Kanada chce zmienić treść swojego hymnu aby stał się "neutralny płciowo"

Kategorie: 

Źródło: Internet

Postępowcy muszą być z siebie bardzo dumni. Poprawność polityczna zaczyna docierać już nawet do symboli państwowych, które krótko mówiąc uznawane są za niewłaściwe jak na dzisiejsze czasy. Kanadyjscy liberałowie mają zamiar zmienić treść hymnu ponieważ rzekomo dyskryminuje kobiety. Inicjatywa spotyka się ze sporym niezadowoleniem społeczeństwa.

 

 

Zmiany domaga się poseł Mauril Belanger, który cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Na tę samą przypadłość od lat choruje Stephen Hawking. Kanadyjski liberał zgłosił na początku roku projekt dotyczący zmiany kilku słów w hymnie państwowym "O Canada", który podczas dwóch wojen światowych był najpopularniejszą pieśnią patriotyczną w kraju. Jego zwolennicy uważają że różnica będzie niewielka i mało istotna, ale jest bardzo ważna dla wszystkich kobiet w Kanadzie.

 

Chodzi konkretnie o początek hymnu, gdzie zamiast: "O Canada! Our home and native land! True patriot love in all thy sons command." ma pojawić się: "O Canada! Our home and native land! True patriot love in all of us command". W oryginalnej wersji chodzi o synów i jest to właśnie ten fragment który rozpętał obecną burzę.

 

W szczególności kanadyjskie społeczeństwo sprzeciwia się zmianom ale politycy bardzo szybko próbują przepchnąć ustawę, wskazując na pogarszający się stan zdrowia Maurila Belangera. Liberałowie powiedzieli wprost że chcą aby ciężko chory poseł mógł za swojego życia cieszyć się osiągniętym sukcesem.

 

Podobnej zmiany próbowano dokonać w 2010 roku za rządów konserwatystów, lecz szybko z niej zrezygnowano ze względu na protesty mieszkańców. Tym razem usunięcie niepoprawnych politycznie słów z hymnu może dojść do skutku, gdyż ustawa wkrótce może trafić do Senatu a gdy zostanie przegłosowana, projekt wjedzie w życie najpóźniej jesienią.

 

Warto zadać pytanie do czego jeszcze zdolni są postępowcy. Skoro kanadyjski hymn ma ulec modyfikacji tak aby stał się bardziej neutralny płciowo, może pozostałe państwa na świecie również powinny pójść tymi śladami? Polski hymn także jest niepoprawny politycznie (Marsz, marsz Dąbrowski) a Unia Europejska posiada w swojej fladze gwiazdki, które przecież mogą źle kojarzyć się muzułmanom.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Bravo Anglicy !!! Prawdziwi

Bravo Anglicy !!! Prawdziwi Anglicy !!! "Angielscy kibice podczas piłkarskich mistrzostw Europy we Francji będą przebierać się w stroje krzyżowców. Fakt ten wzbudził niepokój stróżów politycznej poprawności i multikulturalizmu.Na łamach internetowej strony telewizji BBC opublikowany został apel o to, by kibice chcący przywdziewać stroje średniowiecznych rycerzy walczących o odzyskanie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów, wzięli pod uwagę uczucia wyznawców islamu, żydów i ateistów. „Czy jest błędem przebieranie się za krzyżowca podczas piłkarskich meczów reprezentacji Anglii?” - zastanawia się autor. Martwi się on perspektywą widoku białych tunik z czerwonym krzyżem na piersiach. http://www.pch24.pl/kibice-jak-krzyzowcy--policjanci-polit-poprawnosci-zaniepokojeni,43777,i.html#ixzz4As4psyU9

W Polsce też mamy rycerzy Chrystusa Króla !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika blondas

sila oporu na wszelkie zmiany

sila oporu na wszelkie zmiany tkwi w nas,moga sobie ustalac co chca a jesli cale spoleczenstwo bedzie mialo to gdzies to im nie wyjdzie,jezeli kanadyjczycy i tak beda spiewac tak jak bylo to co im zrobia?caly narod do wiezienia wsadza?Ci u wladzy o tym wiedza,a robot sie nie zbuntuje,my zas jestesmy dla nich tylko bydlem zuzuwajacym cenne zasoby

Portret użytkownika Robaczkowa

Mam nadzieję, że papa

Mam nadzieję, że papa Franciszek nie zmieni treści 10 przykazań, bo teraz odnoszą się wyłącznie do mężczyzn! Lecę czym prędzej pogrzeszyć dokąd jeszcze można. ,,Nie pożądaj ŻONY bliźniego swego ani żadnej RZECZY która jego jest" brzmi mało genderowo. Różnie może być, przecież już wcześniej przy przykazaniach majstrowano.

To był żart oczywiście! A odnośnie Kanady, nie wiem jak można włożyć tyle wysiłku aby dokonać tak banalnej zmiany. Każdy wie, że są to jedynie uwarunkowania historyczne, a tu historia miesza się z histerią.

Portret użytkownika keri

He, he, tych kamiennych

He, he, tych kamiennych tablic pisanych przez boga nikt nie widział, gdyż mojżesz je wytłukł na proch, sie niby zdenerwował i dlatego je tak potraktował. Następny zestaw sobie wykuł i pokazał ziomalom jakoby boskie były.

Biblia jest bardziej niegender niż hymn kanadyjski. Papa pewnie ubolewa gdy czyta, że kobiety z ciotą musiały przebywać poza obozem, tak samo jak trędowaci.

Strony

Skomentuj