Kaldera Yellowstone będzie badana za pomocą czujników elektromagnetycznych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiaj naukowcy z USGS, University of Wyoming i University of Aarhus w Danii, rozpoczynają nowe badania, które zapewnią niespotykany widok skorupy ziemskiej pod Parkiem Narodowym Yellowstone. Z pomocą specjalnych czujników elektromagnetycznych (HEM) podwieszonych do helikopterów, eksperci zamierzają dokonać dokładnego mapowania całej okolicy zawierającej niebezpieczny gorący punkt z kaldera wulkaniczną.


Loty będą prowadzone w ciągu najbliższych dwóch do czterech tygodni. Dzięki metodzie elektromagnetycznej, może się udać dokładnie ustalić regiony ciepłej i zimnej wody, występowanie pary, gliny i różnych skał. Mimo, że gorące źródła i gejzery można zaobserwować na powierzchni wulkanu, ich struktura podziemna jest słabo poznana.

Badanie za pomocą HEM, SkyTEM może dostarczyć nowe spojrzenie na system podpowierzchniowych wód hydrotermalnych Yellowstone. Będzie można zobaczyć miejsca występowania gorącego błota, wentów parowych i kraterów po eksplozjach. Eksperci mają nadzieję, że zjawiska te uda się zeskanować do głębokości ponad 300 metrów.

Nisko latające śmigłowce będą podróżować po wstępnie zaplanowanych trasach z naciskiem na korytarz Mammoth-Norris, w północnej części jeziora Yellowstone, oraz górny i dolny basen gejzerów. Nowe obserwacje połączone z istniejącymi danymi geofizycznymi, geochemicznymi i geologicznymi, pomogą naukowcom w zamknięciu znacznej luki w wiedzy na temat systemu hydrotermalnego kaldery superwulkanu Yellowstone i znajdującego się poniżej systemu magmowej.


 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Nie jest tajemnicą, że wojsko

Nie jest tajemnicą, że wojsko prowadzi eksperymenty z bardzo nowoczesnymi technologiami od kilkunastu a może kilkudziesięciu lat i nie gdzie indziej ale właśnie na terenach obfitujących w wulkany lub na styku płyt tektonicznych. To jest jak układanka, tzw broń falowa powoduje wzbudzanie niestabilnych obszarów Ziemi i to tzw. wzbudzanie w jednym miejscu powoduje na Ziemi odzew w innym miejscu. Przypuszcza się (dziś), że wulkany w danym obszarze są połączone tunelami magmowymi, te łączą się z innymi a kolejne z następnymi, w ten sposób można zbudzić nawet uśpiony wulkan czy ruszyć płyty tektoniczne. Może wystraszyli się, że niechcący wywołają tragedię na własnym podwórku stąd taka troska o wrzód na własnej d*pie.

Według starych legend istnieje na Ziemi 5 obszarów, w których Kreator umieścił znaki, jeśli one zostaną zniszczone ludzkość wróci do epoki kamienia, jeśli przetrwają otworzą się nowe możliwości dla ludzi a życie na Ziemi wyjdzie ze swego gniazda. Tymi obszarami jest: człowiek, drzewo, ptak, ryba i zwierzę. Można zgadywać - gdzie mieszka ten człowiek, gdzie rośnie to drzewo, gdzie fruwa ten ptak, gdzie żyje to zwierzę. Nikt tego nie wie. I dobrze.

 

Portret użytkownika keri

Chwila, człowiek -> ziemia,

Chwila, człowiek -> ziemia, drzewo-> wiatr, ptak -> powietrze, ryba -> woda, zwierzę  ->?

Tworzą one środowisko naturalne, jeśli ono zostanie zniszczone, to wiadomo, jeśli przetrwa to znaczy, że znajdziemy źródła energii nie związane z surowcami.

Ta druga opcja jest możliwa nie tylko dzięki myśli technicznej, lecz przede wszystkim pozbyciu sie pasożytów, które zatrzymują rozwój, aby tylko jak najwięcej się nachłapać i nie dopuszczają do obiegu niczego, co nie przynosi im zysków.

No i co mi wyszło ze starych legend? Smile

Chętnie poczytałabym inne interpretacje Smile

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika X

coś się zmienia: drugie miały

coś się zmienia: drugie miały być Chiny, ale teraz to chyba Indie/Himalaje. Niepewne sa też tereny ameryki środkowej (Meksyk?) za kilka dni, a potem Iran.

Powoli szykuje sie też duże zamieszanie na Islandii/Grenlandii; tam oprócz wstrząsów ląd zacznie się dodatkowo wypietrzać - to potrwa.

Portret użytkownika drako_tr

Już dostroiłem..'...''....''.

Już dostroiłem..'...''....''..''...'w/g moich danych, gdzieś na świecie, trwa jedna, (lub więcej) erupcja, wulkanu, której towarzyszą silne i lekkie wstrząsy sejsmiczne, podobnie jest na wszystkich uskokach tektonicznych. Do w/w zdarzeń, z całą pewnością dojdzie w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach i latach..Niestety korzystam z amatorskiego sprzętu i sygnał nadal jest troszkę rozmyty, stąd te drobne nieścisłości. Zainteresowanych będę informował, na www.ałon ciemnopomroczny.eu. Potwierdzam obserwacje Pana @X sytuacja jest bardzo poważna, proszę przygotować się, na zamieszanie.

Strony

Skomentuj