Kalendarz Majów powoduje prawdziwy strach wśród dzieci i młodzieży

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Naukowiec David Morrison od wielu lat stara się obalać pogłoski o rożnych końcach świata. W ostatnim czasie robi to samo z kalendarzem Majów. Obecnie na swoją skrzynkę mailową otrzymuje średnie pięć maili dziennie z zapytaniem o datę 21 grudnia 2012r. Większość tych wiadomości pochodzi od dzieci i ich rodziców, którzy są zaniepokojeni o zachowanie podopiecznych.

 

Jeden z nauczycieli z Stockton w Kalifornii powiedział mu, że dwa małżeństwa planują przed datą 21 grudnia popełnić samobójstwa i chcą tego dokonać ze swoimi dziećmi. Ponieważ bardzo mocno wierzą w bliski koniec świata. W ten sposób chcą oszczędzić sobie i im cierpienia. Obawia się on o to, że tego dnia lub kilka dni wcześniej ludzie mogą robić dziwne rzeczy i nie da się tego powstrzymać i wielu osób może dopuścić się bardzo nieprzewidywalnych czynów.

 

Stwierdza również, że ludzie żyją od początku ich czasu w ciągłym strachu gdyż wcześniej nie umieli sobie wytłumaczyć błyskawic, zachodów słońca, chorób i śmierci. Lecz ostatnie obawy o końcu świata są dodatkowo podsycane przez wierzących w kalendarz Majów i wykorzystują go do przywidywań o końcu Świata. W większości tych wierzeń podają datę 21-12-2012 11:11 GMT. Tego o to dnia według nich ma dojść do upadku naszej cywilizacji z powodu kolizji Ziemi z planetą Nibiru lub planetą X jak ją niektórzy nazywają. Inni spodziewają się silnych trzęsień Ziemi jeszcze inni wróżą silny wybuch na słońcu powodujący pożary i katastrofy, są też tacy jak Patryk Geryl autor książek na temat Majów, który wierzy w przebiegunowanie. 

 

Kalendarz Majów został już dawno zdemaskowany przez naukowców a wielu ludzi wręcz śmieje się z tego faktu. Nawet witryna Majów rozpoczęła kampanię mającą na celu uświadamianie ludziom złą interpretację ich wierzeń i samego kalendarza. Ale i to nic nie daje i wciąż jest zauważalny, co raz wyższy poziom strachu szczególnie wśród dzieci.

 

Biorąc pod uwagę, o czym w większości pisze się obecnie w Internecie i co mówi w telewizji strach ten się wzmaga a drugą rzeczą są przekonania osób z ich środowiska. Dużą obawą jest to, że osoby takie są znacznie bardziej podatne na zrobienie sobie krzywdy w nadziei, że w ten sposób przechytrzą to, co według nich nieuniknione tak, twierdzi psychiatra Donna Kashani.

 

W maju 16–letnia dziewczyna Isabel Tayler z UK powiesiła się po tym jak w wyniku przeprowadzonych przez siebie badań w Internecie uświadomiła sobie, że świat się skończy w grudniu 2012 r. Taylor miała obsesję na punkcie kończącego się świata -nieustanne komentarze w Internecie od przyjaciół i innych osób spowodowały to, że popełniła samobójstwo.

 

Według mieszkańców małego miasteczka we Francji Pic de Bugarach około 20 tyś ludzi ma się tam pojawić przed 21 grudnia. Wedle wierzeń osób, jakie chcą tam przybyć statek obcych ma wylecieć z wnętrza góry i ich uratować. Obecnie władze francuskie wprowadzają tam blokady w obrębie góry. Istnieje również prawdopodobieństwo, że pojawi się tam wojsko. Wśród osób, jakie chcą tam przybyć w tym czasie są tacy, co uważają, że góra ta posiada mistyczną energię. Władze francuskie obawiają się, że może dojść w tym rejonie do masowych samobójstw.

 

Czy będziemy świadkami dziwnych wydarzeń 21 grudnia czy nie, powinniśmy być przygotowani na różne informacje, jakie do nas mogą docierać w tym czasie z powodów dziwacznych wierzeń i przekonań wielu ludzi. Gdy widzimy lęk lub słyszymy o nim od swoich dzieci musimy pamiętać o tym, że może być to powodem braku dorosłych wzorców i postaci w ich życiu, które powinny obecnie być przy nich. Musimy pamiętać o tym by zapewnić dzieciom więcej uwagi i miłości by ten okres nie stanowił dla nich wewnętrznego zagrożenia i lęku. Emocjonalne bezpieczeństwo dzieci jest tworzone przez dorosłych, ponieważ dzieci nie mogą ponosić odpowiedzialności za to, co czują i o czym słyszą.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Zahi
Portret użytkownika Zahi

