Kamczackie wulkany ponownie zagrażają ruchowi lotniczemu

Kategorie: 

Wulkan Karymski - źródło: twitter

Transpacyficzne korytarze powietrzne są zagrożone ze względu na wzrastającą aktywność wulkaniczną w regionie Kamczatki. Od dłuższego czasu informujemy o kolejnych erupcjach wulkanu Siwelucz, który wysyła raz za razem kolumny popiołu sięgające wysokości przelotowych. Teraz dołączyły do niego kolejne wulkany.

 

Jak informuje rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Kryzysowych, emisja popiołu, aerozoli i gazów wulkanicznych trwa obecnie dodatkowo z wulkanów Karymski, Bezimienny i Żupanowski. Obecnie żywioły te mają przypisany pomarańczowy poziom alarmu.

 

Popiół wulkaniczny unoszący się w powietrzu, może być bardzo niebezpieczny dla silników samolotów. W 1989 roku między Kamczatką, a Alaską prawie doszło do katastrofy, gdy lot KLM867 dostał się w chmurę pyłu wulkanicznego. Od tego czasu wprowadzono prewencyjny monitoring tego typu zjawisk we wszystkich korytarzach powietrznych na świecie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi

Zagraża samolotom a nic nie

Zagraża samolotom a nic nie powiedzą jak mocno zagraża ludziom na całej ziemi nie widać już normalnego nieba a wynik w 3 lata 491 wybuchów wulkanów nikomu już nic nie mówi,tak normalnie mówiąc z ziemią to już amen,czyli koniec normalności,a to tempo coraz szybciej idzie

Skomentuj