Kaczyński traci kontrolę. Nawet premier nieoficjalnie uważa, że wybory 10 maja mogą stanowić zagrożenie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Coraz więcej wskazuje na to, że wybory prezydenckie 10 maja to akt desperacji jednego człowieka - Jarosława Kaczyńskiego.

Po rezygnacji z funkcji wicepremiera oraz ministra, Jarosław Gowin staje się człowiekiem, który ujawnia prawdziwe nastroje w obozie rządzącym. A te nie są najlepsze. Gowin napisał list skierowany do członków własnej partii, w którym wyjaśniał między innymi powody rezygnacji ze stanowisk.

Bardziej niepokojące jest jednak to, że Gowin obnażył przy tym coraz większe tarcia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Dla Kaczyńskiego wyjawienie takich „gabinetowych” tajemnic może oznaczać bunt partyjnych frakcji, utratę przywództwa i władzy w Polsce.

Jarosław Gowin zdradza w liście, że zarówno minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, jak i premier Mateusz Morawiecki przyznają w kuluarach, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja w jakiejkolwiek formie jest wielkim zagrożeniem dla życia i zdrowia Polaków. Co ciekawe w publicznych przemówieniach premier mówi co innego. Mamy zatem do czynienia z sytuacją, w której wszyscy oprócz Kaczyńskiego i prezydenta Dudy, dostrzegają realne niebezpieczeństwo związane z wyborami.

Jeżeli po wyborach pojawi się nowa fala zakażeń, będzie to oznaczało koniec Kaczyńskiego i rządów PiS. Już teraz wydaje się, że sposób w jaki rząd obchodzi się z obywatelami odbije się na notowaniach partii, która jeszcze do niedawna naprawdę nie miała z kim przegrać. Teraz też nie ma z kim, bo żadna opcja opozycyjna nie jest lepsza, ale ludzie ocenią nie walory programów wyborczych, a skalę łamania praw obywatelskich, szantaże wyborcze, a przede wszystkim ryzykowanie ich zdrowiem i życiem w imię zachowania kontroli nad państwem.

https://twitter.com/patrykmichalski/status/1247799419728039937/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F305185%2Clist-gowina-morawiecki-wie-ze-wybory-prezydenckie-to-zly-pomysl

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Żurek

Ludzie ujadecie ciągle na ten

Ludzie ujadecie ciągle na ten Pis, a zstanówcie się dobrze czy jak rządziłaby opozycja, czy kto kolwiek inny to byłoby lepiej? Mieliśmy pokaz tego jak rządziło PO przez 8 lat i co było wtedy? Już zapomnieliście jak obiecywali, a potem było tylko musimy podnośić podatki, musimy wiek emerytalny podnieść, musimy prywtyzować wszystko, i wszystko importować z zgrnicy. Byliśmy rynkiem zbytu i tanią siłą roboczą dla innych państw, ludzie byli coraz biedniejsi, było coraz większe bezrobocie, kto mógł to wyjeżdżał za grnice. Inne Państwa się bogaciły na naszej krzywdzie.

Potem Pis wygrał wybory, i stopniowo zczęło się polepszać, gospodarka zaczęła się rozwijać, bezrobocie spadło do rekordowo niskiego poziomu. Wiele Polskich przedsiębiorstw postawili na nogi, jak choćby Orlen czy Lot, czy Koleje państwowe, a pamiętacie jak rządziła Platforma to mówili trzeba to prywtyzować wszystko bo te przedsiębiorstwa, bankrutują. Trzeba Lasy państwowe prywatyzować bo nie ma skąd brać forsy. Ja się pytam, to jak oni rządzili? Rządy się zmieniły i wszystko odżyło, baa przedsiębiorstwa które oni chcieli tak usilnie wyprzedawć nagle zczęły przynosić ogromne dochody, to ja sie pytam was jeszcze raz, ludzie jak oni rządzili wtedy że wszystko po kolei padło?? 

Przeglądjąc komentarze na tym i innych stronach, ciągle widzę powtarzające się mądrości:

"Rząd rozdje pieniądze na prawo i lewo, 500+, i nne świadczenia..."  Ludzie ja wiem że to dla was nowość, że nie dopomyślenia aż w Polsce że rząd może coś dać komuś. 

A ktoś inny pisze, koleją mądrość " no ale wszystko przecież drożeje" No to akurat jest normalne, odkąd żyje tak było że ceny rosły, za każdych rządów i w każdym Państwie, i wpływa na to wiele różnych czynników, ja choćby nawet susza która pogłębia się z roku na rok, ale zastanówcie się trochę jakie mamy teraz wypłaty a jakie były kiedyś, ile możesz towarów kupić teraz za jedną wypłatę a ile kiedyś. Wypłaty rosną w znacznie szybszym tępie niż ceny towarów.