Komentarze

Portret użytkownika nore13

Takie pytanie: co powoduje w

Takie pytanie: co powoduje w społeczeństwie, dogłębniej w człowieku strach?. doszły mnie pogłoski że Stres. A co powoduje w człowieku stres?, podobno choroby. do czego prowadzą choroby chyba nie muszę pisać.
Ilu ludzi na świecie jest bardziej zainteresowana tematem 2012 niż chćby sytuacją samorządową w pobliskich gminach lub powiatach?
Kto z producentów filmowych zarobił na temacie najwięcej?
Kogo prędzej oszukasz, dzieciaki i młodziesz czy dorosłego?
Dlaczego rząd zajmuje sie( ostatnio widziałem w dzienniku) niby nie chumanitarny zabijaniem bydła a nie robi nic w sprawach ważnych np. GMO?
Nie zjadłem żadnych rozumów tylko pytam z ciekawości.
Osobiście jestem prostym człowiekiem nic w skali nawet gminy nie znaczącymi lubie czasem pooglądać kabarety i s-f w sumie to za bardzo żadnym gatunkiem filmów nie gardze. A nawet mogę się pochwalić że czytałem książki Ericha von Danikena i Callemana i drążyłem temat ok 3 lat w internecie i po za nim.
A więc ostatnie pytania: z kąt to wszystko wiecie? i z kąt macie dowody na to, bo chyba nie z youtube?
Odpowie mi ktoś na te pytania nie czepiając się mojej prostackiej stylistyki i błędów ortograficznych?
Z góry dzięki.

Portret użytkownika DSD

Po primo info do szanownego

Po primo info do szanownego admina i jego sług moderujących:
Tak bardzo zagalopowaliście się w zgłębianiu wszelkich tajemnic i monitorowaniu sytuacji w skali już nie globalnej a nawet galaktycznej, że szukając dziury w desce przegapiliście otwarte drzwi od stodoły.
Nie szukając daleko znalazłem bardzo obszerny materiał który wyjaśnia wszystko co się dzieje obecnie na tyle dosadnie, że artykuły, które tu publikujecie stają się mało istotnym, a wręcz nawet mijającym się z kierunkiem w którym powinniśmy patrzeć niuansem.
Mowa o centuriach słynnego M.Nostradamusa, które de facto przytaczane niejednokrotnie, jednak przez nie odpowiednie osoby nie były poprawnie interpretowane.
Potwierdzeń aktualnych zdarzeń które są tam opisane można znaleźć bez liku nawet w oficjalnych mediach.
Chciałbym aby ktoś z możliwością szerszej publikacji zainteresował się tematem bo chyba uświadamianie jest naszym wspólnym celem, a jest przed czym uświadamiać !
 
Materiał:
http://www.paranormalne.pl/topic/26262-nostradamus-a-iii-wojna-wiatowa/
 
Z racji, że na w/w stronie materiału jest naprawdę dużo, dla leniwych przytoczę najistotniejsze fakty.
 
1. Jak wszyscy wiecie jest źle a będzie jeszcze gorzej.
2. Za niedługi czas (bo już się to rozpoczęło) zwrócimy wszyscy uwagę na przywódcę talibów niejakiego mohhamada omara czy jakoś tak... Gościu jest bez jednego oka i uciekł ze swojego ojczystego kraju - co bardzo ważne względem w/w materiału !
3. Jednooki zacznie niebawem jednoczyć muzułmańskie państwa pod pozorem zaprowadzenia porządku i spokoju w regionie.
4. Jeśli się mendzie uda, to za jakieś 10 lat czeka nas 3 wojna światowa (najkrwawsza ze wszystkich) trwająca 27 lat na tle religijnym.
5. Jednooki turbaniec będzie chciał zislamizować całą kule ziemską i wtedy się zacznie niezły gnój.
6. Po dwóch latach wojny w okolicach 2025 roku w ziemię ma pierdyknąć meteoryt albo jakiś inny kamlot i wtedy już w ogóle mamy przegwizdane.
7. Wojna sama w sobie ma się rozpocząć od najazdu Chin i Talibów na Rosję !!
8. Suma sumarum Polska nie dostanie tak w dupe jak podczas 2 wojny światowej ale kolorowo też nie będzie, dopiero później ma być ciekawie.
9. OBYM SIĘ W TYM WSZYSTKIM MYLIŁ !!
 
Głodnych wiedzy odsyłam do w/w strony, jest tam o wiele, wiele, wiele więcej informacji na temat obecnych zdarzeń które już się dzieją ! i tych które mają się wydarzyć w najbliższej przyszłości !

