Kamczackie wulkany pozostają niespokojne

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na półwyspie Kamczackim trwa niemal nieprzerwana aktywność wulkaniczna. Obecnie największe erupcje trwają w obrębie wulkanów Siwelucz, Kluczewska Sopka i Żupanowski.

 

Siwelucz wyemitował chmurę popiołu, która sięga już 7 kilometrów nad poziom morza. Cała ta emisja jest kierowana na północny-zachód i obecnie pióropusz gazów i popiołu z tego wulkanu, rozciąga się na 180 kilometrów.

Wulkan SIwelucz- źródło: twitter

Nad wulkanem Kluczewska Sopka również góruje chmura składająca się z popiołu i gazu. Najwyżej sięgnęła sześciu kilometrów. Jednak erupcja ta trwa na tyle długo, że w sumie pióropusz rozprzestrzenił się już na 200 kilometrów.

Wulkan Kluczewska Sopka - źródło: twitter

W tym gronie aktywność w obrębie wulkanu Żupanowski wygląda na najbardziej umiarkowaną. Pióropusz popiołu i gazów wulkanicznych dociera do wysokości 3 kilometrów i rozprzestrzenia się na 36 kilometrów na zachód od stożka wulkanicznego.

Wulkan Żupanowski - źródło: twitter

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Skomentuj