Kamczacki wulkan Żupanowski wyrzucił popiół do wysokości 4,5 km

Kategorie: 

Źródło: twitter

Kolejny wulkan na Kamczatce przypomniał o swoim istnieniu. Tym razem jest to wulkan Żupanowski, nad którym pojawił się słup popiołu sięgający już 4500 metrów nad kraterem.

 

Przedstawiciele Rosyjskiej Akademii Nauk zwrócili uwagę, że chmura gazów wulkanicznych i popiołu migruje obecnie w kierunku Zatoki Kronotski. Nie ma doniesień na temat opadów popiołu w którejkolwiek z okolicznych osad.

 

Wulkan Żupanowski ma obecnie przypisany pomarańczowy poziom alarmu dla lotnictwa. Oznacza to przede wszystkim zagrożenie dla lokalnego transportu lotniczego.

Źródło:twitter

Jest to już drugi wybuch tego wulkanu od początku tygodnia. Poprzednia emisja miała miejsce w poniedziałek i wtedy pióropusz popiołu i gazów dosięgał 3,5 km. W następnych dniach prawdopodobne jest wystąpienie kolejnych erupcji.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroSkomentuj