Kałamarnica olbrzymia wyrzucona na brzeg w pobliżu Kapsztadu w RPA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ciało wielkiej kałamarnicy wyrzucone na plażę w Afryce Południowej, wprawiło w zdumienie urlopowiczów. Kałamarnica olbrzymia jest jednym z najbardziej tajemniczych stworzeń w oceanie i jest niezwykle rzadka.

Do 2002 roku te głębinowe potwory nigdy nie były fotografowane żywcem, a po raz pierwszy zostały sfotografowane dopiero w 2006 roku. Ze względu na swoją nieuchwytną naturę stworzenia te są otoczone legendami i uważa się, że są źródłem opowieści o Krakenie, mitycznym potworze morskim, który żeruje na statkach.

 

Kałamarnica olbrzymia może dorastać do 13 metrów długości i ważyć do tony, ale ponieważ są tak nieuchwytne, większość wiedzy o nich naukowców pochodzi z martwych zwłok kałamarnic wyrzucanych na plaże. Kiedy więc zwłoki jednego z nich pojawiły się w weekend na wybrzeżu w Commetje, niedaleko Kapsztadu, szybko stały się lokalną sensacją.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Cóż .. nie ma już drewnianych

Cóż .. nie ma już drewnianych statków z piratami , nie ma śmiałków płynących po oceanie w nadziei odkrycia nowego lądu to i Kraken nikomu już nie potrzebny .. więc go może wyrzuciło . Podobnie zniknęły krasnulodki gdy już zabrakło koni by im grzywy pleść .. komu potrzebna Szuflandia jak "King Size" jest już dla każdego ? Jedyne co się ostało to Polo Kokta.

Skomentuj