Portret użytkownika devoratus

Szanowny kolega najwyraźniej

Szanowny kolega najwyraźniej sądzi, że wszystkie rozumy pozjadał, jednakowoż wypisuje bzdety, co niniejszym udowodnię:
 
"Po primo info do szanownego admina i jego sług moderujących:"
 
Łacińskie określenie "primo" - samo w sobie oznacza "po pierwsze", zatem pisanie "po primo" jest wyrazem totalnej ignorancji i chęci zaszpanowania obcym słowem, którego znaczenia najwyraźniej piszący nie zna. A "sług" to sobie szanowny kolego u siebie we wspomnianej stodole poszukaj, albo w kurniku. Za cienki jesteś by w ten sposób pisać o innych, zwłaszcza o osobach, z których pracy i gościnności korzystasz, przywlekając tu swoje szanowne 4 litery. Nie pasuje Ci - to nikt Cię tu siłą nie trzyma, a jeśli już tu jesteś - to szanuj to co dostajesz.
 
Kwestia centurii Nostradamusa, jak również jego innych dzieł, w tym Alamachu jest jedną z najbardziej niejasnych kwestii w całej chyba historii ludzkości. Jego teksty mają tak wiele znaczeń, że dopiero post factum możemy zrozumieć co dokładnie autor miał na myśli. Interpretacja przepowiedni Nostradamusa dokonana przez "Centuriona" jest bardzo ciekawa, ale sam Centurion twierdzi, że może być błędna, bo to jest wyłacznie jego sposób pojmowania tekstu. W takiej sytuacji przytaczanie jego tekstu jako czegoś oczywistego i wyjaśnionego w 100% jest co najmniej nadużyciem. Może interpretacja jest słuszna - a może nie, pożyjemy - zobaczymy.
 
"Głodnych wiedzy odsyłam do w/w strony, jest tam o wiele, wiele, wiele więcej informacji na temat obecnych zdarzeń które już się dzieją ! i tych które mają się wydarzyć w najbliższej przyszłości !"
 
To nie jest "wiedza", bo nie da siętego póki co zweryfikować, a wydarzenia nie tyle "mają się wydarzyć" - ile "mogą się wydarzyć", a to olbrzymia różnica...

 

 

Portret użytkownika DSD

"Primo" z Włoskiego drogi

"Primo" z Włoskiego drogi moderatorze znaczy pierwszy/pierwsze.
O właśnie tego typu złych interpretacjach Nostradamusa pisałem wcześniej.
Polecam film "Eksperyment", bardzo trafnie obrazuje co się dzieje gdy człowiek otrzymuje władzę nad innymi.
Przypominam zarazem, że to Pan korzysta z naszego czasu i dzięki internautom piastuje Pan stanowisko moderatora, tak więc trochę szacunku.
To trochę tak jak w polityce, utrzymujemy ich z podatków a oni traktują nas w wiadomy sposób.
Tak czy inaczej, czy ja kogoś w jakikolwiek sposób obraziłem ?
Jeśli tak, to przepraszam najmocniej, nie miałem takiego zamiaru.
 
Zgodzę się z tym, że jeśli chodzi o centurie tzw. "janusowe" mają one wiele znaczeń i są przypisane do więcej niż jednego wydarzenia, a także do tego iż tłumaczeń oraz interpretacji twórczości Nostradamusa jest tak wiele, jak różnych opinii na jego temat.
Natomiast nikt nikomu nie zabrania użycia własnego mózgu, by spróbować swoich sił w interpretacji cztero i sześciowierszy które są tam przytoczone. 
Opierając się jednak na choćby samych interpretacjach i przekładach Centuriona (Człowieka który poświęcił połowę swojego długiego życia na badanie tematu!) i kojąrząc suche fakty z obecnych wydarzeń można wywnioskować bardzo ciekawe rzeczy. 
Tak jak pisałem wcześniej potwierdzeń nawet w OFICJALNYCH mediach jest bardzo dużo, wystarczy nieco się wysilić by je odnaleźć.
Mowa rzecz jasna o faktach z naszej teraźniejszości, nie o przyszłych zdarzeniach! 
Co do zdarzeń przyszłych, Alamachu i niejasnych kwestii, to domniemam, przynajmniej po informacjach jakie są tu publikowane, że jest to odpowiednie miejsce do dociekań i polemiki na tego typu nie wyjaśnione tematy.
 
Czytanie ze zrozumieniem jak widać ciągle kuleje.
Głodnych wiedzy odsyłam...
W kontekście do tematu jaki poruszyłem, i który sam Pan uważa za interesujący, użycie tego zwrotu moim zdaniem jest jak najbardziej na miejscu.
Głodnym wiedzy można być nawet czytając dziecku bajkę czy oglądając film.
Głodnym wiedzy, czyli wgłębienia się w temat.
Na zakończenie, chciałbym prosić o nie podejmowanie dyskusji nie czytając wcześniej choćby połowy zawartych tekstów, oszczędzi to nieporozumień. 
 