Przypomnę tylko że za rządów PO, ceny rosły a wypłaty stały w miejscu, i byliśmy coraz biedniejsi przez to.

Co do rozdawania pieniędzy przez rząd, to w szkole już w podstawówce przecież uczą, że żeby Państwo się rozwijało to ludzie muszą mieć pieniądze, bo gdy ludzie mają pieniądze to kupują towary bo ich stać na to, skoro kupują towary to ktoś musi je wyprodukować, skoro ktoś ma to produkować to i muszą być ludzie do tego potrzebni, więc co zrobił Pis? Dał nam te różne świadczenia, i sami napędziliśmy gospodarkę, zobacznie jaki genialny plan, za jednym zamachem zmniejszyło to bezrobocie, i wyeliminowano większość problemów z którymi niemogła sobie poradzić platforma przez 8 lat.

Kolejna mądrość przewijająca się w komentarzach to to, że mamy jakąś "urojoną pandemię" że zabrania się ludziom teraz wszystkiego, i każe mandatami kogoś kto biega po plaży czy wchodzi do lasu.

Jeśli ktoś ma znajomych przykładowo w takich Włoszech, to z pewnością słyszał że dzieją się tam iście dantejskie sceny, starsi i mniej odporni ludzie umierają w niewyobrażalnym cierpieniu, poprostu dusząc się, wyobraźcie sobie to tak jakby ktoś wam założył, i zawiązał reklamówkę na głowę. Znajomy który tam jest sanitariuszem mówił że musi mieć nerwy ze stali żeby po czymś takim potem normalnie funkcjonować, spać i nie mieć koszmarów. 

Więc jak ktoś mówi że to jest urojona pandemia to niech sie puknie w główę, i przestanie słuchać jakiś urojonych teori spiskowych.

Włochy obecnie leżą i kwiczą, ten kraj jest obecnie pogrążony na amen.

U nas policja daje mandaty nie bez kozery, chodzi o to żeby spłaszczyć jak najbardziej krzywą zachorowań, jeśli tego niedopilnujemy to będzie tak jak w takich włoszech, wybuch epidemi w takim stopniu że nie będzie miejsca w szpitalach na chorych, że nie będzie kto ich miał leczyć, że braknie respiratorów do podawaniu tym duszącym się ludziom tlenu, więc trzeba to rozłożyć jaknajdłużej w czasie. Gdyby wszyscy biegali po plażach i lasach to byłoby więcej zachorowań, to nie są żarty jak niektórym sie wydaje.

Mówicie że łamane są nasze prawa, to sobie zobaczcie w iccych krajak jakie są obostrzenia, że ludzie o każdym wyjsciu z domu, muszą powiadamiać SMS i pisać gdzie kiedy i po co idą. U nas to jest narazie przedszkole takie.

Co do wyborów to, w innych krajach odbywają się drogą korespondencyjną i jest dobrze, a u nas nigdy nikomu nic nie pasuje. Czy będą teraz czy póżniej to i tak Duda wygra, bo nie ma żadnej konkurencji która realnie może mu zagrozić.

 

Portret użytkownika elala

Kolejny przykład logiki PiSu

Kolejny przykład logiki PiSu i tego co powtarzają jego wyborcy. Dziękuje bo gdybym to ja napisała okazałoby się że to hejt i nawoływanie, a tak mamy orginał *yes3*

Zajmę się dwoma argumentami ponieważ bardzo je lubię. Pierwszy to: ludzie powinni mieć pieniądze (te pincet) po to żeby iść do sklepu i kupić (yees) bo wtedy gospodarka będzie się rozwijała.  Słyszalam to po sto razy widocznie mają to w swoich materiałach propagandowych. I na tym etapie ekonomia Pisu dla ubogich się kończy, no ale jeżeli to jest 2ga klasa popdstawówki to są jeszcze następne (dla nich niedostępne).

Ja zapytam: skąd niby mają sie wziąć towary w sklepie? Odpowiedź: w nocy przywożą je krasnale.  Inna wersja: są produkowane przez przedsiębiorców którzy oczekują za nie realnej zapłaty. Nie gównianego nic nie wartego papierka ale realnego pieniądza który ma w czymś pokrycie.  Jakie pokrycie ma pieniądz rozdawany za darmo czyli za nic ? Drugie: po jaką cholerę ma się wysilać przedsiębiorca i jego pracownik, wykonywać pracę, brać krtedyt i inwestować skoro można normalnie usiąśc sobie na 4ch literach i nic nie robić a piniądze otrzymamy za darmo ? Jaka jest wtedy motywacja żedby wstać o 6tej rano i iśc do roboty skoro mozna sobie poleżeć i poczekać na zasiłek ? No to zróbmy tak wszyscy. 

