Kamera NASA zarejestrowała „kulę ognia” na niebie nad Alabamą

Kategorie: 

Źródło: AL.com na Youtube.com

W miniony piątek ludzie zamieszkujący południowo-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych mieli możliwość podziwiania wyjątkowego zjawiska kosmicznego. Niezwykle jasny meteor przeleciał nad Alabamą o godzinie 01:19 w nocy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę NASA.

Zdaniem specjalistów z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, meter był co najmniej 40 razy jaśniejszy od Księżyca w pełni, mając około 2 metry średnicy. Być może odłamki meteoroidu dotarły na Ziemię, choć trudno o pewność w tej kwestii.

 

Amerykańskie Towarzystwo Meteorytów dostało w sumie 44 powiadomienia odpowiedź osób, które widziały przelot meteoru. Świadkowie opisują, że wyglądał on, jak wielka, jasnoniebieska kula światła. Źródło światła było na tyle intensywne, że z powodzeniem oświetlało pogrążony w nocy stan.

 

Według AMS tego rodzaju meteroidy przechodzą przez ziemską atmosferę każdego dnia, po prostu nie widzimy ich zbyt często. Większość takich zdarzeń ma miejsce nad pustym oceanem lub na obszarach oddalonych od miast. Choć należy przyznać, że bardzo jasne meteory zdarzają się bardzo rzadko.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Exart

Wielkie mi sensacje. Za

Wielkie mi sensacje. Za dzieciaka kiedy godziny spędzałem na oglądaniu nocnego nieba noc po nocy widywało się mnóstwo bolidów, a i trafiały się jaśniejsze od Wenus, rozpadające się na części, eksplodujące, zostawiające smugi dymu na długie kwadranse, nawet bywały jasne jak Księżyc. Prawda jest taka że cały czas wpada i spada tego całe mnóstwo, tylko mało komu jest dane to widzieć.

Portret użytkownika Jestem, który jest

" ... Za dzieciaka kiedy

" ... Za dzieciaka kiedy godziny spędzałem na oglądaniu nocnego nieba ... " to Ty chyba masz nie więcej niż z 7 lat !!! Hmmm dobrze, że wakacje sie kończą, pójdziesz do szkoły i Cię "nauczą" nowych rzeczy, pamiętaj że WIEDZA może byc KŁAMSTWEM !!!

Portret użytkownika Exart

Wiedza która stała za Twoimi

Wiedza która stała za Twoimi opiniami za pewne nimi była. Właściwie mógłbym mieć te 7 lat i iść do szkoły, czy to by cokolwiek zmieniło? W dalszym ciągu nie sprawiło by, że napisałeś coś na poruszony temat.

Skomentuj