którzy będą uznawali swojego kolegę za przykład z najwyższej półki. Jeszcze w wieku 15 lat młody Omar Khadr został członkiem Al-Kaidy. Był wyszkolony w walce, używaniu granatników i podkładaniu ładunków wybuchowych, które służyły do wysadzania amerykańskich pojazdów opancerzonych w Afganistanie. Przebrany za cywila obserwował również ruchy amerykańskich wojsk na lotnisku w mieście Chost.

 

W 2002 roku, młody islamista wraz z innymi bojownikami został otoczony przez wojsko Stanów Zjednoczonych. Budynek w którym przebywali został zbombardowany. Omar jako jedyny przeżył, leżał ranny wśród gruzów i trzymał w ręku granat, którego użył przeciwko dwóm żołnierzom, zabijając jednego z nich. Kolejni amerykańscy wojskowi znaleźli się na miejscu i postrzelili go, a następnie zabrali do bazy wojskowej. Niedługo potem wysłano do więzienia w Guantanamo, gdzie był torturowany i zastraszany.

 

W 2010 roku, Omar Khadr przyznał się do morderstwa przed amerykańskim trybunałem wojskowym. To po części pozwoliło mu opuścić Guantanamo w 2015 roku i wrócić do Kanady, gdzie się urodził. Islamista zwany Kanadyjczykiem pozwał kraj i domagał się 20 milionów kanadyjskich dolarów. 7 lipca obecnego roku otrzymał przeprosiny od kanadyjskiego rządu za to, że nie zadbał o jego prawa człowieka, gdy ten był jeszcze w młodym wieku. W całkowitej tajemnicy przed rodzinami dwóch żołnierzy, którzy ucierpieli w wyniku ataku granatem a także przed całym społeczeństwem, władze wpłaciły na konto bankowe Omara 8 milionów dolarów (tj. 10,5 miliona dolarów kanadyjskich). Sprawa szybko została nagłośniona w mediach i została przyjęta z ogromnym zaskoczeniem.

Wielu ludzi nie potrafi uwierzyć, że 31-letni Omar Khadr, morderca z al-Kaidy, został nagle okrzyknięty ofiarą i dzięki temu stał się milionerem. Pieniądze oczywiście pochodzą od podatników. Ludzie masowo podpisują petycje i sprzeciwiają się zarówno w Kanadzie, jak i w USA, lecz na to jest już prawdopodobnie za późno. Omar Khadr otrzymał już "odszkodowanie" i oficjalnie nie jest już terrorystą, tylko ofiarą systemu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika was

TenBrevik zrobił straszną

TenBrevik zrobił straszną rzecz. Toż to normalnie była skrobanka.

A BaldTV i jego opis 1968 roku ...

Polecam

Tam właśnie rodził się ruch"równości" , gender , tęczy ( brzydko nazwanego lewactwa). A gdyby wtedy...

A co na to Paweł Bednarz?

Takie francowate czasy ! Czyżby diabelstwo zwyciężało?

Portret użytkownika Maksymilian1983

Czyli twoim zdaniem jeśli

Czyli twoim zdaniem jeśli ktoś ma tylko lewicowe poglądy ,nikogo nie zabił (zreszta tam większości były jeszcze niedojrzałe dzieciaki ,którym się wydaje ,że coś wiedzą o świecie )to zasługuje na to by go zabić??To ja ci teraz powiem przygłupie ,że w niektorych kwestiach mam lewicowe poglądy i jak słysze takich odmóżdżonych pozbawionych ludzkich cech typów jak ty, to wcale się tego nie wstydzę.Tak na marginesie gratuluje idola.Morderca około 90 osób ,witający ludzi hitlerowskim pozdrowieniem(może kilku twoich przodków ,widziało to powitanie tuż przed tym jak ich roztrzeliwano ,albo robiono z nich mydło).to w sam raz wzór do naśladowania dla takich jak ty.

Portret użytkownika was

Masz rację jak zwykle.

Masz rację jak zwykle. Prawdopodobnie jesteś tak poruszony że chętnie byś mnie zlikwidował uznając za psychopatę ( oczywiście w afekcie). Dziękuję Ci za określenie mojego miejsca w szeregu . Ale do rzeczy. Nie sądż że popieram działania socjo i psychopatów , ale jak sądzisz co wyrośnie z dzieci które uczy się jak obcinać głowy? Czy uważasz że Stalin i Hitler nie byli kiedyś dziećmi? Czy nie zakładasz że  Brevik  mógł być zaprogramowany? Problem jest o wiele głębszy niż Ci się wydaje. Podziwiam i zazdroszczę Ci Twojego bezpośredniego (bez inwektyw) stosunku do życia (czarne - białe). Niestety tak nie jest.

 

Portret użytkownika John Moll

Jeszcze w wieku 15 lat młody

Jeszcze w wieku 15 lat młody Omar Khadr został członkiem Al-Kaidy. Był wyszkolony w walce, używaniu granatników i podkładaniu ładunków wybuchowych, które służyły do wysadzania amerykańskich pojazdów opancerzonych w Afganistanie. Przebrany za cywila obserwował również ruchy amerykańskich wojsk na lotnisku w mieście Chost. W 2002 roku, młody islamista wraz z innymi bojownikami został otoczony przez wojsko Stanów Zjednoczonych. Budynek w którym przebywali został zbombardowany. Omar jako jedyny przeżył, leżał ranny wśród gruzów i trzymał w ręku granat, którego użył przeciwko dwóm żołnierzom, zabijając jednego z nich. Kolejni amerykańscy wojskowi znaleźli się na miejscu i postrzelili go, a następnie zabrali do bazy wojskowej. Niedługo potem wysłano do więzienia w Guantanamo.

Strony

Skomentuj