No ale skąd wtedy te towary żeby tłumy Pisowe mialy na co wydać to pińcet złoty?  Odpowiedź: krasnale. Ponieważ wywód jest na poziomie 6tej klasy podstawówki nie sądzę żeby ktolwiek z elektoratu Pisu go zrozumiał, zresztą oni tylko w kółko powtarzają i po tym najłatwiej ich poznać.

Drugi argument to że cytuję: rząd powinien cos dać. Ja osobiście wolę kiedy mi sie na siłę nie zabiera żeby potem oddać jakiś ochłap mojego własnego dorobku. A cała reszta która do mnie nie wróci jest rozdawana darmozjadom i obibokom po to żeby jakś partia ponownie wygrała wybory. No ale to również jest 6ta klasa podstawówki więc nie sadzę żeby rozmówca z Pisu coś z tego zrozumiał. Albo lepiej udawać że tego nie rozumie bo to on dostaje kolejny ochłap z tego  to co mnie zabiorą. A reszta przyda się na premie dla ministrow i urzędników kancelarii bo tego nigdy za mało, obojętnie Pis Po czy inne bajoro.

pozdro

Portret użytkownika znawca

Prawo i Sprawiedliwość, czyli

Prawo i Sprawiedliwość, czyli propaganda sztucznego sukcesu, tak naprawdę efekt koniunktury gospodarczej jest zasługą ich poprzedników z PO ...

... i tu się zatrzymajmy ... bo PiS, to jest dokładnie takie samo szczekanie po niemiecku dla dobra Unii Europejskiej, jak to ujadanie PO/SLD/PSL-Kukiz ... oba bloki polityczne robią to samo ...

...  od rana do wieczora tworzycie medialne pranie mózgów wszystkim Polakom, nieodpornym dotąd na euro socjalizm ...

Wy - socjaliści, chcecie doprowadzić do tego, żeby ludzie byli tępakami do tego stopnia, żeby nie rozumieli prostego faktu ... pieniądze zabierane ludziom na rzecz państwa, to bieda dla ludzi ... a nie bogactwo cywilizacji ...

Ludzie w Polsce mają wyjścia następujące : 

A). Nie głosować na socjalistów, nie chodzić na wybory.

B). Iść głosować na kapitalistyczną, anty-socjalistyczną i pro amerykańsko/pro NATO-wską ... Konfederację.

C). Założyć partię wolnościową, anty-socjalistyczną, kapitalistyczną i pro-narodową ... tak aby jeszcze przy okazji usunięcia z urzędów socjalistów, zakończyć oszustwo geopolityczne Zachodu pod nazwą : uczestnictwo Polski w Pakcie Północnoatlantyckim.

Miło się przegania PiS-owców z forum ZnZ ... żaden poważny anty-systemowiec nie wda się z Wami, w jakąkolwiek polemikę ... zapamiętaj PiS-owcu, że pieniądze z owoców pracy są w dyspozycji obywatela u niego w portfelu, a nie dla finansowania pomysłów socjalistycznych ... ponadto jako Naród, nie urodziliśmy się po to aby być pionkiem w grze, na szachownicy rywalizacji super mocarstw.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Bolek

 Zwińcie wszystko,

 Zwińcie wszystko, wprowadźcie stan wyjątkowy, a PiS będzie rządził następne kilka lat, bo pandemia nie odpuści . Dziwne Kaczyński postrzegany jako dyktator chce normalności i demokracji . 

Portret użytkownika elala

No tak ale to trzeba wiedzieć

No tak ale to trzeba wiedzieć przed a nie po *smile* Ja wiedziałam i ostrzegałam przed tym jakieś 4 lata temu, może pod innym nikiem.  Wystarczył mi 'program' tej partii z ich głównym szyldem: dajemy po pińcet. Inna sprawa że polski motłoch nie zrozumie innych argumentów i nikt poważny, odpowiedzialny nie wygra w Polsce wyborów. Zwłaszcza jeżeli przedstawi rzetelny raport o stanie państwa, zaproponuje zaciśnięcie pasa,  likwidację oszalałego socjalu i tysięcy etatów bezużytecznych urzędników. W zamian za to co jest już dzisiaj niezbędne: redukcję podatków.

Więc wszystko musi iśc swoim zwyczajnym trybem: kryzys inflacja denominacja gigantyczny dług państwowy bezrobocie bieda, po czym kolejne 'reformy' kolejni zbawiciele i starujemy jak w 1989r. Znowu  od zera.

Portret użytkownika Poeta

PiS może przegra.. No ale ku*

PiS może przegra.. No ale ku**a z kim?! Z KO/PO ? PSL15.? Ci złodzieje tacy sami. No jest jeszcze Konfederacja która punktuje władze, dobrze gada i jest najbardziej dojrzała politycznie a przede wszystkim ma w sercu Polskę. Ale polactwo tego nie widzi i ciągle wybiera bandę czworga, post komune. Normalnie u nas to polactwo ma syndrom Sztokholmski. Hehehehe he. 

Strony

Skomentuj