Na marginesie odpowiadam : 
Nie zjadłem wszystkich rozumów a co za tym idzie nie jestem najmądrzejszy, ani pępkiem świata.
Nieomylny również nie jestem, za to korzystam z mózgu, podczas gdy jak widać niektórzy "przebudzeni" mają "oczy szeroko zamknięte".
Pozdrawiam i przepraszam jeśli wytknięcie błędów Pana uraziło.

Portret użytkownika b@ron

no chwila jeśli to są drzwi

no chwila jeśli to są drzwi do stodoły to napewno nie są otwarte a raczej zabezpieczone kodem szyfrowym Nostradamus był jasnowidzem a więc....jasnowidz zawsze "szyfruje" swoje przepowiednie ma to na celu zwiększyć prawdopodobieństwo przepowiedni...tak żeby można było podciągnąć wielkie wydarzenia pod jego przepowiednie...jasnowidz jest wiarygodny dopiero po fakcie ,w przyszłości czeka nas jeszcze wiele wielkich wydarzeń a więc jeszcze wiele przepowiedni sie sprawdzi.moim skromnym zdaniem nigdy nie należy traktować przepowiedni jako coś niepodważalnego,przepowiednie owszem mogą pomóc nauce bo nauka może potwierdzać możliwość zaistnienia sytuacji z przepowiedni i dzięki temu może znaleźć sposób na sytuacje "w razie czego" poczytajcie jego przepowiednie i zobaczcie jak naciąga sie tłumaczenie przepowiedni w dzisiejszych czasach żeby pasowały do sytuacji

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika DSD

[email protected] napisał: no chwila

<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a> wrote:

no chwila jeśli to są drzwi do stodoły to napewno nie są otwarte a raczej zabezpieczone kodem szyfrowym Nostradamus był jasnowidzem a więc....jasnowidz zawsze "szyfruje" swoje przepowiednie ma to na celu zwiększyć prawdopodobieństwo przepowiedni...tak żeby można było podciągnąć wielkie wydarzenia pod jego przepowiednie...jasnowidz jest wiarygodny dopiero po fakcie ,w przyszłości czeka nas jeszcze wiele wielkich wydarzeń a więc jeszcze wiele przepowiedni sie sprawdzi.moim skromnym zdaniem nigdy nie należy traktować przepowiedni jako coś niepodważalnego,przepowiednie owszem mogą pomóc nauce bo nauka może potwierdzać możliwość zaistnienia sytuacji z przepowiedni i dzięki temu może znaleźć sposób na sytuacje "w razie czego" poczytajcie jego przepowiednie i zobaczcie jak naciąga sie tłumaczenie przepowiedni w dzisiejszych czasach żeby pasowały do sytuacji

 
Nostradamus żył w średniowieczu - czasie inkwizycji - szyfrował by nie zostać zgładzonym. 
Btw, czy np. Krzysztof Jackowski szyfruje swoje wizje ? 
I kontynuując temat Jackowskiego, dlaczego z jego usług korzysta policja ?
Można naciągać nawet bajkę o Kubusiu Puchatku tak by pasowała do obecnych sytuacji, tylko pytanie czy jest sens kwestionować coś co zapisane w kartach historii swoje uwiarygodnienie znalazło już nie jednokrotnie ?
Nie będę tu przytaczał tekstów zawartych na stronie którą podałem, bo to nie forum z tematem 3 wojny światowej.

Portret użytkownika b@ron

zgadzam sie ,inkwizycja to

zgadzam sie ,inkwizycja to drugi powód ale nic pozatym co do jackowskiego to nie wiem czemu policja korzysta z jego usług(o ile korzysta) fakt ...mówi bardziej oficjalnie ale nie wiążąco (też można różnie interpretować przepowiednie) i szczerze przyznaje że dla mnie jasnowidzem to on nie jest dużo przepowiedni się mu nie sprawdza

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika DSD

Wolność własnego zdania

Wolność własnego zdania [email protected] Smile
Jackowskiego celowo przytoczyłem poza tematem.
Tak czy inaczej, osobiście uważam, że należy wziąć pod uwagę i skonfrontować różne możliwości, zgłębić temat, oraz rozważyć wszelkie za i przeciw ażeby w końcu opowiedzieć się po którejś ze stron.
Swoją drogą, ciągnąc teorie spiskowe, warto się też zastanowić dlaczego spora ilość centurii do tej pory nie ujrzała światła dziennego i jest przechowywana w bibliotekach Watykańskich ?
Sam Nostradamus nawet pisze choćby w liście do Henryka Sczęśliwego, że jego przepowiednie nie muszą spełnić się w całości, ponieważ są zależne od podejmowanych decyzji.
 
Proponuję zakończyć ten off-topic i nie zaśmiecać już tematu o dzieciach które boją się końca kalendarza majów.

Strony

Skomentuj