Kakao to starożytny i zdrowy napój

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kakao to napój na bazie mleka. Pojawienie się kakao przypisuje się plemieniu Majów. Dla nich był to święty napój spożywany tylko podczas ceremonii.

 

Nasze starsze pokolenie pamięta to z dzieciństwa, bo w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pili je wszyscy. Naturalne kakao jest teraz kupowane luzem do specjalnych maszyn, kawiarni i restauracji, gdzie jest często zamawiane. Jednak teraz popyt na kako spadł na drugie miejsce po kawie. Konieczne jest ustalenie, czy ten napój jest tak przydatny, czy to jest tylko mit.

 

Kardiolodzy z American Association odkryli, że picie trzech filiżanek kakao dziennie zwiększa wytrzymałość fizyczną, poprawia pamięć i poprawia krążenie krwi w nogach. Wynika to z faktu, że napój zawiera silne aminokwasy, które opóźniają utlenianie w organizmie i łagodzą stres podczas chodzenia.

 

Przy regularnym stosowaniu kakao z mlekiem i cukrem minimalizuje rozwój cukrzycy, poprawia pracę mózgu (dobre lekarstwo na demencję starczą), obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Szczególnie korzystnie wpływa na układ nerwowy kobiety. Ułatwiają to flawonoidy zawarte w ziarnach kakaowych. Goryczkę tego składnika maskuje mleko i cukier. Picie smacznego napoju pomaga podnieść poziom hemoglobiny we krwi.

 

Najlepiej pić kakao rano przed śniadaniem lub podczas śniadania zamiast kawy. Dzięki niskiej zawartości kofeiny zastrzyk energii będzie dobry bez stresu dla organizmu. Drugą porcję warto spożyć w środku dnia na popołudniową przekąskę. Dzieciom można podawać kakao od drugiego roku życia.

 

Aby przygotować pyszny napój, musisz wziąć składniki w stosunku: 1: 6: 6, tj. 1 litr mleka, 6 łyżek kako, 6 łyżek cukru. Do pół litra wrzącego mleka wymieszać kakao i cukier, a pozostałą część mleka zagotować. Możesz ten napój pić zarówno na ciepło, jak i na zimno. Cudowny napój pomoże Ci się rozgrzać się  w chłodzie, poprawi nastrój i pokona apatię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj