Kadafi mógł zginąć z rąk francuskiego agenta

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ostatnie dni przynoszą interesujące przecieki w sprawie zamordowania Muhamara Kadafiego. Okazuje się, że może za tym stać francuski wywiad, który lokalizację libijskiego dyktatora ustalił dzięki pomocy samego Baszira al-Assada, prezydenta Syrii, który liczył w zamian na lepsze traktowanie w kontekście rysującego się już wtedy kryzysu w jego kraju.

Według informacji, jakie można znaleźć Assad przekazał Francuzom numer telefonu  satelitarnego Kadafiego pracującego w sieci Iridium. Gdy telefon został użyty ustalono pozycję konwoju i rozpoczęto obserwacje za pomocą francuskich satelitów wojskowych. Na drodze przejazdu zorganizowano zasadzkę, w trakcie, której schwytano dyktatora.

 

Następne zdarzenia to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Wśród uczestników zasadzki na Kadafiego znajdował się agent francuskiego wywiadu, który miał rozkaz zabicia satrapy. Kadafi został zastrzelony i potem jego ciało zostało sponiewierane. W mediach opowiadano,   że padł ofiarą samosądu. Okazuje się, że francuski prezydent, Nicolas Sarkozy, mógł mieć motyw, aby uciszyć Kadafiego oraz był przez niego szantażowany. Wszystko, dlatego, że finansował rzekomo kampanię wyborczą Sarkozego i zamierzał to ujawnić.

 

Kadafi oczekiwał od Sarkozego wsparcia a on był jednym z orędowników jego zniszczenia. Sarkozy ma zresztą wystarczająco dużo problemów prawnych w samej Francji i ten skandal może go ostatecznie pogrążyć. Aktualne władze Libii potwierdzają historię o francuskim agencie w oddziałach powstańczych i wprost sugerują, że Kadafi zginął w tajnej operacji wywiadu francuskiego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trlele

Ale bzdury sa filmiki na

Ale bzdury sa filmiki na necie jak kadafii jest poniewierany przez tłum, nie tworzcie si-fi , namierzyli go francuzi albo amerykanie, to nie jest ważne kto, przypi....olili rakieta w konwoj a tłum dokończyl sprawe, nie bylo zadnego francuskiego jamesa bonda nie piszczie glupot

Portret użytkownika jaro

we francji przed ostatnimi

we francji przed ostatnimi wyborami wyplynelo,ze to Kadafi placil za kampaniewyborcza Sarkozego!!! Co trudniej przyjac,ze wzgledu na fakt,ze jeszcze okolo 10 lat wstecz Kadafi byl "public ennemy nr1" we Fr. Oskarzali goo zamach i zastrzelenie fr.samolotu.Ale co tam.... ropa,zrobila zniego "przyjaciela" zabojadow, szczegolnie pana prezydenta Sarka!!Zebyscie wiedzieli jak pozniej syn Kadafiego wozil sie pod prad naChamps Elise swoim ferrari!!! Bujki z policja!!!Kadafi zaczal znowu dyktowac nowe ceny ropy i przestal byc"przyjacielem". A kto przyjacielem naszym nie jest, jest wrogiem!!Skorzystali z rzekomej"wiosny ludow" ,ktora sami podsycali!!Piepszyc to ,ropa ztaniala o 5 centow ;) 

Portret użytkownika snajper70

Za dużo wiedział , był na

Za dużo wiedział , był na zleceniu innych państw do likwidacji niewygodnych ludzi, światków  ataków terrorystycznych, dlatego NIBY został zabity,aby prawda nie wyszła najaw ,są oni likwidowani za wszelką cenę tak jak Osama czy Saddama Husaj-chodz ich śmierć jest wątpliwa jak śmierć Adolfa Hitlera.Nie wierze aby aby BIN laden  czy Husajn zastali zlikwidowani przeciez to najlepsi ludzie Jankesów,aby wpie...ać się a każdy zakątek świata.

Skomentuj